Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prodavajte Vi svoje dionice …pametnjakovići. I kupujte ih niže..ako ćete moći.
Od kad su me stručno zahebali eminentni stručnjaci – poznavatelji tržišta i slični….
slušam samo sebe. I još sam tu.
I bit ću tu.I bit će o.k.
James, lijepi pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Samo da pojasnim, James. Nema područja gdje Miami nije dobro složila priču. Za sada.
Sve teče po planu. Sustav dionica jedini je koji mi ne ide. Za to nisam kriva ja, niti moje neznanje.
Jer ako sve čim se bavim ide dobro, onda će ići i ovo s dionicama dobro. o.k.?
Gdje je problem.
U strpljenju.
U ovoj priči s dionicama na hrvatskom tržištu, treba imati živce u prvom trenutku na mjestu.
Samo se zaletavati i prodavati- nije uvijek pametno, To je trebalo napraviti prije. Sad
se koncepcija mijenja svakome ponaosob. Svatko ima svoju priču i zna što mora za sebe učiniti.
Ako ti veliš da treba sve prodati- to je tvoja stvar.
Ako ništa ne diraš i dokupiš – to je tvoja stvar.
Ili, čekajući natrag vrijednosti- isto tako.

Stanjilo se sve. Kupnja – prodaja…..količine, vrijednosti-…ipak, sve je više igrača-SKRIVAČA.
Skrivaju svoje namjere oko k-p Postaviš se na kupnju- ne ide- postaviš se na prodaju- ne ide…..
Dakle, s idiotima se natezati- nema smisla. To je burza.
Prodati je lako- Poskidaš sve po redu i evo ti keša. Kupiti je koma- Naslažeš naloge, sam sebi podižeš
cijenu- istovremeno , onaj tko je od tebe kupio- slijedeći dan- vraća ti cijenu na mjesto
jučerašnje…..
Znači, V R I J E M E T E Č E P O L A K O ……i slični Jamesu, gube živce….
Rasponi su sve veći …a skrivača na kupnji sve više….
Likvidni protiv nelikvidnih….plan otkupa- preslagivanje- razmišljanje…praćenje općenite
nelikvidnosti na nekim dionicama- praćenje likvidnosti na dobrim dionicama…
UKUPNO: pad svih cijena..
Po meni, nije problem – ništa drugo- osim bezumnog pada cijena.
Da se isto odvija sa kompletno višim cijenama dionica za 30-40 % ……sve dobro.
Najveći problem – su SUMNJIVI BALONI – koji se ciklički pojavljuju u godini / 1-2 / puta…
koji nastaju ŠPEKULATIVNIM KAPITALOM …..tj. dioničari koji to nisu…nego špekulanti- prevaranti
koji glume investitore…. a posude si novac za kupnju pojedinih dionica tipa HT- poslije Nove godine-
nakon toga ERNT-. pa onda ADRS it.itd.
Posude – vrate – posude- vrate ……odnosno- UOPĆE NEMAJU SVOJ KAPITAL..
Da bi stvorili razliku u cijeni- prinos- cijene se spuštaju niže..i niže…niže…
Više -samo ciljane dionica – uz ubacivanje špekulantskog kapitala…

ZAKLJUČAK:
Tako dugo , dok se u kupnju dionica se uključe STVARNI INVESTITORI- treba čekati.
Stvarnih investitora – DOMAĆIh / ne računajte na strance / još nema, dok se
ekonomija je prestrukturira u dohodovnu. Evo.

Trajanjem krize- traje i prodaja narodnih dionica.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

miami, tvoje razmišljanje ima logike, ali pitanje je da li u ovako turbulentnim situacijama na svjetskim burzama treba biti tvrdoglav, zabiti glavu u pijesak i prkositi trendu? prošli tjedan vidjeli smo kako je to opasno i kako dionice bez problema bilježe po -15% na dan. nije li bolji izbor skratiti neke pozicije i kupiti kad cijene padnu tih -15% ili još više?
ZSE ne ovisi o nama, malim ulagačima već o velikima, a koliko vidimo oni se za sad drže po strani i ne kupuju sve dok nema jakog pada.
također je pitanje stranih ulagača koji još uvijek imaju ne male količine naših dionica i kojima su na matičnim tržištima nakon ovih padova doma sve povoljnije prilike za kupnju nego kod nas. što kad oni krenu izlaziti? po ovim cijenama im nitko neće otkupljivati, znači treba očekivati veći diskont na cijene zbog prodaje većih količina pod pritiskom krize.
svi smo se nadali da je ova panika i rasprodaja vani kraćeg daha i da će se uskoro sve smiriti ali makroekeonomske vijesti nisu dobre, eurozona je klimava, Njemačka će izgleda opet u recesiju itd.
nije mi namjera otvarati nove rasprave jer je to sve više-manje poznato, stvar je samo strategije koju će svatko od nas poduzeti da zaštiti svoj portfelj i novac u ovim vremenima
pozdrav

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

današnji dan pamtite ćete kao dan kad se iskrcala Ivana7…
a domach je kupio…
[bye]

Ponosan sam na crobex zadnjih dana jer ne prati vanjske trendove najgorih.

CROBEX NA -2,16%
potop se nastavlja (to be continue….)


današnji dan pamtite ćete kao dan kad se iskrcala Ivana7…
a domach je kupio…
[bye]

ja se baš ne bih kladio na domacha….jedino da mi daju koeficijent 50 [lol]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


hahaha…da da…
? kakav je ovo promet? prešli 10 milja danas…mm…nije loše…
s obzirom na situaciju kakvu imamo u zemlji, na gospodarstvo, privredu, zaduženost i stopu nezaposlenosti…s obzirom na situaciju u eurozoni…i ameriku…crobex bi trebao biti na 1000 bodova…i bit će…
…vi ste ionako u dionicama, ja u kešu…vi se ne mislite iskrcat, ja ne mislim kupovat…vi držite svoje, ja svoje…vrijeme će pokazati…
sretno

Može pitanje za kolegu? Koliki bi bio CROBEX da se INA računa da je cijena 2830 ili 1700 kuna? Hvala

ova ZSE je takva baruština da skoro uopće ne reagira na vijesti iz svijeta gdje indexi padaju kao kamenje, a mi se jedva zacrvenimo -1-2% [lol]

frka i pad crobexa će započeti kad počnu stranci rezati dioničke pozicije na ZSE i vraćati kapital na matična tržišta

Cjene dionica su na razini Crobexa od 1250-300bodova osim par fondovskih gubitaša računajući INU a sad zamslite INU bar 1500kn da neračunam niže kad je bila recimo 1000k pa PTKM recimo 110kn netreba niže pa recimo PODR bar 220-30 pa ćete vidjet što su učinli DINKEC ,GLAVAŠ ,ŠTIMAC i još nekolicna vrhunskih poštenih menađera u suradnji sa podobnim klimavcem SAMODOLOM


Ponosan sam na crobex zadnjih dana jer ne prati vanjske trendove najgorih.

Čovječe, jer ti znaš da je SP 500 na ovih nivojih cca. 25 % ispod ATH iz 2007 godine. A Grobex? Grobex je na današnjih nivojih cca. 65 % ispod ATH iz 2007 godine. Nije pratio zapada ni kada je sve išlo u nebo… Ništa nije vredno ništa na ZSE….

[
ova ZSE je takva baruština da skoro uopće ne reagira na vijesti iz svijeta gdje indexi padaju kao kamenje, a mi se jedva zacrvenimo -1-2% [lol]

frka i pad crobexa će započeti kad počnu stranci rezati dioničke pozicije na ZSE i vraćati kapital na matična tržišta
[/quote]
SREZALI SU TO SVE ONI DAVNO….

New Report

Close