Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Očigledno je došlo vrijeme da se mirovinskim fondovima dopusti ulaganje u JDD kotaciju.
Odlično po likvidne blue chip dionice iz te kotacije, međutim ja se pitam nešto drugo.
Nije li možda to razlog zbog čega dionice iz prve kotacije tako padaju , ali baš sve zadnjih dana, pa i tjedana?
Što misle ostali, neki dan sam pročitao u jednom komentaru da su opet sve dionice iz prve kotacije bilježile minusna stanja..hm..
Nekako mi se čini da postoji veza..

Tako nesto i ja razmisljam , ovo dojdje kao priprema terena ,mirovincima .
Poravnanje terena ,da se ne ozljede vec prilikom zagrijavanja.

najvrednije stvari u životu su besplatne


nesto malo gledam ove ukupno K/P…i recimo atpl jucer se pojavilo ukupno K 14387kom naspram P 3754kom…isto tako dlkv K 13791 naspram P 9917…. a ono pada i crveni se…neznam[smiley15]

Svi bi htjeli jeftino dokupiti

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

nema po meni ovo veze s korekcijom nego čisto isprogramirano rušenje cijena do razine dokupa!

komu, čemu, zašto i kako – koga briga, meni dobrodošlo!

nadam se da nisam u krivu………….. [smiley11]


Očigledno je došlo vrijeme da se mirovinskim fondovima dopusti ulaganje u JDD kotaciju.
Odlično po likvidne blue chip dionice iz te kotacije, međutim ja se pitam nešto drugo.
Nije li možda to razlog zbog čega dionice iz prve kotacije tako padaju , ali baš sve zadnjih dana, pa i tjedana?
Što misle ostali, neki dan sam pročitao u jednom komentaru da su opet sve dionice iz prve kotacije bilježile minusna stanja..hm..
Nekako mi se čini da postoji veza..

Ma pogledajte kolega onaj Hypo AG u top 10. Taj se rijesava svega polako izgleda. Prodao je i Hypo leasing. Hoce li to biti 100% likvidacija? Ima taj municije.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


plavi: ” Očigledno je došlo vrijeme da se mirovinskim fondovima dopusti ulaganje u JDD kotaciju. Odlično po likvidne blue chip dionice iz te kotacije, međutim ja se pitam nešto drugo. Nije li možda to razlog zbog čega dionice iz prve kotacije tako padaju , ali baš sve zadnjih dana, pa i tjedana? Što misle ostali, neki dan sam pročitao u jednom komentaru da su opet sve dionice iz prve kotacije bilježile minusna stanja..hm.. Nekako mi se čini da postoji veza.. ” Ma pogledajte kolega onaj Hypo AG u top 10. Taj se rijesava svega polako izgleda. Prodao je i Hypo leasing. Hoce li to biti 100% likvidacija? Ima taj municije.

Ne znam na koji top 10 mislite.
ALi je indikativno da prva kotacija tako pada, mislim da fondovi skupljaju novac za JDD kotaciju sigurno su već pikirali neke dioince.
Dio ih se vjerovatno snašao i na drugi način , pa će samo preliti čašu, ali pitanje je koliko i da li uopće.
U svakom slučaju biti će zanimljivo pratiti prvu kotaciju narednih dana, naravno kao i ostatak tržišta.
A moglo bi biti i to da je to povuklo ostatak tržišta prema dolje, no to je samo teorija.
Bilo kako bilo svjedoci smo kako je pala Podravka Ina Viro ( i to nakon one ogromne transakcije )

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

priprema se teren za mirovnice i hlađenje je terena jer su i od bakica na placu očekivanja velika, i one su počele ulagat u investicijske fondove, cijene nekih dionica bolesne,,,

ali još uvijek ima jeftinih i podcijenjenih….



Ne znam na koji top 10 mislite.
ALi je indikativno da prva kotacija tako pada, mislim da fondovi skupljaju novac za JDD kotaciju sigurno su već pikirali neke dioince.

Kolega, na http://www.sda.hr . Snimite si stanja: KOEI, DLKV, ADRS, BLSC, SNBA itd. Koliko ja pratim, dosta prodaje.
[smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Mene zanima kakav će odnos imati Fondovi i Mirovinski. Tih 30% će iznositi preko 4 milijarde kuna, što Fondovima daje dostojnog takmaca i suparnika, ako ne i jačeg, jer se od Mirovinaca ne očekuju neki veliki rastovi.

Bilo bi logike “da si budu dobri”, jer imaju slične vlasnike.

No respect

plavi:


Ne znam na koji top 10 mislite.
ALi je indikativno da prva kotacija tako pada, mislim da fondovi skupljaju novac za JDD kotaciju sigurno su već pikirali neke dioince.

Kolega, na http://www.sda.hr . Snimite si stanja: KOEI, DLKV, ADRS, BLSC, SNBA itd. Koliko ja pratim, dosta prodaje.
[smiley1]

Evo kolega što su prodali prošli tjedan (mogu pretpostaviti kakvo će stanje biti kada se uzmu u obzir današnji i jučerašnji prometi).
Zna li netko nešto više o tome skrbničkom računu (čini mi se da je na nekim Hypo certifikat ??)

Daklen, srbi i bosanci španač, mi cikla, EU špinat, ‘merika špinat, Azija uglavnom špinat, Šangaj cikla, fondovi cikla.

Predviđam da ćemo danas za ručak imati špinat.

I love the Smell of Profits in the Morning


Predviđam da ćemo danas za ručak imati špinat.

Ili bar poslije rucka za desert.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]


fazan: ” Predviđam da ćemo danas za ručak imati špinat. ” Ili bar poslije rucka za desert.

Ja ručam poslije 16.00! [smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close