Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/U-odbijanju-od-dna-Belex-pobijedio-Crobex?homesrclink=carousel

U odbijanju od dna Belex pobijedio Crobex

Iako to mnogi vjerojatno nisu percipirali, budući da je u glavama investitora još urezano ono vrijeme kada je domaći indeks vrijedio više od 5000 bodova, i Crobex je u posljednje dvije godine bio prilično uspješan — od 9. ožujka 2009. do 11. ožujka 2011. uzletio je 78,40 posto i skočio sa 1262,58 na 2252,45 bodova.

No jedan indeks u regiji bio je još upješniji — beogradski Belex15 u tom se razdoblju više nego udvostručio osvojivši 105,64 posto, a vrijednost mu je uvećana sa 375,79 na 772,79 bodova.

Crobex više nije mjerilo ičega, već je postao igračka za mazanje očiju. Crobex dakle više NIJE mjerilo vrijednosti hrvatskog dioničkog tržišta.

Svaka manipulacija cijenom Ine ili Ht-a drastično mijenja vrijednost Crobexa, a jednako tako, sam sastav Crobexa se umjetno mijenja ovisno kako se kojoj dionici pumpa dodatna likvidnost.

Sve u svemu, bolje se individualno fokusirat na dionice ako se misli ulagat, jer Crobex ne služi više ničemu osim za bijedne komparacije s drugim indeksima i još bjednije izgovore za rast il pad cijena svih dionica. Tako i dalje vrijedi pravilo ako je Crobex debelo u minusu – 99 posto dionica je u minusu, i ako je Crobex u debelom plusu – 99 posto dionica je u plusu.

I opet, da ponovimo, Ina je generator barem 10 posto rasta Crobexa, a obzirom da je praktički jedina dionica iz uobičajenih top 15-20 koja je ovako žestoko povukla prema gore, ispada da je nerealna slika Crobexa na ovim vrijednostima. Dakle, za pravilniju interpretaciju su il ostale dionice trebale adekvatno rast il Ina nije trebala toliko rast.

p.s. po meni ni ovih 75 posto rasta u 2 godine nije uopće uspješno obzirom na kataklizmu koje je Crobex doživio prethodne godine, uz prethodno navedeno. Uostalom, cijene većine nekadašnjih perjanica hrvatskih dionica ( a pogotovo onih manje reprezentativnih ) same za sebe govore.

never surrender

http://www.poslovni.hr/vijesti/popijac-najavio-podrsku-todoricu-u-sloveniji-174497.aspx

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Kako je ova vlada krenula u finiš mandata, teći će med i mlijeko s Markovog Trga, prema cijeloj Hrvatskoj.[lol]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kosor-lupnula-brojku-krecu-poduzetnicki-projekti-vrijedni-28-milijardi-eura-/542256.aspx

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Mislim da ću ovaj tjedan uputiti dopis Hanfi sa točnim datumom i vremenom transakcija za određenu dionicu po danima jer nije normalno da već danima netko radi transakcije od samo 1 (jedne) dionice u iznosu od nekoliko kuna. Tražiti ću da se očituju o takvim transakcijama jer mislim da se ekipa u HANFI zaboravlja da je plaćaju porezni obveznici ove države i da su odgovorni za zakonitost postupanja na tržištu kapitala. [bye]




Moze li mi netko odgovoriti o cemu razmisljaju ovi mulci sto sada kupuju inu?Misle da ce netko od njih otkupiti po 10 000kn komad?Ili riskiraju zbog par stotina kuna? Stvarno ne razumijem toliku pohlepu.

par stotina kuna je 10%,
[/quote]
moram ovo malo bolje objasniti

ti mulci-kako ste ih vi nazvali-jako malo riskiraju(bar dok netko ne skupi 50%+1 dionicu)
ne radi se o nikakvoj pohlepi,nego o cistom,zdravom i logicnom razmisljanju.
znaci sanse za pad cijene su jednake nuli,a OMF-ovi ce morati dizati letvicu nebi li dosli do 50%+1 dionicu(ne zaboravimo i to da se u skupljanju dionica sa njima natjece tajanstveni kupac skriven iza PBZ skrb racuna koji isto tako svako malo podigne cijenu)
iskreno ja sam rasprodao skoro cijeli svoj portfelj i dokupio po 2900,2960,cak i nesto sitno po 3172,jer sam mislio da ce ovo biti najjednostavniji nacin zarade uz minimalni rizik,sto se i pokazalo tocnim.
ne ocekujem da ce ih netko otkupiti od mene za 10 000,nego bas za tih par stotina kuna vise koje ste spomenuli(kako sam napisao u postu iznad-cca 10%)
da i sad dodem do casha vjerojatno bih kupovao i po 3600 zbog svega gore navedenog

moram priznati da me kopka zasto je takva navala na ovu dionicu,zasto je MOL u vrijeme kad se pazi na svaki novcic ponudio 60% vecu cijenu za otkup,zasto su nakon toga OMF-ovi navalili sa kupnjom po jos vecoj cijeni od MOL-ove(navodno u dugovoru sa vladom),zasto se pojavio neki treci kupac(PBZ skrb) koji kupuje ogromne kolicine( i dalje po ovim cijenama)-o ovom sam pisao i na temi INA
ako ina ne vrijedi toliko, zasto vlada nije prodala MOL-u po znatno skupljoj cijeni,nego se sada jos i natjece sa njima za vecinsko vlasnistvo???mislim da je odgovor na sve ovo buduci priljev iz sirije za kojeg se PREDPOSTAVLJA da bi mogao biti 40 mil dolara mjesecno i tako sljedecih 20 godina.MOL,vlada i ostali veliki igraci znaju sta se krije iza posla u siriji,a ne PREDPOSTAVLJAJU kao neki nasi novinari.
mozda neki "mulci "koji sad kupuju razmisljaju isto ovako kao i ja pa nece prodavati za par stotina kuna skuplje nego cekaju jos bolju cijenu(ne 10 000 kako ste napisali,ali mozda 5 000)-ja cu najvjerojatnije kroz par dana prodati pola(sigurno je sigurno),a sa pola jos pricekati
ne mislim da sam pohlepan,a sadasnje kupce nikako ne bih nazvao mulcima(po meni su mulci prodali na 2830)

…razmislite malo o ovom svemu…
[/quote]
[rolleyes]29.01. cijena 3600 kn

svakoga dana u svakom pogledu...

Sad sterajte dionicu na 5000,00 tak da portfelj mirovinskih fondova, lijepo odskoči i posluži za pokriće
svih prljavština u ovoj državi….a onda, kad država registrira konkurentnu firmu INI..onda
postavite prisluškivače da na vrijeme saznate o prijenosu vlasništva i prijenosu podijeljenih točaka prava i obveza u odnosu na staru i novu naftnu kompaniju ove države ……..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Teta majami, mislim da se pod hitno morate smiriti jer bu Vas nekaj strefilo. Normabeli, gastali i druge mambo đambo mješavine svakako unositi pojačano. Osigurati si sobu sa blazinicama da se tamo može vikati i udarati u zidove bez mogućnosti većih oštećenja.
Riskirajte dio portfelja za vlastitu dobrobit [thumbsup] [thumbsup]
Jako lijepi pozdrav.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Ovo na burzama izgleda kao lagani uvod u potop. Ionako se u svijetu očekivala malo veća korekcija, a ovo s Japanom je došlo kao naručeno. Sad ćemo biti svjedoci brutalnog pada. Zato kolege, pamet u glavu! Izmaknite se s bida i ne lovite padajuće noževe. A oni u dionicama… pa prodajte i kupite to isto u pola cijene za nekih par mjeseci. U vama vidim sebe pred veliki pad prije dvije godine, kad sam u relativno kratko vrijeme ostao bez 80% ušteđevine. Zbunjeno sam gledao u topljenje portfelja i čekao da se dogodi čudo, pa da povratim barem dio izgubljenog. Čudo se nije dogodilo, i sad sam ponosni vlasnik gaća na štapu.


Ovo na burzama izgleda kao lagani uvod u potop. Ionako se u svijetu očekivala malo veća korekcija, a ovo s Japanom je došlo kao naručeno. Sad ćemo biti svjedoci brutalnog pada. Zato kolege, pamet u glavu! Izmaknite se s bida i ne lovite padajuće noževe. A oni u dionicama… pa prodajte i kupite to isto u pola cijene za nekih par mjeseci. U vama vidim sebe pred veliki pad prije dvije godine, kad sam u relativno kratko vrijeme ostao bez 80% ušteđevine. Zbunjeno sam gledao u topljenje portfelja i čekao da se dogodi čudo, pa da povratim barem dio izgubljenog. Čudo se nije dogodilo, i sad sam ponosni vlasnik gaća na štapu.

Vi kolega bar imate cijele gaće, moje su s rupom..


Ovo na burzama izgleda kao lagani uvod u potop. Ionako se u svijetu očekivala malo veća korekcija, a ovo s Japanom je došlo kao naručeno. Sad ćemo biti svjedoci brutalnog pada. Zato kolege, pamet u glavu! Izmaknite se s bida i ne lovite padajuće noževe. A oni u dionicama… pa prodajte i kupite to isto u pola cijene za nekih par mjeseci. U vama vidim sebe pred veliki pad prije dvije godine, kad sam u relativno kratko vrijeme ostao bez 80% ušteđevine. Zbunjeno sam gledao u topljenje portfelja i čekao da se dogodi čudo, pa da povratim barem dio izgubljenog. Čudo se nije dogodilo, i sad sam ponosni vlasnik gaća na štapu.

tnx rota na savjetu…ja ću se potrudit naučit nešto na tvojoj grešci

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Ovo na burzama izgleda kao lagani uvod u potop. Ionako se u svijetu očekivala malo veća korekcija, a ovo s Japanom je došlo kao naručeno. Sad ćemo biti svjedoci brutalnog pada. Zato kolege, pamet u glavu! Izmaknite se s bida i ne lovite padajuće noževe. A oni u dionicama… pa prodajte i kupite to isto u pola cijene za nekih par mjeseci. U vama vidim sebe pred veliki pad prije dvije godine, kad sam u relativno kratko vrijeme ostao bez 80% ušteđevine. Zbunjeno sam gledao u topljenje portfelja i čekao da se dogodi čudo, pa da povratim barem dio izgubljenog. Čudo se nije dogodilo, i sad sam ponosni vlasnik gaća na štapu.

Molim vas ne paničarite. CROBEX s ovom krizom u istočnoj Aziji nema nikakve veze, niti jedan promil!!! Mi bi čak mogli i rasti- "jer smo sigurno utočište" i vanjski utjecaji su samo sekundarne naravi.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Jednom mi je jedan tehničar govorio da uvijek kad se dogodi neki veliki rast ili pad pukušavaju se naći uzroci istog u realnom.

Njegov odgovor bio je da samo prati kretanje valova i da isti sugeriraju ili rast ili pad.

Neki su i sugerirali veliki pad na burzama sjtite se Prechtera no naravno teško je pogoditi u dan.

Neki će reći da, al on tupi na pad od 10.000 DOW-a, ok, ali da li kapitilizrati rast od 25 – 30%
ili potruditi se ne apsorbirati pad od 90%.

Tko je u pravu, a tko ne budućnost uvijek vrlo brzo pokaže!

Da je NJESRA – JE i to veliko Japan je 3 ekonmija svijeta a o zakonu spojenih posuda mislim da netreba previše govoriti a o efektu leptira na long-time-frameu na burzama još i manje!

Sretno!

LEAVE THE WORLD BEHINED

New Report

Close