Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Današnji redovni promet 30,27 % veći od jučerašnjeg "povijesnog" – ipak se kreće [lol]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

i danas crvenilo u EU, najveće od ožujka…….ispraznio sam portfelj više od pola,možda sam trebao prijeći skroz u cash. ne bih volio da mi se ponovi ono od prije 2 god…. [angry]

U Hrvatskoj se još uvijek gleeda na tržište kapitala (burzu) kao na mjesto gdje se skupina špekulanata, mutnih tipova i kriminalaca kocka i radi neke sumnjive rabote. Posljedica takvog pristupa su mizerna strana ulaganja u HR gospodarstvo i odbijanje investitora (stranih i domaćih). Burza kao ulazna vrata investitora u nacionalno gospodarstvo je mrtva, što za posljedicu ima i mrtvilo u investiranju u HR-gospodarstvo,prošle godine je u HR-gospodrastvo investirano svega skromnih 580.000.000 EUR-a ili sve 1,2% od HR-vanjskog duga. "Mudri" ekonomisti koji rade strategije razvoja ove zemlje, odškolovani na Marxovu-Kapitalu, još uvijek misle da se investicije privlače kao u XIX stoljeće (vrijeme kada je živio i pisao Marx) znači greenfeld investicije, a zanemaruju tržište kapitala i nove moderne i sofisticirane načine investiranja koji se razvijaju u svijetu na tim tržištima.


U Hrvatskoj se još uvijek gleeda na tržište kapitala (burzu) kao na mjesto gdje se skupina špekulanata, mutnih tipova i kriminalaca kocka i radi neke sumnjive rabote. Posljedica takvog pristupa su mizerna strana ulaganja u HR gospodarstvo i odbijanje investitora (stranih i domaćih). Burza kao ulazna vrata investitora u nacionalno gospodarstvo je mrtva, što za posljedicu ima i mrtvilo u investiranju u HR-gospodarstvo,prošle godine je u HR-gospodrastvo investirano svega skromnih 580.000.000 EUR-a ili sve 1,2% od HR-vanjskog duga. "Mudri" ekonomisti koji rade strategije razvoja ove zemlje, odškolovani na Marxovu-Kapitalu, još uvijek misle da se investicije privlače kao u XIX stoljeće (vrijeme kada je živio i pisao Marx) znači greenfeld investicije, a zanemaruju tržište kapitala i nove moderne i sofisticirane načine investiranja koji se razvijaju u svijetu na tim tržištima.


A što bi vi htjeli.Iz srednjeg vijeka ,odmah u 21.stoljeće.
Polako se ide u raj.Pakao,čistilište pa tek onda raj ili možea nazad u pakao!

Na ZSE će biti i meda i mlijeka.Što gore to bolje,ako se u tome snađeš.



U Hrvatskoj se još uvijek gleeda na tržište kapitala (burzu) kao na mjesto gdje se skupina špekulanata, mutnih tipova i kriminalaca kocka i radi neke sumnjive rabote. Posljedica takvog pristupa su mizerna strana ulaganja u HR gospodarstvo i odbijanje investitora (stranih i domaćih). Burza kao ulazna vrata investitora u nacionalno gospodarstvo je mrtva, što za posljedicu ima i mrtvilo u investiranju u HR-gospodarstvo,prošle godine je u HR-gospodrastvo investirano svega skromnih 580.000.000 EUR-a ili sve 1,2% od HR-vanjskog duga. "Mudri" ekonomisti koji rade strategije razvoja ove zemlje, odškolovani na Marxovu-Kapitalu, još uvijek misle da se investicije privlače kao u XIX stoljeće (vrijeme kada je živio i pisao Marx) znači greenfeld investicije, a zanemaruju tržište kapitala i nove moderne i sofisticirane načine investiranja koji se razvijaju u svijetu na tim tržištima.


A što bi vi htjeli.Iz srednjeg vijeka ,odmah u 21.stoljeće.
Polako se ide u raj.Pakao,čistilište pa tek onda raj ili možea nazad u pakao!

Na ZSE će biti i meda i mlijeka.Što gore to bolje,ako se u tome snađeš.
[/quote]
Kolega ja sam pokupio svoje krpice sa ZSE i investiram vani, naravno i tamo je puno opasnosti, ali ako radiš disciplinirano, pratiš vijesti i imaš plan trgovanja, rezultat je pozitivan, a što mi je najbitnije on nije plod slučajnosti nego sustavnog rada. Ilustracije radi tehnička anlaiza na ZSE ti nemože puno pomoći jer za njenu preciznost treba volumen a njega na ZSE nema.
Investiranje na tržištu kapitala nije kockanje ni igranje već ozbiljan posao od kojeg se da ljiepo živjeti ako ga odgovorno radiš. Nažalost na ovako nelikvidnoj i mrtvoj burzi kao što je ZSE ništa ne pomaže.


Što gore to bolje,ako se u tome snađeš.

teška logika.

LCDS
puni oprez potreban
prije bilo koje odluke pročitati minimalne informacije na postu LCDS

delistiranje,zadnji dan kupnje 11.08.2011.da bi mogli ostvarriti sigurnu cijenu od 24,93 morate ići na Glavnu skupštinu 27.08.

U LCDS će biti potoci meda i mlijeka ili krv,.znoj i suze kao i do sada.

Na JANAFU Mirko i Slavko .Možda i nisu,ali netko pumpa sa jednom dionicom.Istina ova je 2.850 kn,a ona u VLDS je 8,50.Cilj isti,da virtualno imamo više.Virtualno je samo virtualno.Jedino ako ženi
polažete račune na kraju svakog tjedna ,razumijem.Treba je skinuti sa grbače.

Na ZSE će granuti sunce,zažuboriti potoci meda i mlijeka.Samo strpljivo.

Plan za sutra…
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=100547


Plan za sutra…
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=100547

zahvaljujući danu domovinske zahvalnosti možemo se svi zahvaliti na tvom popisu do ponedjeljka,
možda da tražimo da premijerka intervenira, ako može franak na 5,80 može i crobex na 3000 [thumbsup]

Nakon što su Ameri potonuli 5 %, Azija 4 %, EU jučer preko 3%, (odgovorni njemci već danima tonu li ga tonu) mi smo danas nekom srećom neradni dan i to ne bilo kakav …

ps Crobeksu u prilog ide činjenica većina ekipe na godišnjem, par manipulatora (o čemu sam već pisao) rasproda značajnu količinu dionica te sa nekoliko komada podigne pa čak i u plus (PTKM, ERNT, ADRS, KORF, ATGR, ATPLA…….) tako da crobi ostane na nekim razumnim minusima, pitanje je koliko će to u budućnosti pomoći kada se veći broj dioničara odluči na rasprodaje….!!!!

Iako ovo što se u svijetu dogodilo na TK ovih dana, u Ponedjeljak će se možda odbiti i bit u zelenom a kako mi pratimo svijet eto nam na ZSEu livade, sjetite se Gregora!!!!

LIJEPA LI SI

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Strašan pad u USA i Europi.Ni azija nije bolja.Dobro da nisam trgovao vani ovih dana.
Kako će otvoriti sezonu "padajućih noževa" Hrvatska burza 08.08.2011?
Stranci će se vjerovatno "iskrcavati" iz nekih naših dionica da iskoriste buduće povoljne prilike vani?
Vrlo interesantno i za neke možda u cashu vrlo dobro?
Pozdrav

New Report

Close