Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sutra je novi dan.
Tko zna što donosi.
Ja sam 101% u dionicama,jer ako sam smatrao da su dionice jeftine prije pet šest dana sada su još jeftinije.
I med i mlijeko će teći svatkome tko je u dionicama dobrih firmi,a ako su uz to i dionice jeftine onda je to pravi posao.
Ipak čestitke na predviđanjima.Bili ste u u pravu,ali možda ni sami niste znali da ste u pravu jer nebi gubili vrijeme na forumu nego zarađivali novac.

da…bile su nekima jeftine dionice kad je crobex bio na 5000, pa na 4000, na 3000…itd…
jeftino je jako relativni pojam…vama su sad jeftine..bile su prije 6 dana jeftine…a meni su bile prije 6 dana skupe…a i još dalje su mi skupe…
dobre firme i njihove dionice…teško je to strpati danas u istu rečenicu…to nije garancija da ćete zaraditi…da su normalnija vremena i da nema tolikih nezvjesnosti, onda bi se složio s Vama…ne možeš fulat ako kupiš dionice firme koja dobro posluje, koja je ima dovoljan broj slobodnih dionica na tržištu i koja je interesantna ulagačima…ali sad to ne pali…jer ako grčka okine i zajedno s njom eurozona i nek bude nova recesija…sve ide prema dolje…neće biti razlike između onih koji dobro posluju i onih koji posluju nešto lošije…
al barem ste čestitali na predviđanjima…i znao sam na čemu ih predviđam…a nisam gubio vrijeme…zaradio ja time što sam ostao u kešu…sigurno više od onih koji su onda kupovali…
[wink]



dobro je što padamo puno manje nego francuzi,njemci ili britanci…
u stara dobra vremena bilo bi obrnuto
[wink]

isresali bi oni i jače, samo što je bid nikakav i odmah bi nastali minusi po -10% i tek bi onda počeo pravi potop. zato sad kipaju po malo da ne uplaše zadnje preostale kupce na bidu, ali zato će iskipavanje potrajati [embarass]
[/quote]

mislim samo da je na ovom našem malom tržištu, IPAK , trenutno jako dobro stanje po pitanju panike. Ekipa se prorijedila, a kako vrana vrani oči ne vadi, više se nema koga ošišati . Tu i tamo poneki posljednji mohikanac pokušava solo izlete na pojedinim dionicama ; – pa ga se brzo vrati gdje mu je mjesto, ili , ako ekipa procijeni da u neko papiru ipak ima kritične mase, u par poteza isproba rušenje, APP, i onda nazad . Koliko god trenutni katastrofičari zazivali pad, stanje vlasništva dionica upućuje samo na eventualnu stagnaciju .

gospodo, ako ste i pobijegli u keš, no problem, ali baš me zanima, jednog dana, s kojim prosjekom ćete ponovno imati istu količinu papira . OVO ipak nije 2008,2009…kada su i kumice s placa imale papire, a margini bili brojniji od auto-kredita .

I…da, vani burze padaju, investitori se keširaju . A keš ? Mislim da smo im teritorijalno jaaako zanimljivi . Većina tvrtki je ispod vrijednosti, samo po procijeni nekretnina, a ostali, ne mali broj, posluje izvrsno, ili ima svijetlu budućnost . U ostalom, pročitajte svoje postove unazad mjesec-dva .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


….mislim samo da je na ovom našem malom tržištu, IPAK , trenutno jako dobro stanje po pitanju panike….

bojim se da PANIKA još nije ni počela, tek počinje CRNA jesen pa CRNA zima….

CRNE PROGNOZE

Iz krize izlazimo tek 2013.! Nije nas spasio ni turizam. Gostiju je bilo više, ali slabo su trošili.

ZAGREB – Dok premijerka neumorno širi optimizam s podatkom o rastu BDP-a, iz dana u dan stižu vrlo obeshrabrujuće prognoze analitičara koji ocjenjuju da će ekonomski rast ove godine biti upola sporiji od očekivanog, a oporavak vrijedan spomena može se očekivati tek 2013. godine. Hrvoje Stojić, analitičar Hypo banke, sada procjenjuje da će BDP ove godine rasti tek 0,6 posto, iduće godine 1,5 posto, a u 2014. godini iznosit će 2,5 posto.

Sadašnju fazu Stojić naziva ‘kreni-stani’ oporavkom jer se u drugom i trećem tromjesečju očekuje blagi rast BDP-a, a već u zadnja tri mjeseca ove godine moguće je očekivati stagnaciju ili blagi pad BDP-a. Još početkom ove godine većina je prognostičara očekivala rast od 1 do 1,5 posto, a već iduće godine vjerovali su da je moguće dostići rast od 2,5 posto. Doduše, u usporedbi s drugim zemljama regije Hrvatska je imala najlošije prognoze, ali se ispostavilo da su i one bile preoptimistične.

Više je razloga tome, a u najnovijoj pologudišnjoj publikaciji Hypo banke o ekonomskim izgledima Stojić izdvaja tri: zaostajanje industrije, oklijevanje oporavka investicija i slabljenje vanjskog okruženja, prije svega eurozone.

Tome treba dodati i vrlo slabu domaću potražnju jer je stanovništvo sve siromašnije – plaće ne rastu, građani se razdužuju, a nezaposlenost ostaje visoka. Na koncu, nakon 2012. godine očekuje se stezanje proračuna koje će dodatno pogoditi dohotke stanovništva.

Da je ekonomija u fazi ‘kreni-stani‚’ vidljivo je već iz službene statistike koja govori da jedan mjesec krene na bolje, a već idući slijedi razočarenje.

Industrijska proizvodnja, primjerice, u srpnju je prema podatcima DZS-a porasla je tek 0,9 posto na godišnjoj razini. Mjesec ranije ta je stopa bila 1,8 posto.

Potrošnja u trgovinama također ne obećava. U lipnju je realno porasla samo jedan posto, a podatci o punjenju proračuna tijekom ljetnih mjeseci pokazuju da turisti, iako su ove godine stigli u većem broju, nisu osobito trošili.

Štoviše prihodi od PDV-a u srpnju su bili oko tri posto manji nego u istom mjesecu lani, a u kolovozu su bili tek neznatno veći. Mali podbačaj bilježe i prihodi od trošarina.

Uz slabo stanje na domaćem terenu, više ne pomaže ni globalni oporavak koji je u proteklom razdoblju povlačio izvoz. U prvih sedam mjeseci, navode analitičari PBZ-a, porastao je tri posto. No, uslijed usporavanja rasta europskih zemalja, neminovno slijedi i manja potražnja za hrvatskim proizvodima.

– Prepolovljena očekivanja gospodarskog rasta za Njemačku te smanjena za većinu europskih zemalja zasigurno će usporiti potražnju za hrvatskim izvoznim proizvodima – ističu analitičari PBZ-a u Tjednoj analizi. Napominju da je iz podataka DZS-a vidljivo da izvoz u Italiju i Njemačku, primjerice, već gubi tempo ostvaren prošle godine…..
Jutarnji list…..

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

@agent 10
Jedno sam naučio o tržištu dionica u proteklih 15 godina,a to je da kada katastrofičari preuzmu primat u pisanju na ovom forumu,treba početi ozbiljno kupovati fundamentalno potcjenjene dionice.
Pozivati se na Stojića koji pogađa poput Spliće je smiješno.
Pozdrav

Europa u plusu!!!
Kamo će naša burza danas?
Mislim da ne bi iznenadio lagani plusić ili malecki minus?
Paničara sve manje?Ili su sve rasprodali?
U pravu je Ivana,ovce samo možeš šišati!
Pozdrav


Europa u plusu!!!
Kamo će naša burza danas?

nikamo…DAX je jučer pao -5,3% i normalno da sad imaju mali odbijanac…mi smo jučer pali samo -1,7% pa ćemo vjerojatno biti oko 0 ili mali plusić do sljedećeg pada EU burzi koji će nas povući na crobex 1850 bodova [embarass]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Srozao se CHF 8 %, tko ima CHF brzo u banke i mjenjačnice.. [lol]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Srozao se CHF 8 %, tko ima CHF brzo u banke i mjenjačnice.. [lol]

lp


Upravo sam to htio napisati.

6.2302
As of 04:20 EDTDays High
6.7966 Days Low
6.2178 Bid
6.2302 Offer

6.2305 [thumbsup]

Prije pola sata je bio cca.6.75

što kaže teorija kad najprije padamo na velikim prometima, a onda skočimo na malima?

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica







[/quote]

Lopina, Dax je skoro 6% u minusu, trebali bi mi još dosta dolje… vjerojatno sutra.

lp
[/quote]

na temelju mikro/makro/inside info/puke zelje za kupovinom na bidu/ili zbog TA + FA ?? [tongue]

dosad pogodak u ništa.

free flow information

http://hr.seebiz.eu/ZSE/zagrebacka-burza-izvjestan-nastavak-negativnog-niza/ar-12878/Opet po ko zna koji put kao prstom u g…. Toliko o našim vrlim stručnjacima.

New Report

Close