Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

marcipan

tipično drukanje…kad europa u crvenom pišeš desetak postova dnevno.
kad europa u zeleno napišeš možda jedan…
ako si u kešu ok…ali po tvom pisanju će za par dana smak svijeta,ili??



Kakvo rokanje eurozone? Ak’ to rokne Crobex je najmanja briga.

Uopce ne vjerujem u taj scenarij. EU ne moze funkcionrat kao unija neovisnih drzava. Barem onaj dio koji je dio i monetarne unije. Tu ce se obruc malo stegnut i unija ce postati malo centraliziranija. Sve ide prema tome.

Pa tko kaže da će unija opstati ili da će biti nekakva unija neovisnih država?!?
unija neovisnih država?WTF?
[/quote]

Ako nisam bio dovoljno jasan. Trenutno drzave EU imaju veliki stupanj neovisnosti sto dugorocno za zajednicku valutu nije dobro. Ta neovisnost ce se raznim mjerama za stabilnost i borbu protiv recesije ukidat. Dok na kraju necemo imati neki oblik saveznih drzava kao sto je SAD. Cisto moje misljenje. Naravno, postoji mogucnost i raspada EU i propasti Eura. Trenutno u takav scenarij ne vjerujem. A da ce period do uspostave takve drzave biti zajeban – bit ce.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


U ponedjeljak se vraćaju bubuljičavi menađerčići sa godišnjeg odmora i tad ćete vidjet ekipu na djelu

/quote]

pa još se nisu vratili s skijanja tamo početkom 2008… [lol]

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!



@ upitnik9

ukeširan sam…naravno…nisam lud da budem u dionicama…a i vama bi bilo pametno da se preselite u keš…ili mislite još malo podebljat gubitke?
baci malo pogled i vidi kako stoje indexi vani…misliš da će crobex još dugo odoljevat tom crvenilu?
ajme…još jedan koji misli da niže ne može…


To crvenilo za koji dan će biti zelenilo a ti i takvi kao ti ponovno će ulaziti u dionice na crobexu 3000 da vas ja i ovakvi kao ja još jedanput ošišamo.
[/quote]

evo, evo…samo što se nije sve zazelenilo…
evo kreće odbijanac… [lol]
krasni su futuresi u amera…
ima da sutra bude još jedan crni petak…pa onda crni ponedjeljak…
šišaj…


marcipan

tipično drukanje…kad europa u crvenom pišeš desetak postova dnevno.
kad europa u zeleno napišeš možda jedan…
ako si u kešu ok…ali po tvom pisanju će za par dana smak svijeta,ili??

oprosti…
ja cijelo vrijeme tvrdim da yo-yo efekt koji je zavladao prošli tjedan, da je čista navlakuša…i ovo crvenilo koje traje ovaj tjedan i koje će trajati idućih dana idu u prilog toj tezi…trenutni trend na tk je negativan…zavladaše nam međedi burzama…sentiment za kupovinu nije trenutno dobar…
a to šta ste vi slijepi ili što to ne želite prihvatiti, nego ste se nakrcali dionicama i sad jedan drugog tješite kako kreće odbijanac i kako kreću euro obveznice i ne znam šta…to je vaš problem…
sagledajte stvari objektivno…



Kakvo rokanje eurozone? Ak’ to rokne Crobex je najmanja briga.

Uopce ne vjerujem u taj scenarij. EU ne moze funkcionrat kao unija neovisnih drzava. Barem onaj dio koji je dio i monetarne unije. Tu ce se obruc malo stegnut i unija ce postati malo centraliziranija. Sve ide prema tome.


Ne samo da EZ neće roknuti nego bi mogla i dodatno ojačati:
Vaš link

[/quote]

Sa ovakvim minusima vani ( recimo DAX – 4 % ) i sa upozorenjem od Morgan Stanleya o tome da se opasno približavamo novoj recesiji… vani ulagači očito razmišljaju drugačije.

Slijedi li novi val rasprodaje?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Kakvo rokanje eurozone? Ak’ to rokne Crobex je najmanja briga.

Uopce ne vjerujem u taj scenarij. EU ne moze funkcionrat kao unija neovisnih drzava. Barem onaj dio koji je dio i monetarne unije. Tu ce se obruc malo stegnut i unija ce postati malo centraliziranija. Sve ide prema tome.

Pa tko kaže da će unija opstati ili da će biti nekakva unija neovisnih država?!?
unija neovisnih država?WTF?
[/quote]

Ako nisam bio dovoljno jasan. Trenutno drzave EU imaju veliki stupanj neovisnosti sto dugorocno za zajednicku valutu nije dobro. Ta neovisnost ce se raznim mjerama za stabilnost i borbu protiv recesije ukidat. Dok na kraju necemo imati neki oblik saveznih drzava kao sto je SAD. Cisto moje misljenje. Naravno, postoji mogucnost i raspada EU i propasti Eura. Trenutno u takav scenarij ne vjerujem. A da ce period do uspostave takve drzave biti zajeban – bit ce.

[/quote]

Po meni zajednička valuta je jedan od glavnih problema te tvorevine zvane EU…
kolko se sjećam svima je bilo bolje prije nego što li su uveli euriće…samo je pitanje koliko će još švabo moći vući sve na svojoj grbi…
a ukoliko krenu u sprovođenje ovoga očemu pišeš onda možemo očekivat sve više nereda na ulicama kakve viđamo u Grčkoj, Francuskoj ili po Londonu…ljudima je više pun kufer birokracije, administracije i politike…a stope nezaposlenosti rastu i rastu…životni standardi padaju…a ovi nas sve lijepo guze…




@ upitnik9

ukeširan sam…naravno…nisam lud da budem u dionicama…a i vama bi bilo pametno da se preselite u keš…ili mislite još malo podebljat gubitke?
baci malo pogled i vidi kako stoje indexi vani…misliš da će crobex još dugo odoljevat tom crvenilu?
ajme…još jedan koji misli da niže ne može…


To crvenilo za koji dan će biti zelenilo a ti i takvi kao ti ponovno će ulaziti u dionice na crobexu 3000 da vas ja i ovakvi kao ja još jedanput ošišamo.
[/quote]

evo, evo…samo što se nije sve zazelenilo…
evo kreće odbijanac… [lol]
krasni su futuresi u amera…
ima da sutra bude još jedan crni petak…pa onda crni ponedjeljak…
šišaj…
[/quote]
Žalosno je što ti pogled seže samo do nosa pa od njega ne vidiš malo dalje, dionice se ne kupuju danas za sutra, dionice su trenutno jako potcjenjene da mogu dole još koji postotak mogu ali da mogu snažno gore to sigurno i da se trnutno ne isplati biti u cashu to bi svakome trebalo biti jasno, jer ako propadne Eurozona i sve se raspadne i propadnu moje dionice ti ćeš se moći hvaliti svojim unucima kako si dionice pretvorio u eure i kao si bio jako pametan jer da to nisi napravio oni bi danas morali isprintati novčanice za igru ali zahvaljujuć tebi i tvojoj dalekovidnosti oni se danas mogu igrati sa tvojim bezvrijednim eurima.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU





@ upitnik9

ukeširan sam…naravno…nisam lud da budem u dionicama…a i vama bi bilo pametno da se preselite u keš…ili mislite još malo podebljat gubitke?
baci malo pogled i vidi kako stoje indexi vani…misliš da će crobex još dugo odoljevat tom crvenilu?
ajme…još jedan koji misli da niže ne može…


To crvenilo za koji dan će biti zelenilo a ti i takvi kao ti ponovno će ulaziti u dionice na crobexu 3000 da vas ja i ovakvi kao ja još jedanput ošišamo.
[/quote]

evo, evo…samo što se nije sve zazelenilo…
evo kreće odbijanac… [lol]
krasni su futuresi u amera…
ima da sutra bude još jedan crni petak…pa onda crni ponedjeljak…
šišaj…
[/quote]
Žalosno je što ti pogled seže samo do nosa pa od njega ne vidiš malo dalje, dionice se ne kupuju danas za sutra, dionice su trenutno jako potcjenjene da mogu dole još koji postotak mogu ali da mogu snažno gore to sigurno i da se trnutno ne isplati biti u cashu to bi svakome trebalo biti jasno, jer ako propadne Eurozona i sve se raspadne i propadnu moje dionice ti ćeš se moći hvaliti svojim unucima kako si dionice pretvorio u eure i kao si bio jako pametan jer da to nisi napravio oni bi danas morali isprintati novčanice za igru ali zahvaljujuć tebi i tvojoj dalekovidnosti oni se danas mogu igrati sa tvojim bezvrijednim eurima.
[/quote]

vidim da još niste naučili lekciju iz 2008. godine…kad se crobex strmoglavio i probijao sve razine otpora…pa je bilo isto genijalaca koji su gađali dno i pokušavali uhvatiti padajuće noževe…nisu uspjeli i sad u svojim portfeljima bilježe gubitke od po 80%….
i nakon 3 godine…još nisu smanjili gubitke…
čemu kupovati na 2000 bodova, ako ide to na niže?!
koji su vam argumenti da neće doći do nove recesije i nove krize?
neki govore da nismo ni izašli iz one prve!
pogledajte malo što se događa u svijetu…pogledajte malo zaduženost, stope nezaposlenosti…se je puno upitnika…a ne nazire se nikakvo rješenje…i sad tvrdite da je upravo sad najbolje vrijeme za kupovinu dionica…ne znam baš…






@ upitnik9

ukeširan sam…naravno…nisam lud da budem u dionicama…a i vama bi bilo pametno da se preselite u keš…ili mislite još malo podebljat gubitke?
baci malo pogled i vidi kako stoje indexi vani…misliš da će crobex još dugo odoljevat tom crvenilu?
ajme…još jedan koji misli da niže ne može…


To crvenilo za koji dan će biti zelenilo a ti i takvi kao ti ponovno će ulaziti u dionice na crobexu 3000 da vas ja i ovakvi kao ja još jedanput ošišamo.
[/quote]

evo, evo…samo što se nije sve zazelenilo…
evo kreće odbijanac… [lol]
krasni su futuresi u amera…
ima da sutra bude još jedan crni petak…pa onda crni ponedjeljak…
šišaj…
[/quote]
Žalosno je što ti pogled seže samo do nosa pa od njega ne vidiš malo dalje, dionice se ne kupuju danas za sutra, dionice su trenutno jako potcjenjene da mogu dole još koji postotak mogu ali da mogu snažno gore to sigurno i da se trnutno ne isplati biti u cashu to bi svakome trebalo biti jasno, jer ako propadne Eurozona i sve se raspadne i propadnu moje dionice ti ćeš se moći hvaliti svojim unucima kako si dionice pretvorio u eure i kao si bio jako pametan jer da to nisi napravio oni bi danas morali isprintati novčanice za igru ali zahvaljujuć tebi i tvojoj dalekovidnosti oni se danas mogu igrati sa tvojim bezvrijednim eurima.
[/quote]

vidim da još niste naučili lekciju iz 2008. godine…kad se crobex strmoglavio i probijao sve razine otpora…pa je bilo isto genijalaca koji su gađali dno i pokušavali uhvatiti padajuće noževe…nisu uspjeli i sad u svojim portfeljima bilježe gubitke od po 80%….
i nakon 3 godine…još nisu smanjili gubitke…
čemu kupovati na 2000 bodova, ako ide to na niže?!
koji su vam argumenti da neće doći do nove recesije i nove krize?
neki govore da nismo ni izašli iz one prve!
pogledajte malo što se događa u svijetu…pogledajte malo zaduženost, stope nezaposlenosti…se je puno upitnika…a ne nazire se nikakvo rješenje…i sad tvrdite da je upravo sad najbolje vrijeme za kupovinu dionica…ne znam baš…
[/quote]
Uspoređujete 2008 kada je crobex bio 5500 i danas kada je crobex 2000, svaka čast.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Već nekoliko dana BDI grabi lijepo u zeleno,a brodari ni mrc.
Mogla bi uskoro opaliti strijela!

hahaha…da da…
kao kad je crobex bio na 5000 bodova i kad su cijene dionica bile takve kakve su bile, onda razno razni fond menageri nisu davali svoje targete za dalekovode, igh, jdpl, thnk, vdkt, tnpl i druge…i nisu oni kupovali te dionice jer nisu toliko vrijedile?!
pa šta se ne krcaju onda danas kad je sve tako jeftino? kakav je ovo promet? prešli 10 milja danas…mm…nije loše…
s obzirom na situaciju kakvu imamo u zemlji, na gospodarstvo, privredu, zaduženost i stopu nezaposlenosti…s obzirom na situaciju u eurozoni…i ameriku…crobex bi trebao biti na 1000 bodova…i bit će…
inače usporedba je bila radi trenda..i onda je bila velika neizvjesnost, crnjak teži….htio sam ukazati kako su i onda razno razni Vidoviti Milani predviđali dna…pa nisu baš uspjeli u tome…
uostalom…vi ste ionako u dionicama, ja u kešu…vi se ne mislite iskrcat, ja ne mislim kupovat…vi držite svoje, ja svoje…vrijeme će pokazati…
sretno

New Report

Close