Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Što će se dogoditi u ponedjeljak ili možda već sutra s našom burzom kad prođe efekt INA????

Nadomjestit će ga efekat DLKV, efekat ADPL, efekat HT,….još neki efekti … i tako još mjesec-dva
[/quote]

Da, tome se i ja nadam.. i onda ide ona "sell in May and go away.."


http://www.poslovni.hr/vijesti/dionicama-dalekovoda-uskoro-ce-se-trgovati-na-varsavskoj-burzi-169076.aspx

molio bi kolegu Plavog da ovo komentira, on se razumije u te stvari! [thumbsup]

Tnx na info, čim sam pročitao potukao sam sve od 314-315.
[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Što će se dogoditi u ponedjeljak ili možda već sutra s našom burzom kad prođe efekt INA????

To pitanje i mene muči nakon što sam jučer pročitao ovo:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Vorkapic-Mirovincima-jos-nedostaje-1-5-posto-do-kontrole-nad-Inom

"Ne očekujem znatnije promjene idućega tjedna u vezi s cijenom dionice Ine, jer putem burze ionako je sada otkupljuju mirovinski fondovi. A oni još dosad, uz udio Vlade, nisu uspjeli dosegnuti vlasnički udjel u Ini od 51 posto, odnosno još im nedostaje otprilike 1,5 posto dionica Ine. Morat ćemo pričekati izvješće MOL-a o rezultatima javne ponude, da vidimo koliko je dionica mađarska kompanija uspjela otkupiti. Tada ćemo imati jasniju sliku oko raspleta situacije u vezi s vlasništvom nad Inom", kaže Goran Vorkapić, broker i investicijski savjetnik u Centar banci.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ht,neda Pajdo preko 300 [sealed]

Mislim da se INA-R-A danas može dobro unovčiti, a sutra već i ne,..možda griješim al tako mislim. Rekli bi: Prošla baka s kolačima. [lol]

sutra je novi dan.


Mislim da se INA-R-A danas može dobro unovčiti, a sutra već i ne,..možda griješim al tako mislim. Rekli bi: Prošla baka s kolačima. [lol]

Ali evo bake sa kolacima kuca na vrata LKPC.

Hanfa zbog nejasne dokapitalizacije obustavila trgovanje Lukom Ploče
Autor/izvor: SEEbiz

ZAGREB – Uprava Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga na današnjoj je sjednici donijela rješenje na temelju kojeg se Zagrebačkoj burzi nalaže da bez odgode privremeno obustavi trgovanje dionicama Luke Ploče.
Obustava trgovanja trajat će sve dok javnost ne bude ispravno i točno obaviještena o okolnostima pod kojim se namjerava javnom ponudom provesti postupak povećanja temeljnog kapitala navedenog društva, poručili su iz Hanfe. U obrazloženju se ističe da je 15. prosinca u Narodnim novima objavljen saziv na Izvanrednu glavnu skupštinu Luke Ploče (ZSE:LKPC-R-A) gdje se predviđa donošnje odluke o povećanju temeljnog kapitala sa sadašnjih 89,04 milijuna kuna za iznos do najviše 132 milijuna kuna na iznos do najviše 221,04 milijuna kuna. Nadalje, prijedlog je da se povećanje temeljnog kapitala provede uplatom u novcu izdavanjem do najviše 330.000 novih redovnih dionica na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti od 400 kuna.

Međutim, prema podacima s kojima raspolaže Hanfa, član Uprave, kapetan Ivan Pavlović gostujući u siječnju 2011. na HRT radiju- radio Dubrovnik, iznio je u svezi postupka povećanja temeljnog kapitala Luke Ploče dvije informacije koje nikad ranije nisu objavljene investicijskog javnosti. Prva informacija se odnosi na raspon cijene u postupku povećanja temeljnog kapitala. Naime, iznesen je raspon cijene od 1.200 do 1.500 kuna za prvi krug upisa.

Druga informacija se odnosi na vraćanje novca upisnicima u prvom krugu – izneseno je da će u slučaju naknadnog postizanja niže cijene upisnicima u prvom krugu naknadno vratiti razlika u cijeni. Na navedene okolnosti Hanfa je u postupku nadzora 11. siječnja ove godine zatražila očitovanje o detaljima planiranog postupka dokapitalizacije i objavu iste informacije javnosti od Luke Ploče, koja se do danas nije službeno očitovala.

Ali evo bake sa kolacima kuca na vrata LKPC.

Hanfa zbog nejasne dokapitalizacije obustavila trgovanje Lukom Ploče
Autor/izvor: SEEbiz

nema tu kolača, samo kiselo zelje

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.


Mislim da se INA-R-A danas može dobro unovčiti, a sutra već i ne,..možda griješim al tako mislim. Rekli bi: Prošla baka s kolačima. [lol]

Ja nemislim tako, jer zašto bi OMF kupovali ako nemisle u budućnosti zaraditi a ni MOL nebi uzalud ponudio takvu cijenu.Oni vjerovatno imaju neke informacije koje mi nemamo. Ja sam svoje nažalost već prodao po 3200 KN. Mislim da ipak nitko neće uspjeti preći 50% a onda tek za preostalih 1 do 2% nastaje još žešća borba. Uostalom uskoro ćemo vidjeti tko je u pravu i čestitam onima koji imaju živce još čekat. Iskreno im želim da to debelo naplate.



Mislim da se INA-R-A danas može dobro unovčiti, a sutra već i ne,..možda griješim al tako mislim. Rekli bi: Prošla baka s kolačima. [lol]

Ja nemislim tako, jer zašto bi OMF kupovali ako nemisle u budućnosti zaraditi a ni MOL nebi uzalud ponudio takvu cijenu.Oni vjerovatno imaju neke informacije koje mi nemamo. Ja sam svoje nažalost već prodao po 3200 KN. Mislim da ipak nitko neće uspjeti preći 50% a onda tek za preostalih 1 do 2% nastaje još žešća borba. Uostalom uskoro ćemo vidjeti tko je u pravu i čestitam onima koji imaju živce još čekat. Iskreno im želim da to debelo naplate.
[/quote]
ako MOL preko na neki način kupi, 50 % + 1 dionicu, mislim da ih dalje i neće baš previše zanimati.

sutra je novi dan.


Ali evo bake sa kolacima kuca na vrata LKPC.

Hanfa zbog nejasne dokapitalizacije obustavila trgovanje Lukom Ploče
Autor/izvor: SEEbiz

nema tu kolača, samo kiselo zelje

[/quote]

Tako si ovorio kada je bila na 1200 [kiss]

HT – kupnja 50.007 – prodaja 205.139

Prošle jeseni, rušili ste građevinare, ulazili u HT… ovo proljeće , dio njih rješava se HT ..i ulazi
u brzorastuće?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.jutarnji.hr/vlada-ukida-najvece-zlo-hrvatske-privatizacije/917597/

sijem žito raste grahorica

New Report

Close