Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve to štima da se pisalo i da se piše mjesecima, međutim dosta se prašine diglo oko ovih novih ulaganja
i povećanja temeljnog kapitala …..
– iz nekih pouzdanih izvora znam da je pri kraju projekt navodnjavanja ….po Slavoniji i da je investiran veliki dio kapitala ( igrom slučaja znam prijatelja koji radi na tom projektu – no za sada nemam detaljnijih informacija )

– ako netko zna nešto više molim da potkrijepi sa podacima ………

u sljedeći 45 dana moje viđenje situacije glede TNSA, PIKR, DDJH, INA.

Raspordati cijeli portfelj TNSA (ionako će padati do 7 mjeseca — DOGOVORENO ), prebaciti sve u PIKR i DDJH. Đuka se očekuje kroz 20tak dana na 360-380 kuna (skoro 20-30% zarade ako se sada uleti). PIKR će skočiti iznad 800 brzo, onda lagani pad na 760 i onda ide do 1k. Znači kroz jedno 30tak dana rasprodati sve iz DDJH i PIKR i vratiti se u TNSA po cijeni od 7700 -8000 i onda čekati rast od oko 80 %.

Ovo nije scenarij za film, ovo su samo moji sljedeći koraci za sljedećih 45 dana.

Na početku je bilo love oko 350 k kuna….samo sa te tri dionice, već sam uspio nakupiti 540k kuna….ne loše u manje od godinu dana.

Vidjet ćemo di će mi zarada biti za 45 dana.

A što se tiće INE. Nadokupljivati po svim cijenama ispod 3800. Normalno, u granicama svojih mogućnosti.

I jedna mali hint za budućnost. Pratite TLM. Pozdrav, I

ti ocekujes djuku na tim razinama ili se ocekuje od nekog drugog?

TNSA- dogovoreno? moze nesto vise o tome.. zahvalana na svakom info.. moze i na PM

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Đizus

Što su se europski indexi strmoglavili……


Đizus Što su se europski indexi strmoglavili……

bilo je zasigurno i gorijih dana…
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

kako stoji crobex?


kako stoji crobex?

-0,51 %

Tisak je prva dionica koja je osjetila blagodati novog HANF-inog pravilnika, nakon prve blokade sadašnji rast je 55% a još nismo ni približno stvarnoj vrijednosti!

Hogar vozi Volvo

Kako se ono kaže: sezona kiselih krastavaca!

I love the Smell of Profits in the Morning

VIRO na 1300,00.Ozbiljnija potpora na 1215,00.[smiley3]


Ipak istraga kako je Željko Žderić preuzeo Konstruktor bez ikakvog kapitala Business.hr 08.06.2007 09:26 Pročitaj komentare(0) Vrhovni sud Republike Hrvatske uvažio je žalbu Državnog odvjetništva i naložio provođenje istrage o privatizaciji splitskog Konstruktora. Nakon 15 godina u kojima je Županijski sud izbjegavao istragu napokon kreće postupak utvrđivanja kako je Željko Žderić stekao vlasništvo nad vjerojatno najvećom građevinskom tvrtkom u Hrvatskoj, piše Slobodna Dalmacija. Iako je zahtjev za istragom godinama bio zakopan u ladicama Županijskog suda ipak će se napokon utvrditi je li privatizacija Konstruktora provedena legalno. Žderić je do većinskog vlasništva u Konstruktoru došao vještim izdvajanjem tvrtki iz sastava nekadašnjeg građevinskog diva, da bi zatim na kraju za 30.000 kuna kupio i “izvornu” tvrtku koja je završila u stečaju. Početak pretvorbe Konstruktora vezan je uz osnivanje sestrinske tvrtke Konstruktor-inžinjering koja je preuzela svu imovinu i prava s Konstruktora, kojem su ostale samo obveze. Ubrzo Žderić, odnosno njegova tvrtka Projekt Biro, koja je također izdvojena iz Konstruktora i privatizirana, kupuje Konstruktor-inžinjering za 1,5 milijuna maraka. Čak niti tih 1,5 milijuna maraka Žderić nije dao iz svog džepa već, kako tvrdi Slobodna Dalmacija, za isplatu koristi sredstva same tvrtke koju kupuje. Konstruktor bez imovine pada u stečaj pa ga Žderić preko Konstruktora-inžinjeringa preuzima za 30.000 kuna. Tajna Žderićeve “uspješnosti” krije se u prijateljstvu s Jurom Radićem, koji će mu biti i mentor za doktorat, a vezuje ga se i uz neke utjecajne HNS-ove političare. Ipak, odlukom Vrhovnog suda Žderić će morati položiti račune i objasniti kako je tvrtku koja je prije rata vrijedila preko 60 milijuna maraka preuzeo praktički bez ikakva kapitala. — Iz podvučenog bih rekao da se radi o B.Č.

Radi se o Jakši Marasoviću koji mu je do prije neku godinu sjedio u Nadzornom odboru. Inače stoje ulaz do ulaza. Radić je Žderiću vjenčani kum. Jedan od sudaca Trgovačkog suda koji mu je upisivao nezakonite promjene u spisu postao je uskori odvjetnik tvrtke Konstruktor inžinjering. Jedan od onih koji su sjedili u Nadzornom odboru KI d.d je sadašnji šef Porezne uprave Mladineo, inače dobar Sanaderov prijetelj. Ima tu još bisera ali neda mi se više pisat.

Radi se o Jakši Marasoviću koji mu je do prije neku godinu sjedio u Nadzornom odboru. Inače stoje ulaz do ulaza. Radić je Žderiću vjenčani kum. Jedan od sudaca Trgovačkog suda koji mu je upisivao nezakonite promjene u spisu postao je uskori odvjetnik tvrtke Konstruktor inžinjering. Jedan od onih koji su sjedili u Nadzornom odboru KI d.d je sadašnji šef Porezne uprave Mladineo, inače dobar Sanaderov prijetelj. Ima tu još bisera ali neda mi se više pisat.

Kolega, rijetko bogat info. Hvala lijepa.

No respect

New Report

Close