Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

EUR na SPOT-u 7.4382 HRK ! ! !

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


EUR na SPOT-u 7.4382 HRK ! ! !

short od 2.000 pipsa u sljedeća tri, četiri mjeseca.

-0,40% tako lijepa tako naša [bye]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


-0,40% tako lijepa tako naša [bye]

to je u HRK, u EUR je to duplo više

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


-0,40% tako lijepa tako naša [bye]

Što ste se ustratarili, dobit ćemo Eu, dobit ćemo monitoring, a izgubiti Jacu.
I to sve u šest mjeseci.

Neprocjenjivo. [thumbsup]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.



-0,40% tako lijepa tako naša [bye]

to je u HRK, u EUR je to duplo više
[/quote]

Tko još koristi € u Hrvatskoj?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.




Na dalekom istoku bonaca.
Europljani u laganom zelenilu.
Amerićki futuresi u blagom plusu.
Svjetski vjetrovi blago povoljni.
Dakle,i mi bi trebali biti u pozitivi,ali mislim da ne treba ludovati već lagano kupovati.Nisu dionice
divojke da će vam pobići.Pa ako pokaja i uteče uvijek će se naći neka druga.
U dionicama sam 100 %,logično.

Na ZSE teče med i mlijeko!


Znači ti možeš samo prodavati a ništa povoljno kupovati pošto si kako kažeš u dionicama 100%.
[/quote]

ko je od vas dva pošten i iskren…
Oštar pad na Wall Streetu.
[/quote]
To je bilo jučer.Danas je novi dan.
Sada su futuresi zeleni,ali nešto malo,oko 0,2%.

Na ZSE meda i mlijeka samo u dionicama xy gospodina,ATLN,VART pobjednici dana!
I Alabama na VLDS čuva naše blago.



-0,40% tako lijepa tako naša [bye]

Što ste se ustratarili, dobit ćemo Eu, dobit ćemo monitoring, a izgubiti Jacu.
I to sve u šest mjeseci.

Neprocjenjivo. [thumbsup]
[/quote]
Nisam se ustrtario samo sam ironičan. Meni je portfelj izbalansiran imam i keša ali ajmo radit biznis, kome pašu ovakve vječne stagnacije bez volatilnosti bez likvidnosti bez ičega?

da nema korfa validusa varteksa belja umro bih od dosade.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



-0,40% tako lijepa tako naša [bye]

to je u HRK, u EUR je to duplo više
[/quote]

kako duplo više kad je cijela EU zelena?!?
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

p.s. osjeća se zeleno u zraku, možda već danas [wink]

to ti se zove 5 sati bear-a, 1 sat bull-a. 100 put viđeno na ovom čobeksu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich





danas do kraja dana očekuje se jedna odlična vijest vezana uz EU, a koja bi sutra mogla snažno pogurati rast burze [smiley]

Kolega, nema se tu više nikakve vijesti za očekivat po pitanju ulaska u EU. Zna se danas kao i prije pola godine da ćemo u EU ući između početka 2013 i početka 2014. Tako da je točan datum ulaska tehničke naravi i kao takav neće baš ništa promjenit, pogotovo neće "snažno pogurat rast burze".

A pogotovo neće izbrisat neke minuse u bilancama koji su se nagomilali lošim vođenjem mnogobrojnih firmi čije su dionice izlistane na našoj dragoj zse. Kad uđemo u EU takve će firme il propast il će se morat itekako racionalizirat u poslovanju, tako da jedino šta možemo očekivat je dodatni pad cijena mnogih dionica. Zato je upravo lijepo od naše burze što će nam omogućit šortanje dionica.

One firme koje su se dobro pripremile za konkurenciju koja dolazi iz EU će imat nekakve koristi od našeg ulaska u EU, a takvih je, vjerujte mi, ipak relativno skroman broj na našoj burzi.

Druge dionice koje bi mogle prosperirat cijenom su one od firmi koje su otvorene za ulaganja, preuzimanja, one kojima trgovanje ni cijena na burzi nisu bile u prvom planu ( nelikviduše ) i sl.
[/quote]
kolega mislim da ste jako,jako u krivu.
itekako će ulazak u e.u. podići burzu…
nikad više nećemo biti na ovim razinama…
[/quote]
Joj što volim ovakve poruke…
Peromadjar se raspiše ,da neke konkretne argumente i onda se javi netko poput bonda777 sa nekom ispraznom porukom…
Govoriti da će sam ulazak u EU potaknuti burzu je čisto špekuliranje i nema veze sa investiranjem.
Da vas pitam bond777, hoće li ulazak u EU čarobnim štapićem popraviti naša financijska izvješća koja su katastrofalna?

[/quote]
kolega ja ne mogu špekulirat jer govorim nešto što će se dogoditi za 2 godine.
zdrave kompanije će popraviti financijska izvješća na još bolje, a gubitaši koji su i sad gubitaši nažalost ostaju ako ih neki stranac ne kupi…
druga stvar je da će burza biti puno likvidnija a samim time i nećemo ostat na oim razinama.
da ne udjemo u e.u. pad crobexa debelo ispod 2000 bodova.
ima još dosta stvari koje će utjecat na zse, naravno pozitivno..
moje skromno mišljenje je da na ovim cijenama strogi hold godinu- dvije.
ako mislite da je to špekuliranje nek vam bude….nikoga ne nagovaram na pojedinu dionicu.

kako god bilo, sve više je očito da se na ovim razinama, bez osjetnijeg dizanja cijene, ne može ničega kupiti u nekim ozbiljnijim količinama. tj, da se odmah ispravim, – skoro ničega, nekih dionica se može, ali takvih nema više od 3-4.

New Report

Close