Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pratim par dionica i gledam čobane kako pokušavaju usmjeriti ovčice…, a ovčica niotkud…

Što nije zimus krepalo od gladi poklali su vukovi, a što nisu vukovi, poklali su čobani sami nebi li se pogostili…

A vlasnik stada bi sada nekakve rezultate…

Čak prijeti da će zaposliti nove čobane…

Čini se da je čobanima zadnja šansa da zasviraju u dajguze nebi li ipak prikupili kakvo stado… [thumbsup]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

HATTRICK !!!

BPBA
TNSA
VLDS

[lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Do kraja dana slijedi dizanje crobex-a na prihvatljivi munus

Zorko: Pripravljen imamo osnutek za prodajo deleža Mercatorja Agrokorju

Petra Sovdat
vsi članki avtorja
Špela Špiler
vsi članki avtorja

4.4.11 12:56
dop. 4.4.11 15:51
Vendar uprava Pivovarne Laško po besedah njenega predsednika Dušana Zorka resno preučuje novi predlog za prodajo okoli 60 odstotkov Mercatorja, zadeva naj bi bila rešena še ta teden

OGLAS

Pripravljen imamo že osnutek pogodbe za prodajo deleža v Mercatorju [MELR 176,50 -0,28%] Agrokorju . A poziv Mercatorja za skupno prodajo okoli 60 odstotkov Mercatorja je novi trenutek. Preučujemo ga resno, zadnjo pa bodo imele banke upnice. Mislim, da bo ta zadeva rešena se ta teden,” je na današnji novinarski konferenci povedal predsednik uprave Pivovarne Laško [PILR 13,00 +7,44%] Dušan Zorko (na sliki).

Zorko je povedal, da ne namerava odstopiti, to je po njegovem stvar odločitve lastnikov. »Nočem bežati pred odgovornostjo,« je še poudaril.

Zorko se je sestal s svetom delavcev Pivovarne Laško

Na srečanju je Dušan Zorko zaposlenim natančneje predstavil svojo vizijo vodenja Skupine Pivovarna Laško in posebej natančno utemeljil razloge, zakaj se je odločil nadzornemu svetu za članico uprave predlagati gospo Mirjam Hočevar. Po njegovih besedah je »Hočevarjeva zaupanja vredna sodelavka s katero sodelujeva že skoraj desetletje in je s svojim dosedanjim delom dokazala, da je njeno poslanstvo delati izključno v dobro vseh podjetij Skupine Pivovarna Laško.«

Zorko se je danes na lastno pobudo sestal s predstavniki sveta delavcev Pivovarne Laško, so sporočili iz družbe. Dogodki prejšnjega tedna so po besedah uprave zaposlene vnesli precej nemira (več v člankih Odstopil še predstavnik delavcev v NS Pivovarne Laško in ‘Unionovci’ v Laškem odgovarjajo na odprto pismo zaposlenih). Zorkov sestanek z delavci smo napovedali v članku Korporativno upravljanje Laškega spet razpada.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

pogled na ZSE je smješnije od bilo kojeg vica……….hahahahahahahahaha


pogled na ZSE je smješnije od bilo kojeg vica……….hahahahahahahahaha

Ali kad si gledam portfelj baš mi i nije do smijeha……………

Ima li koja dionica – da nije pod ISTRAGOM ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami

kolegice Miami,

meni se cini da su sve dionice pod istragom.
ali mi se cini da ste i Vi glavom i bradom pod istragom.

nemojte se zacuditi da i Vas posjete "momci u plavom" u cik zore.
akcija – CROBEX – protiv drukera na VDKT-R-A.

[bye]



pogled na ZSE je smješnije od bilo kojeg vica……….hahahahahahahahaha

Ali kad si gledam portfelj baš mi i nije do smijeha……………
[/quote]

trebali ste biti u CASH-R-A.
samo ce pojedina izdanja rasti, dok ce druga padati.

Mene svako jutro posjeti momak u plavom……Tigruse, i nemam ništa protiv.
Samo te molim, nemoj slušati provincijalne gluposti, ako imaš volje za iskrenim i ozbiljnim razgovorom
postoje privatne poruke…pun qurac mi je malograđanštine kojom sam okružena, nemoj me opterećivati
tračevima ..život je jednostavan .
Stalno bi netko istražival one koji imaju novce… danas je to moda.Miami je ispred svog vremena….
i nikad nije gazila preko drugih……
U petak me nazvao bivši djelatnik.Pitao me, da li ću otvarati novu firmu. Kad sve zbroji, i dobro razmisli , ovako je rekao: ..vi ste bili najbolji poslodavac, stvarno, i ja bi , ako budete htjeli, došao odmah k Vama natrag raditi,ako budete trebali radnike … s Vama je bilo najbolje….ozbiljno Vam govorim……!
Nasmijala sam se. Toliko o odgovornostima.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ajmo ,mi radije komentirati dionice. Kad sam danas kratko otvorila burzu, prvo što je bilo jasno, je
tišina fondovske industrije. Zatim, promet – na dionicama u rukama malih investitora:
ATPL, DLKV, BLJE,KOEI, ULPL,THNK, itd.itd,
Začudo, mali promet HT-a , a prevelik ERNT-a… da li su mali investitori odlučili zasjesti u čvrste dionice
zbog dividende..
Ono što moramo reći je to DA SE POD MALIM INVESTITORIMA – SMATRAJU I BROKERSKE KUĆE, I MALI
FONDOVI / tipa IVANA7/ budući da su njihovi portfelji vrlo slični, odnosno, postoji velik broj tzv.malih investitora koji imaju po par milijuna vrijednosti dionica, kako je to i minimum za male fondove…
tako da je teško razlikovati – masu malih naloga na k/p ..čiji su.
Oni se obično sami prepoznaju po kućama koje izlažu naloge, i pokušavaju zavaravati sami sebe,
radeći sa portfeljima registriranim sa drugim , čak i konkurentnim brokerskim kućama, pod
privatnim nazivima…
Znači- FONDOVI , nisu uključeni o ovo vrijeme, pretjerano / HT, KOEI, ERNT ..nešto malo./

Mene više muči, pokretačka snaga nakon ove MALE akumulacije dionica od strane investitora uoči
blagdana…Hoćete li moći podići cijene…. i tko će kupovati po višim cijenama…. ?
Svaka čast fondovima. Nema rušenja cijena, isplata udjela , ako je i ima, ide iz zaliha gotovine, bez
burzovne rasprodaje i pada cijena….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Evo prijevoda sa Finance.si, od danas 15:51 zahvala jebivetru Peri na prijevodu [wink] :

Zorko: Imamo spreman nacrt/koncept/skicu za prodaju udjela Mercatora Agrokoru

Petra Sovdat
vsi članki avtorja

Špela Špiler
vsi članki avtorja

4.4.11 12:56
dop. 4.4.11 15:51

Premda uprava Pivovarne Laško po riječima njenoga predsjednika Dušana Zorka ozbiljno razmatra novi prijedlog za prodaju oko 60 posto Mercatora, stvar bi se trebala riješiti već ovaj tjedan.

“Već imamo spreman nacrt ugovora za prodaju udjela u Mercatoru [MELR 176,50 -0,28%] Agrokoru . A poziv Mercatora za skupnu prodaju oko 60 posto Mercatora predstavlja novi moment. Ozbiljno ga proučavamo, zadnju će riječ imati banke vjerovnici. Mislim da će se ta stvar riješiti ovaj tjedan,” na današnjoj je novinarskoj konferenciji izjavio predsjednik uprave Pivovarne Laško [PILR 13,00 +7,44% "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close