Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja nekako primjecujem neke male pozitivne stvari… na ovako plitkom trzistu to se moglo i prije raditi, ali sad vidim da i jaci pojedinici aktivno brane "svoje" dionice prilicno uspjesno i to se napravi sa par naloga sa po 1000 – 2000kn… a što bi tek mogli fondovi napravit… a nece, ne mogu, ne znaju…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Ja nekako primjecujem neke male pozitivne stvari… na ovako plitkom trzistu to se moglo i prije raditi, ali sad vidim da i jaci pojedinici aktivno brane "svoje" dionice prilicno uspjesno i to se napravi sa par naloga sa po 1000 – 2000kn… a što bi tek mogli fondovi napravit… a nece, ne mogu, ne znaju…

što se tiče fondova i gledajući neke njihove dionice, mislim da u ovakvim situacijama kad europa pada na bidu se postavljaju dosta i nisko i to sa sitnim nalozima nebi li napravili još veću paniku i kupili od drhtavih ručica…to smo imali primjer prošli pon i utorak.
kad prodje t3 vidimo da su dobro mezili po tim niskim cijenama.


Ja nekako primjecujem neke male pozitivne stvari… na ovako plitkom trzistu to se moglo i prije raditi, ali sad vidim da i jaci pojedinici aktivno brane "svoje" dionice prilicno uspjesno i to se napravi sa par naloga sa po 1000 – 2000kn… a što bi tek mogli fondovi napravit… a nece, ne mogu, ne znaju…

lapsus… 1000 – 2000 komada

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


miami, tvoje razmišljanje ima logike, ali pitanje je da li u ovako turbulentnim situacijama na svjetskim burzama treba biti tvrdoglav, zabiti glavu u pijesak i prkositi trendu? prošli tjedan vidjeli smo kako je to opasno i kako dionice bez problema bilježe po -15% na dan. nije li bolji izbor skratiti neke pozicije i kupiti kad cijene padnu tih -15% ili još više?
ZSE ne ovisi o nama, malim ulagačima već o velikima, a koliko vidimo oni se za sad drže po strani i ne kupuju sve dok nema jakog pada.
također je pitanje stranih ulagača koji još uvijek imaju ne male količine naših dionica i kojima su na matičnim tržištima nakon ovih padova doma sve povoljnije prilike za kupnju nego kod nas. što kad oni krenu izlaziti? po ovim cijenama im nitko neće otkupljivati, znači treba očekivati veći diskont na cijene zbog prodaje većih količina pod pritiskom krize.
svi smo se nadali da je ova panika i rasprodaja vani kraćeg daha i da će se uskoro sve smiriti ali makroekeonomske vijesti nisu dobre, eurozona je klimava, Njemačka će izgleda opet u recesiju itd.
nije mi namjera otvarati nove rasprave jer je to sve više-manje poznato, stvar je samo strategije koju će svatko od nas poduzeti da zaštiti svoj portfelj i novac u ovim vremenima
pozdrav

Ma najveća svinjarija je ta da su nam praktički obećali da će krenut short selling, ja sam se nabrijao dvjesto na sat i već gotovo brojao pare koje ću zaradit i na kojim dionicama, a onda me brzo ohladio hladan tuš kad su odustali od toga. ZSE je mjesto gdje ti jednostavno nitko ne da zaradit, osim ako ne ulažeš u dionice koje nude velike dividende. Zato su strane burze puno bolje opcije za trejdere. Tamo i na padu zarađuješ. Toliko o kvaliteti naše burze.

A sad se vidi da je među dionicama sve donedavno bilo kandidata za rokanje cijene koliko hoćeš, sjetit će se oni koje sam indirektno upozoravao na forumu da nije pametno kupovat recimo atpl na preko 700 il još gore jdpl na 160-170 kuna ( ne samo zbog groznog stanja u sektoru ), neću dalje ni spominjat druge dionice, samo najteže je sebi priznat da se ima loš tajming ulaganja il još gore, loš odabir ulaganja ( od dionica do same burze ). Takvi nikad neće naučit trgovat dok ne shvate da se ulaže s razumom, a ne na osnovu špekularenja.

Moja je preporuka ostavit se trejdanja ovdje, ako se i misli išta trgovat na ovoj burzi treba kupovat samo kvalitetne dionice, s kvalitetnim fundamentima, po mogućnosti iz defanzivnih sektora, pogotovo ukoliko nude dividendu, ove će prije il kasnije definitivno vratit dio i gotovo svu izgubljenu vrijednost nastalu uslijed ovakvih korekcija na burzi.

never surrender

KAD STRANCI UDRU PO PRODAJI …..

U više navrata spomenuli ste strance koji bi mogli srušiti naš Crobex i naše cijene dionica tj.počeli bi
rikavati fondovi koje su ovdje otvorili sa raznim partnerima i sl…ili ste mislili nešto drugo ?.

E, tu je moja sreća veća. Stranci ulažu pretpostavljam u INU- sad će biti frka i tu- jer
su svi zaglavili na 3500- na više KUNA!

Pretpostavljam , tu je HT, ADRIS, ERNT- JNAF…pa gdje su ti stranci uopće usidreni ????
Misliš na njihove banke i fondove – tj. skoro sve banke i fondove koji su u rukama stranaca ?

Ja, nemam niti banke , niti elegantne i dohodovne dionice, nemam niti ove u kojima su stranci-
/ma, napišite slobodno koje su to /

Moje su pale na dno- dna- pa su i prometi mizerni…tak da nema frke…sve je u totalnoj komi-
gore ne može.Već su sve na nominali- skoro – a to pak mi je zagarantirana isplata- ako ne odu u stečaj–?

Čega se pobogu bojite ? Ine ? …Jeste uzeli kredite za kupnju INE? Onda možda je malo frka.
Ja na skoro svim pametnim dionicama vidim državu i domaće fondove na 90 % vlasništva !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nista od panike i rasprodaje danas. Crobex skroro u plusu zavrsio.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

¸¸.•*☼ღ
sunce zasjalo na zse
ja iskreno vidim svjetku budučnost
nešto sam švrljao kupi šrodaj kupi i nešto jada zaradio
al to ke samo moje mišljenje
sad će se vjerovatno naći neko pametan i reći mi tovar misli
ćovik razmišlja

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

stranci su vec masovno prodavali prilikom zadnjeg velikog pada crobexa prije tjedan dana, izjavio novoselec


stranci su vec masovno prodavali prilikom zadnjeg velikog pada crobexa prije tjedan dana, izjavio novoselec

je, počeli su oni prodavat nedavno, ali nisu završili. zato se fondovi ne guraju na kupnji jer čekaju velike kolčine i velike popuste, ogulit će strenđere da će biti milina….šteta da to mali ne kuže već se ko ovce zaletaju na barikade (prodaju)


stranci su vec masovno prodavali prilikom zadnjeg velikog pada crobexa prije tjedan dana, izjavio novoselec

i to malo sto su imali ,vratit ce se na sveto nigdarje [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

evo…
sjajan tekst, trgovanje komentiraju tipovi s kakvima u londonu ćakulam u redu za pivo
onako, malo jači forum
http://m.cnbc.com/us_news/44202232
i, tisuću puta recite što god hoćete, ali i njima bih preporučio ‘malu knjigu koja i dalje pobjeđuje tržište’, a kamo li malo slabijim forumašima…
koliko stvarnosti, koliko prakse, ali i koliko histerije…

dakle, histerija, gatanje iz kave, ili…

www.knjigara.com


evo…
sjajan tekst, trgovanje komentiraju tipovi s kakvima u londonu ćakulam u redu za pivo
onako, malo jači forum
http://m.cnbc.com/us_news/44202232
i, tisuću puta recite što god hoćete, ali i njima bih preporučio ‘malu knjigu koja i dalje pobjeđuje tržište’, a kamo li malo slabijim forumašima…
koliko stvarnosti, koliko prakse, ali i koliko histerije…

dakle, histerija, gatanje iz kave, ili…

Barmene ne razumijem zašto forsiraš reklamiranje knjige preko foruma kada u pravilima foruma jasno piše:

Reklamiranje – Reklamiranje usluga, web stranica i prodaje bilo kojih proizvoda putem foruma i privatnih poruka je strogo zabranjeno. Članovi koji to budu radili bit će odmah isključeni iz zajednice, a reklame izbrisane.

http://www.poslovni.hr/g270.aspx

Nemoj se uvrijediti, ali tako izgleda, iz kuta neovisnog promatrača.

Better not be at all than not be noble

New Report

Close