Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jako tromo tržište…
Dok vanka iz minusa 1% u samo sat dođe do plusa 1 %, kod nas mučak…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Jako tromo tržište…
Dok vanka iz minusa 1% u samo sat dođe do plusa 1 %, kod nas mučak…


Oni lažu sofisticirano,a mi ne virujemo nikome ništa,pa tako i reagiramo.
Nevjernici ne mogu biti pokretači trgovanja.

Ipak,na ZSE će teći med i mlijeko!



Jako tromo tržište…
Dok vanka iz minusa 1% u samo sat dođe do plusa 1 %, kod nas mučak…


Oni lažu sofisticirano,a mi ne virujemo nikome ništa,pa tako i reagiramo.
Nevjernici ne mogu biti pokretači trgovanja.

Ipak,na ZSE će teći med i mlijeko!
[/quote]

Vani se reagira na vijesti a kod nas mi se čini nekako to sve čudno…
Nema tu invesittora već je općenito već godinama špekulativno do jaja… [undecid]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


krepo mi agram trader [sad]

Kod mene od jutra radi bez prekida, što znači da je nešto drugo problem (kod Vas).

EU po 1,50% u plusu

A naša banda neda ni mrdnut

Čudi me mišljenje nekih da je ZSE lopovska burza. Zašto? Pa ja svake godine uberem 20 do 50 posto i prilično sam zadovoljan sa tim prihodima.

jutros eu u minusu 1%,sada više od toliko u plusu……..vezani su pupčanom vrpcom za usa merket
kad će tako kod nas,pratio sa dax,likvidnost da ti mozak stane


Čudi me mišljenje nekih da je ZSE lopovska burza. Zašto? Pa ja svake godine uberem 20 do 50 posto i prilično sam zadovoljan sa tim prihodima.

onda imaš dobar nos za ulaz i zlaz,naravno da se može zaradit


promet na burzi nikakav, dosta toga u crvenom, ali meni je drago zbog toga jer se jos jednom dokazalo da sam u pravu kad sam govorio da nakon zavrsetka pregovora sa EU necemo rasti i da na zse NE DOLAZE strani ulagači (Rast bdp-a od 1% nema multiplikativnih ucinaka, i nije zanimljiv nikome). Ugl. previse smo rasli na osnovi ocekivanja, i trebalo se na vrijeme okrenut kontra krda.

Osim nekoliko špekulantskih dionica ništa nije značajnije raslo. INA je nerealno podigla Grobex, tako da smo još uvijek duboko u mulju, pa mi stoga nije jasan tvoj komentar! Ako misliš da se čeka realan rast BDP-a da bi se pokrenula burza, varaš se! Nema novaca i to je glavni problem, dionice su nerealno podcjenjene na našoj burzi. No, poznavajući mentalitet Hrvatskih građana, kad burza krene galopirajući gore, opet će svi kupovati na vrhu! No, da nema takvih, na kome bi mi zarađivali!? [wink]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

točno tako, samo Ina i dionice od xy koje većinom ni nisu u Crobexu…još uvijek smo na dnu dna…

Sad će malo banditi zazelenit crobex sa nekih 0.10% do drugi režu i po 2%

čisti lopovluk po pokroviteljstvom HANFE


Sad će malo banditi zazelenit crobex sa nekih 0.10% do drugi režu i po 2%


Čemu nervoza? Pa CROBEX je od početka godine (a koje je već prošlo skoro pola…) odradio odličnih 6,16 % što je za polugodišnji rast apsolutno gledajući vrlo lijepo, a i dosta je više od većine tržišta diljem svijeta (velikih i malih, daljih i bližih…).

Naravno, svatko tržište se kreće po svome, ne treba stalno gledati korelaciju među njima (i kad je ima, zanemarite je, to je nevažno) i mi jako dobro znamo zašto naše dionice rastu sada i više nego druge i zašto očekujemo da se to nastavi i dalje (u odnosu na mnoge, doduše ne u odnosu baš na ovako veliku većinu kao ovih pola godine) – jer, naše dionice su značajno podcijenjene, pogotovo neke među njima (od kojih mnoge uglavnom nisu u indeksu…).

Štoviše, na ovom kratkom razdoblju sam CROBEX i nije baš sjajna aproksimacija tržišta. Mnoge dionice zapravo rastu puuno više od indeksa (jer je indeks opterećen nekim dionicama koje nemaju razloga za rast, kojima se ne trguje i sl.), one najbolje dionice najboljih kompanija ili kompanija koje su malo prosječnije kvalitete ali nevjerojatno niske cijene (pa čak time najpodcijenjenije na tržištu) su kroz to vrijeme rasle zaista neusporedivo puno i od tog indeksa "izvrsnih 6 % polugodišnjeg rasta".

Tako da onaj koji investira u fundamente, ovo polugodište je stvaaaarno mogao biti i više nego zadovoljan i sa velikim optimizmom može čekati drugo pologodište i naredne godine.
Ako slučajno koja fundamentalno jaka/jeftina dionica nije solidno rasla ovih pola godine (ima svega 2-3 takve, inače su rasle više od indeksa), onda mislim da pogotovo nema razloga za brigu, pa te onad moraju rasti uskoro, ne mogu više čekati… a ako imate diverzificirani portfelj, pa slobodno ste mogli imati i te 2-3 koje su bile ispod crobex-a, sve ostale su vam sigurno rasle iznad crobex-a, i time teško da nekom "investitoru u fundamente" je moguće da se dogodilo da ovo polugodište nije stajao bolje i od tog "ne lošeg crobex-a".

A šećer na kraju: iako je svaki pravi portfelj (makar imao i one 2-3 dobre ali privremeno loše izvedbe dionice) ovo polugodište morao odraditi bar nekih 10-15 %, on je još uvijek nevjerojatno podcijenjen tj. mjesta za daljni rast i u bilo kojem vremenskom intervalu ima na pretek. Stoga nitko tko se nervira zbog kratkoročnih oscilacija, stanja na svjetskim burzama, "ljetne letargije" i čega sve već, ili ima loše i neinvestiorske živce, ili je zbrljao sa odabirom dionica jer ja stvarno ne vidim među ovim padaćima više od par dionica za koje je to baš jako se čuditi.

New Report

Close