Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas očekujem turbo dosadan dan i jako mali promet, po slabom pisanju očito je da je većina ulagača spojila ova 2 radna dana s praznicima i dobila 10 dana "godišnjega", a mi ostali krepavat ćemo od dosade.

kolega i ja sam na odmoru ali to nije razlog da ne kupujem ili prodajem….

p.s. pozdrav iz novalje.



Danas očekujem turbo dosadan dan i jako mali promet, po slabom pisanju očito je da je većina ulagača spojila ova 2 radna dana s praznicima i dobila 10 dana "godišnjega", a mi ostali krepavat ćemo od dosade.

kolega i ja sam na odmoru ali to nije razlog da ne kupujem ili prodajem….

p.s. pozdrav iz novalje.
[/quote]

i to je tebi godišnji??? odeš na more pa umjesto da uživaš s familijom, visiš na laptopu?! [bye]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

koji top naslovi na Seebizu [undecid]

PAD
BDP u prvom tromjesečju pao 0,8 posto

SNIŽENE PROGNOZE
UniCredit smanjio prognozu rasta Hrvatske s 1,6 na 1,2%

ALARMANTNO
Martina Dalić sindikatima: Odustanite od božićnica, situacija je sve gora

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


koji top naslovi na Seebizu [undecid]

PAD
BDP u prvom tromjesečju pao 0,8 posto

SNIŽENE PROGNOZE
UniCredit smanjio prognozu rasta Hrvatske s 1,6 na 1,2%

ALARMANTNO
Martina Dalić sindikatima: Odustanite od božićnica, situacija je sve gora

Pa šta je tu čudno još dobro i stojimo koji smo cunami pretrpili pa HDZ I ova vlada bi i JAPANSKU privredu uništili i masakrirali


koji top naslovi na Seebizu [undecid]

PAD
BDP u prvom tromjesečju pao 0,8 posto

SNIŽENE PROGNOZE
UniCredit smanjio prognozu rasta Hrvatske s 1,6 na 1,2%

ALARMANTNO
Martina Dalić sindikatima: Odustanite od božićnica, situacija je sve gora

Sve je to normalno stanje države, ne treba se ničem čudit, brojke ne lažu. Za razliku od praznih priča i floskula o blagodatima EU, one su vrlo konkretne.

Sve u svemu, ja sam se fakat lijepo pripremio za short selling…možda nas sve iznenade pa ga ipak uvedu 24.6. il vrlo brzo nakon tog dana. Kad je bal nek je maskenbal!

never surrender



koji top naslovi na Seebizu [undecid]

PAD
BDP u prvom tromjesečju pao 0,8 posto

SNIŽENE PROGNOZE
UniCredit smanjio prognozu rasta Hrvatske s 1,6 na 1,2%

ALARMANTNO
Martina Dalić sindikatima: Odustanite od božićnica, situacija je sve gora

Sve je to normalno stanje države, ne treba se ničem čudit, brojke ne lažu. Za razliku od praznih priča i floskula o blagodatima EU, one su vrlo konkretne.

Sve u svemu, ja sam se fakat lijepo pripremio za short selling…možda nas sve iznenade pa ga ipak uvedu 24.6. il vrlo brzo nakon tog dana. Kad je bal nek je maskenbal!
[/quote]
Kako se pripremiti za short selling može malo pojašnjenje.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Diverzifikacija – čarobna stvar! 😛


Diverzifikacija – čarobna stvar! 😛

Ne bi se složio kolega u nas kada pada 99% pada a kada raste 3% raste.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

@upitnik9

Pa ne bih se baš složio, nešto pada više, nešto manje, nešto čak i raste (to je velika stvar kada je skroz kontra "trenda") i ponekad se zaleti i malo jače i diverzifikacija je baš čarobna po tome što se "nekako" uvijek dogodi, neobjašnjivo, uvijek isponova neočekivano i iznenađujuće da kada ti npr. neke dionice krenu padati kao kruške, taman se dogodi, bar na nekom malom prometu, barem sasvim slučajno, ali da nešto se zaleti malo jače u zeleno, i na kraju ti, čak i gledajući i tako blesavo-kratkoročno (na dnevnoj/tjednoj bazi) stvar opet ispadne negdje u skladu sa indeksom (bez obzira što neke stvari jako odstupaju) što samo po sebi nije loša stvar (treba gledati do jedne razine gledati i relativno, obzirom da se radi o nepredvidljivim kretanjima cijena, nema ih smisla kratkoročno gledai drugačije nego relativno a relativno ima veliko fundamentalno značenje gledajući i dugoročno).

Pa recimo da indeks pada, i recimo da neke tvoje dionice padaju "ko kruške" (puno više od indneksa, uljučivo i one najveće pozicije), opet se bez problema dogodi da nekako iz čista mira, slučajno, neke manje pozicije se iznenada zalete u zeleno, i portfelj u konačnici učini da npr. padne nešto manje od indeksa. To je velika stvar. Gledajući tako krakotočno to nije za zanemariti. Zato kažem da je diverzifikacija čarobna jer nas lako iznenadi na taj način tj. koliko god pojedine sastavnice porfelja "jako osciliraju" na kraju sam portfelj je puno manje pa do čak nevjerojatno malo volatilan (ako to nekoga brine).

Mene osobno ne brinu kratkoročne osilacije, ali me svejedno bezbroj puta iznenadi taj efekat, zadivim se kako je to moćan koncept, čak i kada se diverzificira umjereno.

Čitam, čitam i ne mogu se načuditi koliko su ljudi naivni.
Dakle, kako znate cijena dionice ovisi o ponudi i potražnji. Dnevna cijena će uvijek ovisiti o odnosu prometa i volumena, tj. ta vrijednost prosječner cijene će se nalaziti negdje u dnevnome rangu.
Što je potrebno za manipulaciju cijenom? Jednostavno, varalice otvaraju anonimni(e) skrbnički(e) račun i preko njega prodaju sami sebi ili kupuju sami od sebe. Ako prodaju kupuju po cijeni višoj od trenutne, prodaju sami sebi, pa nisu na gubitku jer dobiju taj novac na drugi račun.Kao posljedica trgovanja po višoj cijeni i promet se povećava u odnosu na volumen jer je više novaca izdvojeno za manje dionica. Slijedom toga cijena raste. Obrnuto je za rušenje cijene koje još nije toliko aktuelno dok se ne uvede shortanje.To je uzelo toliko maha da čak i javno prikazuju vlasnike skrbničkih računa i pordaju ili kupuju sami sebi ili od sebe u istome danu, naravno uz promjenu cijene. Jedini troškovi za manipulatore su troškovi provizija trgovanja,ali oni su mizerni u usporedbi s profitom zasnovanim na promjeni cijene.
Tako generirani volumen i promet su LAŽNI volumen i promet.Oni ne predstavljaju odnos ponude i potražnje jer ništa nije uloženo u dionicu. Jednostavno kao da se prebacuje novac sa računa na račun i ništa se ne gubi,osim zanemarive provizije u odnosu na profit.
Sljedeći korak je da se navuku naivci koji će kupiti po višim cijenama, nerjetko u tu svrhu veći i poznatiji "igrači" čak javno publiciraju da su kupili toliko i toliko dionica, što je dostupno i na internetu, otvaraju razne web stranice… Zapravo oni nisu kupili više od planiranoga,niti su platili višu cijenu za dionicu,već su samo te dionice preprodali sami sebi.
Likvidnost koja se pri tome prikazuje je lažna jer ni lipa nije ušla u dionicu.
Nakon toga im samo preostaje pronaći glupane tj. žrtve kojima će po visokoj cijeni prodati dionice.Dok to ne učine neće dozvoliti da cijena padne ili će je još podizati.
Zapitajte se jeste li i vi među tim naivcima kojima prodaju "fundamentalnu analizu, tehničku analizu i slične bullshite kao pokriće za svoje prevare. Naravno da su takvi igrači nedodirljivi jer znate gdje živite. Samo za utjehu, nije ni na stranim burzama stanje drugačije.
Zato pamet u glavu i prestanite tu filozofirati jer većina vas pojma nema.




Danas očekujem turbo dosadan dan i jako mali promet, po slabom pisanju očito je da je većina ulagača spojila ova 2 radna dana s praznicima i dobila 10 dana "godišnjega", a mi ostali krepavat ćemo od dosade.

kolega i ja sam na odmoru ali to nije razlog da ne kupujem ili prodajem….

p.s. pozdrav iz novalje.
[/quote]

i to je tebi godišnji??? odeš na more pa umjesto da uživaš s familijom, visiš na laptopu?! [bye]
[/quote]
a otkud tebi da sam sa familijom i da visim na laptopu….?

mobitel je čarobna stvar a wireless u centru novalje gdje god se okreneš.

tako da [bye] [lol]

dobro je netko jučer pitao, zašto ZSE ne radi od 09.00 kao sve burze u EU nego tek od 10.00? što se ne stignu naspavati do 09.00? da ne kažem da vani burze rade još 2 sata dulje, a imaju i dodatne instrumente trgovanja kakvih na ZSE još uvijek nema!
ma šaka jada je ova naša burza, čak i ove stvari koje mogu sami popraviti/uskladiti ne žele radi svoje komocije [angry]

moje pisanje je moje mišljenje u određenom trenutku i nije savjet za kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close