Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega bukovac 22 što kažete ima ovaj Zlatek ima gadne noćne more sve se čini da je u kešu a dionice iz dana u dan sve skuplje . Teško je biti burek investitor za dugoročne ulagače nema problema .






Ima puno baletana i burekđija koji ne shvačaju da su se promijenila vremena i da nije vrijeme za brze i male zarade, već da je vrijeme za dulje staze i dugoročni rast Crobexa.

Tko to shvati, dugoročno će se obogatiti, tko ne propustit će priliku, ali vjerojatrno nešto malo ipak zaraditi.

lp


Kolega pričate priče koje ne drže vode, sada poslije INE mislim da ćemo teško gore, očekujem crobex na 2000 pa možda i niže onaj tko je pametan taj se iskrcao a i sama činjenica da je crobex10 puno skuplji od S & P 500 govori da su naše dionice trenutno jako precjenjene za ovaj uzlet koji se desio možemo zahvaliti INI inače bi i danas crobex bio ispod 2000 bodova gdje mu realno i je mjesto.
[/quote]

Kolega, ne znam čiji ste rezervni nick, ali nečiji očito jeste, vjerojatno onoga koji je trenutno u cashu.
Otvoreni ste kao nick 09.08.2009. i imate 20-tak poruka na forumu. Nick vam je mirovao skoro godinu dana do 12. mjeseca 2010. kada ste uskrsnuli.

Dajte molim vas..

Oporvak svjetske ekonomije je u tijeku, zaostajemo za vanjskim indexima u dvoznamenkastim ciframa, približava nam se ulaz u EU, izborna godina u kojoj vlada mora pokrenuti gospodarstvo – vjerojatne investicije, izlazak iz recesije, efekt INa-e ( ogromna količina gotovine koja još nije niti približno utrošena sl. kao i sa Plivom tko se sjeća ), pa što ćete više, može li to bolje, pitam se ja?

Tvrtke su krenule u dokapitalizacije, jučer ATGR, uskoro LKPC, sutra DLKV, to vam ništa ne govori?
Znate li kolike su kamate na depozite na tržištu, koliko su pale?
A trend padanja je i dalje, novac na štednim računima se više ne isplati.
Uskoro slijedi i pad kamata na kredite, koji je već stidljivo krenuo.

Sve to je voda na mlin tržištu kapitala.

lp
[/quote]
Kolega ja iznosim činjenice za razliku od vas i veoma sam realan uspoređujem crobex10 i S & P 500 i činjenice govore da je P/E crobexa10 kud i kamo veći od ovoga američkoga a meni to nešto govori vama možda ne.
[/quote]

"Tako aktualni P/E omjeri hrvatskih dionica sugeriraju da su one znatno povoljnije od dionica sa zapadnoeuropskih ili američkih burzi. Naime, P/E Crobexa iznosi samo 10,1 dok se DAX-om, CAC-om 40 ili S&P 500 indeksom trguje po omjerima višim od 20."
izvor: http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Predbozicne-zvijezde-Crobexa-Uljanik-plovidba-Dalekovod [wink]
[/quote]
Ovaj tekst na koji se vi pozivate je pisan 29.11.2010 a crobex je iznosio 1779 bodova
Danas je 16.01.2011 a crobex iznosi 2240 bodova
To vam je kolega porast od 26%
Ovakvi zlonamjerni i iskrivljeni komentari ne služe ničemu osim dovođenja u zabludu malih investitora.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.

E Sogore, Sogore, sram te bilo!
Nick ti je star 10 dana, imaš tek 4 posta (od kojih ti je čini mi se jedan obrisan) a već si daješ za pravo druge zvati burek investitorima. Što ti to treba?

Ali vratimo se meritumu:
Da, značajan dio mog portfelja je trenutno keš. I to zato što sam prošli tjedan uglavnom prodavao!
I nisam jedini, na tvoju žalost i na žalost svih burek investitora!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Meni odgovara i pad i rast. Jedino nebi volio da uđemo opet u stagnaciju i da se ništa ne događa.
Jedan veliki pad bi odgovao svima koji su u kešu ( pa i meni) da budu ponovo u igri. Keša za dionice ima dosta, ali ako cijene padnu 30% pitanje je kolika če biti ponuda dionica, a sve je u potražnji i ponudi.
Znači ako crobex padne nazad na 1800 bodova negine nam dnevni promet ok oko 5-10milijuna.
Ako dođe do korekcije od 10% je ću biti presretan, sve više od toga je SF.


Meni odgovara i pad i rast. Jedino nebi volio da uđemo opet u stagnaciju i da se ništa ne događa.
Jedan veliki pad bi odgovao svima koji su u kešu ( pa i meni) da budu ponovo u igri. Keša za dionice ima dosta, ali ako cijene padnu 30% pitanje je kolika če biti ponuda dionica, a sve je u potražnji i ponudi.
Znači ako crobex padne nazad na 1800 bodova negine nam dnevni promet ok oko 5-10milijuna.
Ako dođe do korekcije od 10% je ću biti presretan, sve više od toga je SF.

Pa 10 % su već pale dionice. Klonite se crobexa, pričajmo o dionicama. Sutra očekujem ponovo rast Crobexa cca 1 % a dionica cca 10 %. Mojih dionica posebno…belja, đure..itd.

E da i za dan, dva pad Ine od 50 % i Crobija u skladu s Inom. Ali će ostale dionice malo izvući dan.

ne kuzim ja kaj ljudi imaju protiv burek investitora. svaka kuna zaradjena je dobra svaki promil se broji.
svi bi mi htjeli zaradit 100% tjedno ali to jednostavno nejde.
ne kuzim zasto bi bilo lose biti u kesu sada i zasto bi dionice trebale pasti.
mislim ako si u kesu onda si super nemozes nis izgubit i jedino trebas skupit hrabrosti i investirati u nesto pa neces biti u kesu.
u krajnjoj liniji uzmes 8 iljada kuna i pokusas zaradit burek na dionicama ispod 20 kuna. one skacu ko lude i na malim svotama se da okrenut par postotaka u par sati.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


E da i za dan, dva pad Ine od 50 % i Crobija u skladu s Inom. Ali će ostale dionice malo izvući dan.

Taj film nećeš gledati. Sutra idemo gore i to iznad 1%! [thumbsup]

[color=blue][/color]vizionar


E da i za dan, dva pad Ine od 50 % i Crobija u skladu s Inom. Ali će ostale dionice malo izvući dan.

Čujte deca ja sam čula da bu za desetak dana MOL dal novu ponudu za Inine dionice? Kaj je to istina ili spek?

budali je i jedan nick preveliko opterećenje







Ima puno baletana i burekđija koji ne shvačaju da su se promijenila vremena i da nije vrijeme za brze i male zarade, već da je vrijeme za dulje staze i dugoročni rast Crobexa.

Tko to shvati, dugoročno će se obogatiti, tko ne propustit će priliku, ali vjerojatrno nešto malo ipak zaraditi.

lp


Kolega pričate priče koje ne drže vode, sada poslije INE mislim da ćemo teško gore, očekujem crobex na 2000 pa možda i niže onaj tko je pametan taj se iskrcao a i sama činjenica da je crobex10 puno skuplji od S & P 500 govori da su naše dionice trenutno jako precjenjene za ovaj uzlet koji se desio možemo zahvaliti INI inače bi i danas crobex bio ispod 2000 bodova gdje mu realno i je mjesto.
[/quote]

Kolega, ne znam čiji ste rezervni nick, ali nečiji očito jeste, vjerojatno onoga koji je trenutno u cashu.
Otvoreni ste kao nick 09.08.2009. i imate 20-tak poruka na forumu. Nick vam je mirovao skoro godinu dana do 12. mjeseca 2010. kada ste uskrsnuli.

Dajte molim vas..

Oporvak svjetske ekonomije je u tijeku, zaostajemo za vanjskim indexima u dvoznamenkastim ciframa, približava nam se ulaz u EU, izborna godina u kojoj vlada mora pokrenuti gospodarstvo – vjerojatne investicije, izlazak iz recesije, efekt INa-e ( ogromna količina gotovine koja još nije niti približno utrošena sl. kao i sa Plivom tko se sjeća ), pa što ćete više, može li to bolje, pitam se ja?

Tvrtke su krenule u dokapitalizacije, jučer ATGR, uskoro LKPC, sutra DLKV, to vam ništa ne govori?
Znate li kolike su kamate na depozite na tržištu, koliko su pale?
A trend padanja je i dalje, novac na štednim računima se više ne isplati.
Uskoro slijedi i pad kamata na kredite, koji je već stidljivo krenuo.

Sve to je voda na mlin tržištu kapitala.

lp
[/quote]
Kolega ja iznosim činjenice za razliku od vas i veoma sam realan uspoređujem crobex10 i S & P 500 i činjenice govore da je P/E crobexa10 kud i kamo veći od ovoga američkoga a meni to nešto govori vama možda ne.
[/quote]

"Tako aktualni P/E omjeri hrvatskih dionica sugeriraju da su one znatno povoljnije od dionica sa zapadnoeuropskih ili američkih burzi. Naime, P/E Crobexa iznosi samo 10,1 dok se DAX-om, CAC-om 40 ili S&P 500 indeksom trguje po omjerima višim od 20."
izvor: http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Predbozicne-zvijezde-Crobexa-Uljanik-plovidba-Dalekovod [wink]
[/quote]
Ovaj tekst na koji se vi pozivate je pisan 29.11.2010 a crobex je iznosio 1779 bodova
Danas je 16.01.2011 a crobex iznosi 2240 bodova
To vam je kolega porast od 26%
Ovakvi zlonamjerni i iskrivljeni komentari ne služe ničemu osim dovođenja u zabludu malih investitora.
[/quote]

Glavnina porasta od 26% odnosi se na 100% porasta jedne dionice, pa je prilično retardirano sagledavati situaciju na taj način.
Što se tiće moga posta, u njemu nema nikakvog komentara, već se samo skreće pažnja ostalim čitateljima foruma da je istina u odnosu na vašu sasvim negdje drugdje. [wink]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]








Ima puno baletana i burekđija koji ne shvačaju da su se promijenila vremena i da nije vrijeme za brze i male zarade, već da je vrijeme za dulje staze i dugoročni rast Crobexa.

Tko to shvati, dugoročno će se obogatiti, tko ne propustit će priliku, ali vjerojatrno nešto malo ipak zaraditi.

lp


Kolega pričate priče koje ne drže vode, sada poslije INE mislim da ćemo teško gore, očekujem crobex na 2000 pa možda i niže onaj tko je pametan taj se iskrcao a i sama činjenica da je crobex10 puno skuplji od S & P 500 govori da su naše dionice trenutno jako precjenjene za ovaj uzlet koji se desio možemo zahvaliti INI inače bi i danas crobex bio ispod 2000 bodova gdje mu realno i je mjesto.
[/quote]

Kolega, ne znam čiji ste rezervni nick, ali nečiji očito jeste, vjerojatno onoga koji je trenutno u cashu.
Otvoreni ste kao nick 09.08.2009. i imate 20-tak poruka na forumu. Nick vam je mirovao skoro godinu dana do 12. mjeseca 2010. kada ste uskrsnuli.

Dajte molim vas..

Oporvak svjetske ekonomije je u tijeku, zaostajemo za vanjskim indexima u dvoznamenkastim ciframa, približava nam se ulaz u EU, izborna godina u kojoj vlada mora pokrenuti gospodarstvo – vjerojatne investicije, izlazak iz recesije, efekt INa-e ( ogromna količina gotovine koja još nije niti približno utrošena sl. kao i sa Plivom tko se sjeća ), pa što ćete više, može li to bolje, pitam se ja?

Tvrtke su krenule u dokapitalizacije, jučer ATGR, uskoro LKPC, sutra DLKV, to vam ništa ne govori?
Znate li kolike su kamate na depozite na tržištu, koliko su pale?
A trend padanja je i dalje, novac na štednim računima se više ne isplati.
Uskoro slijedi i pad kamata na kredite, koji je već stidljivo krenuo.

Sve to je voda na mlin tržištu kapitala.

lp
[/quote]
Kolega ja iznosim činjenice za razliku od vas i veoma sam realan uspoređujem crobex10 i S & P 500 i činjenice govore da je P/E crobexa10 kud i kamo veći od ovoga američkoga a meni to nešto govori vama možda ne.
[/quote]

"Tako aktualni P/E omjeri hrvatskih dionica sugeriraju da su one znatno povoljnije od dionica sa zapadnoeuropskih ili američkih burzi. Naime, P/E Crobexa iznosi samo 10,1 dok se DAX-om, CAC-om 40 ili S&P 500 indeksom trguje po omjerima višim od 20."
izvor: http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Predbozicne-zvijezde-Crobexa-Uljanik-plovidba-Dalekovod [wink]
[/quote]
Ovaj tekst na koji se vi pozivate je pisan 29.11.2010 a crobex je iznosio 1779 bodova
Danas je 16.01.2011 a crobex iznosi 2240 bodova
To vam je kolega porast od 26%
Ovakvi zlonamjerni i iskrivljeni komentari ne služe ničemu osim dovođenja u zabludu malih investitora.
[/quote]

Glavnina porasta od 26% odnosi se na 100% porasta jedne dionice, pa je prilično retardirano sagledavati situaciju na taj način.
Što se tiće moga posta, u njemu nema nikakvog komentara, već se samo skreće pažnja ostalim čitateljima foruma da je istina u odnosu na vašu sasvim negdje drugdje. [wink]
[/quote]
Vaša namjera je bila očita da obmanete forumsku zajednicu jer eto mi smo podcjenjeni i stavili ste link na tekst star dva mjeseca kada je crobex bio 500 bodova niži, a to da ostale dionice nisu rasle je čista laž i još jedna vaša obmana lijepo uzmite cijene dionica na taj dan i danas pa će te vidjeti da su i ostale dionice rasle po stopama većim i od 30%, nisu sve ali velika većina jest.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.

Vidim da si neobično pronicljiv, pa daj molim te informiraj svekoliki puk za koliko postotaka podiže Crobex 100% rasta INA-e, a koliko 100% rasta recimo Dalekovda ili izaberi po vlastitom nahođenju neku drugu sastavnicu Crobexa.
Nemoj nas sada ostaviti u neznanju, svakako nam odgovori…vidiš da ima ljudi poput mene koji misle da trkalješ… [rolleyes]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

New Report

Close