Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jeste li uzbuđeni glede sutrašnjeg dana?? Sutra završava kvartal u kojemu smo vjerojatno započeli oporavak u RH!!

Naravno statistika će vjerojatno tek 3. kvartal zabilježiti kao pozitivan a ovaj 2. još negativan npr., jer je sumarno moguće i on negativan bez obzira što je možda negdje u drugom dijelu kvartala gospodarstvo krenulo naprijed npr., ali ako je taj "dan" koji je preokret (nemamo tako detaljna izvješća, po danima :rotfl:) negdje u 2. kvartalu, to je onda to, to je onda kvartal zbog kojega treba biti veseo jer dno je tamo negdje, iza nas!!!

To znači da bi izvještaji kompanija mogli biti agregatno onda oko nule ili mali minus u odnosu na isto razdoblje prošle godine, no obzirom da nemamo tako diverzificirane firme na ZSE u sve pore gospodarstva, i obzirom na veličine/značaj firmi, moguće da će npr. ove kompanije na ZSE tj. one glavne, imati i nešto drugačije rezultate od toga tj. kao i inače ne možemo predivjeti kakvi su rezultati, i obzirom na sve najbolja procjena je vjerojatno nešto "oko nule", pa sad kako tko, netko par posto u plusu, netko par posto u minusu ali vjerojatno “nitko” ništa u niti jednom smijeru drastično. Takav imam feeling i jedva čekam ta kvartalna izvješća (iako sam "investitor" pa me "ne zanimaju" kvartalna, ali zabavno je, kako ne bi bilo!) iako je treći kvartal ono što je kod nas uvijek najzanimljivije i ono ćemu se ove godine posebno veselimo, no kako je to još daleko, sada se mora zadovoljiti i sa ovim polugodišnjim rezultatima, bar neke info da vidimo, kako nam firme dišu, to je uvijek lijepo za vidjeti, bez obzira kakav to imalo (tj. ne imalo) značaj na procjene vrijednosti.

Vjerojatno će nam kao i uvijek letargija sada vladati kroz ljeto… do pristizanja tih izvješća nakon kojih se stvari malo bude, investitori se vraćaju sa godišnjih ili što već 😛
Ali kada dođu izvješča za 3. kvartal, i ako izborna kampanja slučajno bude "optimistički intonirana"… mogu misliti kakva će nam biti kasna jesen/zima, kada bih davao procjene ja bih rekao da očekujem neku euforijicu krajem godine. Da li je to "wishful thinking" ne znam, ali baš imam neki takav feeling, da bi (osim ako političari ne zbrljaju nekim crnilom kroz kapmanju) moglo sve biti nekako veselo i optimisitčno krajem godine i mislim da smo to svi zaslužili, da bi bio i red malo takvog raspoloženja!

A sad preko ljeta, mislim da je pametno lijepo se odmoriti, iskoristiti ovo lijepo vrijeme i sl., i biti ćemo sve u komadu, od ljeta/odmora do Božića sretni i veseli u Lijepoj nam našoj! (je li wishful thinking?, khm, nadam se da je ipak više od toga, recimo: intuicija!)

@ Lynx

Na naslovnici je tekst o problemima brokeraja. Što bi tek oni rekli na sve to letargično.

Točan odgovor je...

@maybe

Ne znam što bi oni rekli, ali ja im kažem samo jednu jednostavnu sintagmu "spajanja i preuzimanja". Pa neka je tumače kako žele…, ali očito je ovo premalo tržište da bi bilo tako puno "igrača".


Jeste li uzbuđeni glede sutrašnjeg dana?? Sutra završava kvartal u kojemu smo vjerojatno započeli oporavak u RH!!

hm, koliko se sjećam imali smo neki mali rast i krajem prošle godine pa onda opet pad BDP-a….osim toga, sve i da opet bude nekakav rast BDP-a ovaj kvartal, prema svim analizama bit će vrlo mali i nedovoljan za potreban oporavak tj. zaostajat ćemo za razvijenim zemljama još više nego smo zaostajali prije krize, tako da razloga za neku euforiju i uzbuđenje zaista nema…na žalost
ova vladajuća garnitura nema kredibilitet niti potporu naroda za izvlačenje zemlje iz krize….možda izbori nešto promijene…možda…jer sam ulazak u EU neće promijeniti ništa

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

a valjda ćemo se i mi danas zelenit, vani zasada opće zelenilo, nigdje ni trunke crvenoga….

ma kakav cash-r-a, 100% in

zašto nije počelo trgovanje?
evo, sa zakašnjenjem…


zašto nije počelo trgovanje?
evo, sa zakašnjenjem…


…ja već pomislila da je štrajk na burzi… [lol] [lol]



zašto nije počelo trgovanje?
evo, sa zakašnjenjem…


…ja već pomislila da je štrajk na burzi… [lol] [lol]
[/quote]
Štrajk je već 3 i pol godine.

cijelih 10 trgovanih dionica na otvaranju, ups pardon 9 dionica i RHMF-O-203E

ma kakav cash-r-a, 100% in


zašto nije počelo trgovanje?
evo, sa zakašnjenjem…

Evo ti stotka… [lol] [lol] [thumbsup]

ova burza je jad i bijeda, više od pola dionica koje pratim uopće nije trgovano, da nema 7,7 milja kuna prometa državnom obveznicom koji je uračuant u redovan promet, izgledalo bi sve još jadnije [embarass]

Činjenica je kad gledate Top 10 dioničara, da se guraju banke jedna do druge, osiguranja ….i slično.
Problem je što kupuju na SITNO….sve sitniš….ko da nemaju novce…
Drugi problem je što u TOP 10 dioničara, kupci skrivaju iza raznih računa ili tvrtki …

Zašto država ne prepusti MIROVINSKIM FONDOVIMA- da on nas- privrednika- otkupe dugovanja
za poreze…
Plaćali bi brže i bolje- kad bi taj novac bio plasiran na hrvatsku burzu…uopće niste kreativni,
a sve bi se sjajno posložilo , kad bi dio novaca završio kupnjom dionica…

Složite neki kompromis.

Makar, danas gledajući lice gosp. Kosor , vidi se – da joj se smrknulo od Nobilovih prijedloga i izjava…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close