Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Turizam ima potencijala, ali trenutno ne i to se slažem sa kolegom Barbosom. Treba produžiti sezonu. Jeste li vi pogledali njihova godišnja izvješća. Uglavnom minus na kraju godine. Prosjećna godišnja popunjenost je slaba i teško je tako poslovati. Da je to sada prava stvar već bi nam stranci to pokupovali (zašto su kupili HT INU i banke, a ne varteks, brodogradilišta i sl).
Nismo mi sejšeli pa da nam glavna grana bude turizam. To bi trebao biti bonus i božji blagosov što nam dao obalu. Nadam se da će se ta sezona već jednom produžiti jer dizanjem cijena ćemo možda početi gubiti goste.
Moje rješenje je da u orbitu postavimo satelite sa zrcalima i da stalno osvjetljuju obalu i tako stalno bude ljeto.

1. turistička sezona traje najviše 100 dana 15.06-30.09 a najintezivniji period je oko 30 dana 15.07.-20.08

Onda znaci ja kada odem s curom na more u Dubrovnik u 12om mjesecu idem u nekoj "sivoj zoni"…nisam primjetio da hoteli ne rade tada i da je zabranjeno i tada ici…Druga je stvar sto je kolicina atrakcija mnogo manja u tom periodu pa nije tako privlacno ici vecini ljudi (eto prostora za napredak)

Uostalom svaka grana ima doba godine kada joj ide i doba godine kada joj neide…..LEDO najvise sladoleda proda ljeti, a građevinari pak najmanje rade zimi sto ne? Svakom cemo naci neko doba godine kada mu je poslovanje slabije..bitno je kada se uzme prosjek po danu, ako imas popunjenost 100% pola godine, a u 0 % u ostaloj poloovici, to je opet 50% popunjenosti godisnje zar ne sto i niej tako lose?


2. na žalost, to pokazije koliko nam je privreda slaba

Slazem se..ali tu pricamo gdje je najbolje investirati jel tako? Nasa zemlja je jaka na turizmu i turizam joj mnoog znaci dakle tu je sigurno bolje za investirati nego npr u industriju elektronike (koju ni nemamo)
3. Hrvatska privreda je devastirana pretvorbom, privatizacijom te korupcijom svih segmenata društva i institucija a potencijale treba tražiti u proizvodnji novih vrijednosti kao poljoprivreda i industrija koje će zapošljavati cijelu godinu dok jadranski turizam treba njegovati kao geostrateški jack-pot a ne kao potencijalnu bazu privrede


Možda sam se malo šturo izjasnio, naime, želio sam reći da dionice turističkih društava, kojima trgujemo na ZSE, ne mogu biti bitnije atraktivne dok im sezona traje 100 dana.

Na jadranu ima još mnogo hotela koji propadaju ili su propali upravo zato jer je povrat ulaganja, zbog kratkog trajanja sezone, mnogo duži od ulaganja u neke druge sektore…što ne znači da u turizmu nema profita.

Slazem se s tim da je zasada lose sto peek sezone traje samo 100dana…Upravo u tome lezi mogucnost napredka…U povecanju ponude, i prilagodbi naseg turizma te produzivanju sezone….tu je prostor za rast

...

@ Barbosa
I svi ostali glede turizma.
1. t(malo slovo t )urizam je najvažnija grana privrede u HR sa tih jedva 100 dana.
2. što ostalo onda uopće vrijedi?
Dobro sam razumio što si htio reći.
Ne radi se o tome koliko vrijedi naš turizam, ne vrijedi mnogo, ali vrijedi više od ostalog (što je naše) i to je više nego žalosno.
Radi se o tome koliko trenutno vrijede dionice tih turističkih firmi, u odnosu na neku "realnu vrijednost".
Moja zadnja filozofija je na ZLAR

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/MOL-Hanfini-navodi-su-imali-negativan-utjecaj-na-ugled-Mola

SAMODOL je samo jedan frustrirani podobnik u službi vlade koji čini nesagledivu štetu HR u suradnji sa HDZ-om


Trese se pomalo cijelo tržište, uskoro možemo očekivati jači porast kvalitetnih dionica.

lp

Danas se vidi da se mora boldati gornji dio teksta.
Sve što ima dobru perspektivno raste : KOEI, BLJE, ADPL, INA itd.
Sve što nema dobru perspektivu pada : INGR, DLKV, IGH, ATGR, THNK, HT itd.

Zaključak: treba se pozicionirati u perspektivne dionice.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Trebali bi trgovanje na burzi prebaciti u večernji termin da nas svih fino uspava… [yawn]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

jel na bussines hr-u neki virusić? meni šalje komp da je.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Trese se pomalo cijelo tržište, uskoro možemo očekivati jači porast kvalitetnih dionica.

lp

Danas se vidi da se mora boldati gornji dio teksta.
Sve što ima dobru perspektivno raste : KOEI, BLJE, ADPL, INA itd.
Sve što nema dobru perspektivu pada : INGR, DLKV, IGH, ATGR, THNK, HT itd.

Zaključak: treba se pozicionirati u perspektivne dionice.

[thumbsup]

lp
[/quote]

Korf, Petrokemija ?




Trese se pomalo cijelo tržište, uskoro možemo očekivati jači porast kvalitetnih dionica.

lp

Danas se vidi da se mora boldati gornji dio teksta.
Sve što ima dobru perspektivno raste : KOEI, BLJE, ADPL, INA itd.
Sve što nema dobru perspektivu pada : INGR, DLKV, IGH, ATGR, THNK, HT itd.

Zaključak: treba se pozicionirati u perspektivne dionice.

[thumbsup]

lp
[/quote]

Korf, Petrokemija ?
[/quote]

PTKM bi trebala potvrditi zadnje pozitivno izvješće u narednom priodu sa još minimalno jednim, po meni. Inaće OK mi se čini.
KORF ..tu su druge stvari u igri, a ne perspektiva..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Hvala.

Pozdrav

Promatrajući ovu našu bijedu od burze možemo zaključiti jednu stvar. 6 mjesec će biti ključan za naredno razdoblje. Ako se pregovori oko EU okončaju biti će sigurno pozitivne reakcije. Uprotivnom još jedan kamen slijedi….

Po meni pregovori ce se dovrsiti u 6.mj. jer bi svako odgađanje i daljnji pritisci na Hrv. značili samnjenje i onako niske podrške ulasku u EU. Mislim da su i u EU svjesni da su nas dovoljno istlačili. Eventualno nepotpisivanje, bi moglo imati psihološki utjecaj jer samo potpisivanje nece trenutno promijeniti neke uvjete poslovanja našim firmama.

New Report

Close