Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Samo polako. Već je danima zeleno prvih sat-dva.

Bitno je zračit pozitivnom energijom.

Porast cijene Ine diže cijelo tržište. Sad se vidi koliki je njezin značaj za naše tržište ( barem do dolaska THTea )

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Sa jednog foruma.. by: Berlusconni
Kako se ponašati u korekciji?
– ne širiti paniku
– razmišljati o dokupu
– vjerovati u portfelj koji si odabrao
– shvatiti da je to normalna stvar
– ne biti paranoičan
– posavjetovati se sa iskusnijima

Eto, ništa prodao, nešto kupio i čekam.
Stalno 100% u dionicama, keša ništa, osim za kavicu.
Srećom, stiže plača pa će biti za račune.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

moja plaća nije dovoljna niti za račune a kamoli za kredite i trošak uređenja stambenog prostora [smiley2]

tako da moram korigirati postulate:

– ne širiti paniku (osim ako ti to pogoduje)
– ne razmišljati o dokupu – dokupiti
– ne vjerovati u portfelj previše (pa nisi baš najpametniji) – vjerovati u sebe
– prihvatiti sve kao normalnu stvar
– sigurno ne biti paranoićan – hladan kao gornja deka bez krova po ljeti
– slušati druge oko sebe i koristiti sve za sebe kako najbolje znaš

plus
– prodati ono što je najmanje palo i kupiti ono što je najviše palo a i u jednu i u drugu imaš slićnu dozu povjerenja
– izvući lovu iz fondova i kupovati još dionica
– dići još kredita
– posuditi od poznanika
– prodati auto

[smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

Elvar prodat i ženu.

NIKAD.. niti sebe…

nema mi druge nego se zae..ti


Elvar prodat i ženu.

A sebe pokloniti jer sumnjam da bi te netko htio kupiti![smiley1]

Alkohol je gadna stvar. Nikad ne znaš kamo ćete odvesti.

Zna li netko što se događa sa IPKK? Može li k/p? Hvala!

i, kak vam ovo danas izgleda? gore ili dolje?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


mark1: ” Elvar prodat i ženu. ” A sebe pokloniti jer sumnjam da bi te netko htio kupiti![smiley1]

To sudiš prema sebi.
[smiley1]

Motušić: Uzimanje kredita za kupnju dionica je jako opasna stvar

Bojan Bajgorić Šantić
14.06.2007 10:58
Pročitaj komentare(0)

Uzimanje kredita za kupnju dionica ili udjela u fondovima je jako opasna stvar, rekao je Roberto Motušić, direktor Zagrebačke burze na okruglom stolu „Hrvatsko tržište kapitala” organiziranom u Zagrebačkoj školi ekonomije i menadžmenta.
„Za ulagačke savjete pitaju me i konobari i takisti, što je u neku ruku dobro ali i opasno”, rekao je Motušić obrazlažući kako postoje neki rizici koji su izraženiji nego prije.

Motušić je dodao kako je pozitivno što u Hrvatskoj postoji slobodan kapital i interes za privatizaciju koji nije postojao prije pet godina, rekavši kako se hrvatsko tržište kapitala polako mijenja. „Prije pet godina Hrvatska je bila tržište špekulanata, a danas ima sve više ljudi koji mogu procijeniti vrijednost dionica i smanjiti rizik.

Da li su u pravu oni koji danas kupuju, ja to ne smijem reći, niti znam”, rekao je Motušić.

Nešto kasnije rekao je kako će se rizici smanjiti i ulaganjem u IPO-e privatnih tvrtki i HT-a, ali će biti loše ako cijeli IPO ode domaćem stanovništvu jer je bitna i struktura stanovništva. Po njegovom mišljenju, hrvatsko tržište postat će tržište IPO-a.
Nakon Motušića okrugli stol je nastavljen izlaganjem Daria Silića, Denisa Alajbega, Zorana Bubaša, Velimira Šonje i Josipa Galineca, o čemu ćete uskoro moći pročitati na portalu Business.hr.

Margin kredit je proizvod izmišljen samo u svrhu kupovanja dionica i to zato jer su investitori glupi i skloni riziku…
koja glupost!

a dignuti kredit da bi se započeo vlastiti biznis nije opasno? a kupiti auto ili stan na kredit nije opasno?

New Report

Close