Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

je li moguć i scenario da se sada umjetno stvara određena euforija kako bi se što više ljudi navuklo da upotrijebi dividendu od HT-a (koja ide u ponedjeljak) za kupnju dionica a ne da se tu lovu oroči? pa se sada diže cijena određenih dionica kako bi se iste mogle dobro utopiti kada rulja navali s friškom lovom ne pitajući za cijenu…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ma vidi Varteksa.Tko bi rekao!!!! [cool] [thumbsup]


je li moguć i scenario da se sada umjetno stvara određena euforija kako bi se što više ljudi navuklo da upotrijebi dividendu od HT-a (koja ide u ponedjeljak) za kupnju dionica a ne da se tu lovu oroči? pa se sada diže cijena određenih dionica kako bi se iste mogle dobro utopiti kada rulja navali s friškom lovom ne pitajući za cijenu…

ma glupost…
pogledaj kako su reagirale burze u drugim zemljama koje su ulazile u EU, pa ćeš vidjeti da je ovo kod nas tek blagi početak rasta [proud]

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

Napokon,jedan DOBAR DAN [thumbsup]

ma glupost…
pogledaj kako su reagirale burze u drugim zemljama koje su ulazile u EU, pa ćeš vidjeti da je ovo kod nas tek blagi početak rasta [proud]


pa slovenija je koliko znam imala dvije godine nakon ulaska u EU stagnaciju na burzi … nije da se tome nadam jer sam 95% u dionicama ali činjenice su činjenice…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


ma glupost…
pogledaj kako su reagirale burze u drugim zemljama koje su ulazile u EU, pa ćeš vidjeti da je ovo kod nas tek blagi početak rasta [proud]


pa slovenija je koliko znam imala dvije godine nakon ulaska u EU stagnaciju na burzi … nije da se tome nadam jer sam 95% u dionicama ali činjenice su činjenice…
[/quote]

Mi tek ulozamo za dvije godine, do stagnacije ima isto toliko…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


ma glupost…
pogledaj kako su reagirale burze u drugim zemljama koje su ulazile u EU, pa ćeš vidjeti da je ovo kod nas tek blagi početak rasta [proud]


pa slovenija je koliko znam imala dvije godine nakon ulaska u EU stagnaciju na burzi … nije da se tome nadam jer sam 95% u dionicama ali činjenice su činjenice…
[/quote]
Bila su drukčija vremena prijatelju….A oni su tada bili na vrhu a mi smo sada na dnu.


je li moguć i scenario da se sada umjetno stvara određena euforija kako bi se što više ljudi navuklo da upotrijebi dividendu od HT-a (koja ide u ponedjeljak) za kupnju dionica a ne da se tu lovu oroči? pa se sada diže cijena određenih dionica kako bi se iste mogle dobro utopiti kada rulja navali s friškom lovom ne pitajući za cijenu…

Svake godine se prica o nekakvoj navali i hrpi love nakon sto sjedne ht dividenda, ali ja stvarno tu navalu nikad nisam primjetio. Pa većini malih koji drže ht od ipo-a ta dividendica dođe kao pojačanje kućnog budžeta, ogroman broj ih niti brokerski račun nema otvoren, oni koji možda i trguju na burzi većinom reinvestiraju isključivo u ht.

A ne vidim razlog zašto bi npr. fondovi koji su skoro pa jedini koji od te dividende dobiju značajniju svotu koju reinvestiraju podizali cijenu i kupovali skuplje. Logično mi je da bi radili upravo suprotno.
Ili možda mislite kako bi Jaca dio kolača koji pripada državi mogla pokušati oploditi na burzi 😀



je li moguć i scenario da se sada umjetno stvara određena euforija kako bi se što više ljudi navuklo da upotrijebi dividendu od HT-a (koja ide u ponedjeljak) za kupnju dionica a ne da se tu lovu oroči? pa se sada diže cijena određenih dionica kako bi se iste mogle dobro utopiti kada rulja navali s friškom lovom ne pitajući za cijenu…

Svake godine se prica o nekakvoj navali i hrpi love nakon sto sjedne ht dividenda, ali ja stvarno tu navalu nikad nisam primjetio. Pa većini malih koji drže ht od ipo-a ta dividendica dođe kao pojačanje kućnog budžeta, ogroman broj ih niti brokerski račun nema otvoren, oni koji možda i trguju na burzi većinom reinvestiraju isključivo u ht.

A ne vidim razlog zašto bi npr. fondovi koji su skoro pa jedini koji od te dividende dobiju značajniju svotu koju reinvestiraju podizali cijenu i kupovali skuplje. Logično mi je da bi radili upravo suprotno.
Ili možda mislite kako bi Jaca dio kolača koji pripada državi mogla pokušati oploditi na burzi 😀

[/quote]
Za ovu baru 10 mil kn.je jako puno.Ako se slije samo 100 mil kn to diže tržiše barem za desetak posto.
Ali ipak onaj tko dobije dividendu neće morati izvlačiti sredstva prodajom dionica.To se odnosi
i na male IPO investitore,svakako i na malo ozbiljnije investitore koji rado ulažu u to skupo fondovsko smeće,a naročito fondovi/otvoreni i mirovinci/i to će sigurno utjecati na daljnji rast
cijena dionica ili barem pruža garanciju da u slijedečih petnaestak dana nebi trebali ići niže.
Ja smatram da ćemo i dalje rasti i to već sutra,jer u ponedjeljak bi mogla biti ludnica i da će se
sutra hvatati zadnji vlak.
Katastrofalan pristup dežurnih katastrofičara ,plaći..zda i ostalih pesimista ,koji su nažalosat bili
i iskreni jer je zadnjih dana promet bio izuzetno nizak pa su i oni zapekli u kešu.Danas su krenuli
ali sve je to premalo s obzirom na velika sredstva koje imaju.Valjda će nastaviti tući po ASKu i
sutra ili će sačekati slijedeću sedmicu pa ulaziti po još večim cijenama.
Ali oni će ući,lova svrbi.To je sigurno.

Na ZSE teče med i mlijeko,a teći će još obilnije.

naše dionice tj. firme mogle bi vrlo brzo psotati meta preuzimanja kompanija koje su izvan EU, a žele poslovati s njima bez zapreka i barijera….mi imamo dobrih firmi, koje su u problemima i trenutno su prilično jeftine prema konkurenciji. znaju to i drugi, ne brinite

Pregovore zaključujemo do ljeta: Odredili su datum, ministri EU će ga objaviti 23. svibnja!
http://www.jutarnji.hr/ulazak-hrvatske-u-europsku-uniju–pregovori-s-eu-zakljucujemo-do-ljeta/947232/

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Pregovore zaključujemo do ljeta: Odredili su datum, ministri EU će ga objaviti 23. svibnja!
http://www.jutarnji.hr/ulazak-hrvatske-u-europsku-uniju–pregovori-s-eu-zakljucujemo-do-ljeta/947232/

joj neeeee, sutra opet žestoka zelenjava, a masa trejdera se danas iskrcala da ulove neki burek sutra [lol]

New Report

Close