Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pitanje je hoće li se uvesti shortanje, baš sam jučer čitao da EU to planira dosta ograničiti ili čak potpuno ukinuti zbog masovnih manipulacija na burzama…..

treba razlikovat klasični short sell i naked short sell.

a najveći manipulator je regulator, glavno što bi trebalo ograničiti su njihove ovlasti

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



Hanfa odobrila nova pravila Zagrebačke burze, omogućen ‘short selling’

Vaš link

Izuzevši priču s inom, ovo je nesumnjivo najbolja vijest na našem tržištu kapitala unazad 4 godine. Ovo jamči izvrsnu volatilnost cijena dionica ( kakva postoji i na stranim burzama ). To je ono šta je našoj burzi falilo, a pravim trejderima pogotovo.

E sad ćemo vidjet kako se trguje, šorta i tehnicira, kad se krenu otvarat i zatvarat pozicije…Al će bit plača i leleka..neko će masno gubit a neko masno zarađivat…i sve to počevši od 24.6.
[thumbsup]


vanka su to zabranili a to nam uvode na ovakvomplitkom tržištu ko da nas želle betonirati na ove razine
[/quote]
SRAMOTA. Banda, obična banda. Da bar mogu psovat u eter sve bi sad izdjelio mamicu im.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

neka šortaju sami sebi, zabole me kita . Ja odoh .

dionice u bunker, pa neka se igraju sami sa sobom.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

POZZZ– MOZE POJASNJENJE IMM DIONICE NA INVESTORU,I KAKO TI IDE KOJA JE MOJA NAKNADA I KAK JA MOGU NUDIT ILI KA’KOU TO IDE,,,,


POZZZ– MOZE POJASNJENJE IMM DIONICE NA INVESTORU,I KAKO TI IDE KOJA JE MOJA NAKNADA I KAK JA MOGU NUDIT ILI KA’KOU TO IDE,,,,

Ak misliš na šortanje, princip je da se kladiš na pad neke dionice, točnije prodaješ po određenoj cijeni tuđe dionice, a onda ih kupiš nazad njegovom vlasniku nakon određenog vremena po mogućnosti po nižoj cijeni. Tvoja zarada je tolika koliko je dionica pala ( pomnoženo s brojem dionica kojim si trgovao ).

Bit će dakle uz dosadašnje opcije i neki izbornik gdje dakle odabireš trgovanje dionicama koje si posudio.

p.s. ne moraš se brinut za svoje dosadašnje dionice, i dalje s njima možeš normalno trgovat i nitko neće njima trgovat mjesto tebe.

never surrender

Da li je itko provjerio sa svojom brokerskom kućom, da li će i kad software biti dostupan, koji omogućava sve ove novotarije koje se pravilnikom omogućavanju.
Nekako mi je u podsvjesti situacija kad su neki mogli zadavati "skrivene" naloge, a preko on-line sučelja to nije bilo moguće…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Da li je itko provjerio sa svojom brokerskom kućom, da li će i kad software biti dostupan, koji omogućava sve ove novotarije koje se pravilnikom omogućavanju.
Nekako mi je u podsvjesti situacija kad su neki mogli zadavati "skrivene" naloge, a preko on-line sučelja to nije bilo moguće…

Ja pretpostavljam da će sve dosadašnje platforme nudit opciju šortanja, uključivo stop loss, pa to je i bit svega da se ponudi nešto novo na tržištu ulagačima, no nisam siguran da će se nudit ostale opcije kao recimo "fill to kill" ili nalog za minimalno izvršenje, a pogotovo neće bit dostupno da se vide "skriveni nalozi" koji se eto ponovo vraćaju u igru. Te ljepote će kao i do sad bit vjerojatno dostupne samo institucionalnim ulagačima.

Ako smo do sad gledali šišanje, sad će bit šišanje na kvadrat.

never surrender


Da li je itko provjerio sa svojom brokerskom kućom, da li će i kad software biti dostupan, koji omogućava sve ove novotarije koje se pravilnikom omogućavanju.
Nekako mi je u podsvjesti situacija kad su neki mogli zadavati "skrivene" naloge, a preko on-line sučelja to nije bilo moguće…

Tako je, ja sam sam mogao kupovati i onda kad bih kupio zadnjih recimo 100 komada stvorilo bi se na istoj cijeni još 25 000 [lol]

u svakom slučaju bilo je suludo trgovati u to vrijeme, bio je to organizirano silovanje gore od onog po zatvorima u americi.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Diskriminacija nije propisana pravilnikom. Sumnjam u takav scenarij.
Ne znam za vas, ali ja šaljem emajle svojim brokerima (i ne samo svojim). Osjećam da ću ponovno u javnog bilježnika ovjeravati ugovore.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

što ćeš ih tražiti u tim mailovima?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@ kliring
Jednake uvjete, iako ne znam koliko će mi to pomoći. [lol]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Pomoz Bože. BANDA.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close