Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.nacional.hr/clanak/107527/poslovni-rezultat-varteksa-za-prvi-kvartal-2011-godine-bolji-nego-2010


Taj mirovinac je tu sada jedini koji može braniti cijenu. Ako se makne idemo nazad na 60kn, a isto tako je može bez većih problema dignuti na 120. Tko će ga znati što im je u glavama.

Ti to Belje cekas na 60 vec mjesecima, ali nazalost, tamo vise nece, a bilo ga je na razinama i ispod 60 i to ne tako davno,i to u izobilju…u paketima od 969 i 626 komada…. 🙂

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”



nadam se da će ovaj američki efekt uhvatiti i nas,, dj sigurno probiva 13 K

Izvrsni rezultati na tržištu rada u USA..

lp
[/quote]

Zato su Evropske sjedinjene države nagradile rastom burzi oko 1,5 % a ameri možda završe u minusu, to se zove kontinentalno prijateljstvo….

LP [lol] [thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Koji brutalan rast Duvana i Lucidusa [lol] [lol]
Lopina brutale fond…cccccc…..rast od 50% na soma kuna
gospodo ne nasjedajte i ne dajte lovu takvim nadri ulagačima….čitajte malo i interesirajte se da ne bude poslije plača i KUKU LELE [bye] [cry]
Vjerojatno će slijediti neki podcjenjivački i nadahnjujući tekst od vlasnika spomenutog fonda,
a vi kako želite….budite hrabri, riskirajte, nekome će se sigurno ispaltiti…. [lol] [lol]

Nemam baš neku inspiraciju za pisanje lancuna.Nisam pratio Komentare trgovanja ,ali kako mi se počelo štucati znao sam da me netko spominje.
Vatreni,ajde ti nama lipo reći gdje te spržija Lopina fond najeksklusive i zašto misliš da sam to
napravio namjerno.
Nikada mi nije cilj spržiti male investitore već im pomoći,a kako sam i sam mali investitor eventualno dobro ili loše pisanje o nekoj dionici nema za cilj kupnju ili prodaju tih dionica već
iznošenje informacija na neki moj način s ciljem da male investitore potaknem na razmišljanje
da ne upadnu u ralje velikih drukera i većih igrača i sindikata.
Ako postanem veliki ulagač možda i promijenim taktiku i posatanem ono za što me sada smatra
vatreni tj pokvarena lopina i lopuža.
Za sada sam iskren,čestit,pošten,ali da imam pogrešnih procijena imam i imat ću.

LCDS
A što se tiće LCDS koji je skočio 50% na 1.000 kn to je u tom trenutku izgledalo kao manipulacija.
Ali takve prilike treba koristiti.To se zove šok terapija,izazivanje pažnje,ali marketinški to ima
smisla samo ako se radi o kvalitetnoj robi.U protivnom se postiže kontra efekt i brzo strmopižđenje dionice na niže razine.
A gdje je bila prodaja.Zašto se nije stavila na 2% ili 5 10% ili 20 % već je pobjegla na 50% veću cijenu od prosjeka dana ranije.
Ali sutradan se na kupnji od 26 do 27 pojavilo na kupnji desetak tisuća komada i nitko da proda ni jednu.A promet ,istina minimalni,i zadnje dvije godinejse odvijao od
14 do 18
nešto na 20,zeru na 22.Čak ni trejderi se ne zadovoljavaju sa 20 do 40%.Hoće više.Zašto?
Zato jer je na stranicama na ZSE ,LCDS,NOVOSTI,izlistani komentari revizora na konsolidirano
izvješće i neki utvrdili da LCDS vrijedi puno više.

Vatreni,zahvaljujem se na zloćestim komentarima prema fondu Lopina najeksklusive,jer ne postoje glupa pitanja već samo glupi odgovori.Pružio si mi priliku da iskoristim Radio Milevu i ja sam je zgrabio.

Na ZSE će vam teći med i mlijeko ako slijedite Lopina fond najekskluzive.


Na ZSE će vam teći med i mlijeko ako slijedite Lopina fond najekskluzive.

daj drukeru ne lupetaj, kolike si samo ulagače zavio u crno na DKVS, ELPR itd.! kako te nije sram uopće više pisati ovdje!?!? [angry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Na ZSE će vam teći med i mlijeko ako slijedite Lopina fond najekskluzive.

daj drukeru ne lupetaj, kolike si samo ulagače zavio u crno na DKVS, ELPR itd.! kako te nije sram uopće više pisati ovdje!?!? [angry]
[/quote]
Teško da se mogu nazvati ulagačima oni koji kupuju dionice poput DKVS itd.
Pozdrav

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

[/quote]
Teško da se mogu nazvati ulagačima oni koji kupuju dionice poput DKVS itd.
Pozdrav
[/quote]
Kolega malo sam pročačko po svojoj arhivi i vidin da sam u DKVS ušao prvi put 21.04.2006 godine po 127 kn a istu prodao 11.08.2006 po 204 kn i tada je to bila dobra dionica i dobra i perspektivna firma.
Dakle nekad je i kupovina po 127 kn bila dobra investicija a sad je i po 8 kn jako rizična.
Međutim kad je uprava postala lopovska, a nadzorni odbor nije radio svoj posao ili su možda krali zajedno sa upravom, svi smo vidjeli šta je ostalo od svega toga.
Želim samo reći da nema toliko dobre firme koju nesposobno ili kriminalno vodstvo nemože upropastiti, kao ni toliko loše firme koju koju sposoban i pošten menadžment nemože postaviti na zdrave noge.
Ja lično mislim da špekulanti i drukeri mogu samo kratkoročno napumpati ili nerealno spustiti cijenu neke dionice a mali investitori mogi iz toga izvući korist ili izgubiti lovu ovisno o svojoj sposobnosti, ali dugoročno će ipak doći sve na svoje, ovisno o tome kakav je menadžment.
Mislim da je ipak najvažnije procjeniti dali menadžmet radi u interesu svih dioničara ili isključivo samo za svoj džep, a to se uglav nom može sasnati iz financijskih izvješća (koliko su transparentna)
Na skupštinama društava se najbolje vidi koliko uprava sluša mišljene dioničara u čijem bi iteresu prije svega trebali raditi.
Lijep pozdrav!




Na ZSE će vam teći med i mlijeko ako slijedite Lopina fond najekskluzive.

daj drukeru ne lupetaj, kolike si samo ulagače zavio u crno na DKVS, ELPR itd.! kako te nije sram uopće više pisati ovdje!?!? [angry]
[/quote]
Teško da se mogu nazvati ulagačima oni koji kupuju dionice poput DKVS itd.
Pozdrav
[/quote]
Da sada kada pored imena stoji da je u stećaju.
Da li bi se i ulagaće u Lemman Braders prije likvidacije isto trebalo nazvati ulagačima.130 god su bili pametni ulagaći u tu dionicu,a onda su odjedanput postali posatali glupi ulagači jer je banka likvidirana.Radilo se o stotinama MLRD US$.
Da li su bili pametni ulagaći koji su kupovali INGRU na 15.000/sadašnjih 100/i prodavali na 60.000,
a sada su blesavi oni koji su kupovali na 7.500 /50/ jer je sada na 12,50.

Sve u svoje vrijeme.Svaka firma ima svoj put,a najčešći kraj je bankrot i krah.To je logičan put.Neka živi 130 god.neka desetak,a najčešće ne izdrže ni pet godina.Ja samk smatrao da će DKVS s obzirom na branšu poslovati vjećno-Ali što nesposobno rukovdstvo i šporka politika mogu uništiti
zaista je zapanjujuće.Uz to malo falsifikata u vremenskom roku od desetak godina.
DKVS je tužna priča hrvatske u kojoj smo svi skupa izgubili i može poslužiti samo kao pouka.
Koliko god nam neka firma izgledala solidno i stabilno ne smijemo se previše izlagati,tj u nijednu
nikako više od 30%,a ako nam nešto smrdi 10% kapitala bi trebao biti maksimum.

Na ZSE će biti meda i mlijeka za pametne i oprezne.



Na ZSE će vam teći med i mlijeko ako slijedite Lopina fond najekskluzive.

daj drukeru ne lupetaj, kolike si samo ulagače zavio u crno na DKVS, ELPR itd.! kako te nije sram uopće više pisati ovdje!?!? [angry]
[/quote]
Što vam smeta kod ELPR.Na ELPR smo mi mali kupovali os 15 do 25 od velikih ulagača nekih
20.000 kom.I to smo prodali velikom kupcu po 36 do 40 i skinuli od 40 do 150%.Kako ko.
I onda su neki od nas ušli ponovno na 40 nekoliko tisuća kom.Svi skupa oko 120 k kn,tj niti
polovinu od postojeće zarade.Dakle,mi burek investitori smo uglavnom u dobitku.Ja sam vratio sa cjelokupnom zaradom.I još sam unutra.
I još ću pomalo kupovati s obzirom da je upravna zgrada iznajmljena za cca 4,xxx mil kn
godišnje Ministarstvu pravosuđa ,a to je oko 14 kn po dionici,što bi moglo
garantirati cijenu od preko 100 kn za dionicu.Naravno da se trebaju riješiti tekući problemi
i da bi firma trebala normalno poslovati.Ali to je rizik posla,kojeg sam prihvatio kada sam kupovao i po 15 i po 40,ali nakom iznajmljivanja zgrade smatram da je rizik manji i da moje šanse na dobitak
rastu.
A što ako na temelju ovog vašeg druka suta neko proda ELPR,a on uskoro pođe na put rasta.
Dali ćete se onda posuti pepelom i tražiti oprost.
Ovo je dioničko tržište kapitala.Za svoje krive postupke posljedice trebate snositi sami .Nikada krivicu ne treba prebacivati na drugoga,već odgovornost preuzeti sam,a naročito ako je to pisanje na forumu.
Forum služi za izazivanje pažnje,a mi sve trebamo provjeravati.
Nikada namjerno ne dovodim investitore u zabludu.Neću ni ubuduće.

Krv ,suze,znoj i puno apaurina…………..ma ljudi ovo je igra ko će koga,sve dok ne dođu fondovi ali ne naši,a oni su na vratima i samo će biti kuc,kuc evo nas.Kupujte i čekajte,akcija je na cijeloj burzi……..ne vjerujete pa vjerovat ćete uskoro.E još nešta ,kod njih nema milosti oni kupuju i ne pitaju za cijenu.Zato pamet u glavu i natrpavajte se koliko možete.Prilažem i komkretne dokaze,pa sad kako vam drago.U svakom slučaju sretno.

FONDOVI I EU Hrvoje Fajdetić: Inozemni indeksni fondovi bit će velika prijetnja domaćim fondovima Autor/izvor: SEEbiz / Banka
Datum objave: 06.05.2011. – 15:47:37
OPATIJA – Ulaskom u EU povećat će se konkurencija na hrvatskom fondovskom tržištu jer za prekograničnu ponudu neće biti ograničenja, a otvara se i mogućnost za hedge fondove. Istodobno, promijenit će se regulativa za mirovinske fondove – izjednačit će se ulaganja OMF-ova u domaće obveznice i državne obveznice članica EU te u domaće dionice i dionice članica EU.

To su neke od promjena koje donosi ulazak u EU o kojima se govorilo u petak na Konferenciji Hrvatsko novčano tržište u Opatiji na panelu o tržištu kapitala.

Daniel Nevidal, član Uprave Interkapitala vrijednosni papiri, kazao je kako posebno za brokerski posao ništa neće biti isto. Provizije će drastično pasti, a slično će se dogoditi s investicijskim fondovima i općenito s tvrtkama koje upravljaju imovinom.

To je, kako je rekao, velika prijetnja čitavoj asset management industriji s čime se slažu i ostali sudionici panela.

Hrvoje Fajdetić, nezavisni financijski analitičar, upozorava na ETF-ove, posebno indeksne fondove, koji imaju naknade od 0% i tako predstavljaju veliku prijetnju investicijskim fondovima u svijetu, pa i u Hrvatskoj.

Treba sniziti troškove, dio poslova riješiti kroz outsourcing i specijalizirati se, najkraći su zaključci ljudi iz industrije. Ako npr. skandinavski fondovi mogu biti specijalizirani za Balkan, zašto to ne bi mogli naši, rečeno je.

Povjerenje se polako vraća u investicijske fondove, nakon krize u kojoj su bili «najpogođeniji u svijetu», kazao je Fajdetić koji smatra kako bi hedge fondovi ubuduće trebali odigrati veliku ulogu.i da na njih treba igrati i u smislu povratka povjerenja u industriju.

Hrvatska sad ima znanje i iskustvo, a ima i kapital. Josip Glavaš, predsjednik Uprave Erste – investa, naglasio je kako imovina mirovinskih, zatim otvorenih i zatvorenih investicijskih fondova uz sredstva društava za osiguranje premašuje 78 mlrd kuna ili 10 mlrd eura, a ne treba zaboraviti ni štednju u bankama.

peyo

A koliko je od tih fondova uloženo u junk obveznice RH? Politička prisila (čitaj reketarenje) je na djelu već duže vremena, da su samo 10% te love uložili na RH tržište kapitala, e to bi onda bila druga priča.


A koliko je od tih fondova uloženo u junk obveznice RH? Politička prisila (čitaj reketarenje) je na djelu već duže vremena, da su samo 10% te love uložili na RH tržište kapitala, e to bi onda bila druga priča.

preokrenut će se i taj trend europski fondovi će pokupovati obveznice,a fondovi i banke će pokupovati dionice

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close