Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svima sve najbolje u novoj 2011. [thumbsup]

p.s.

Ne ponovila se 2009-2010 nikada vise.

Kolega PETINA, molim individualizirajte komentar!

Meni je 2009 bila solidan plus, a 2010 je bila zarada od 44,18 % dakle ako i 2011 bude blizu bit ću svakako zadovoljan.

PS Usprkos svemu, nekako mi se čini da su bikovi počeli izlaziti iz štala – staja!!!

HNY
[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Sretna Nova svim forumašima te mnogo uspjeha u poslovnih rezultata ! [thumbsup]

prije svega sve najbolje u Novoj 2011 godini. Da na svima bude uspješnija od prethodne i da oporvak gospodarstav konačno krene i Lijepoj našoj, a time i oporava HTR. Iskreno vjerujem da će ovo biti godina bikova i da na ZSE ima jiš puno prilika za dobre investicij

Kakva raskošna trgovina u prvi pola sata čak 500 tisuća kuna

(03.01.2011)
10 savjeta koje morate slijediti da postanete mali Buffett

Zastrašujućih 80 posto fond menadžera nisu u stanju pobijediti tržište, odnosno njihovi fondovi imaju manji prinos od cijelog tržišta.

Zato je urednik rubrike investor magazina Forbesa, Matthew Schifrin, odlučio pronaći deset najboljih ulagača amatera i na temelju njihovog iskustva sastaviti ulagački priručnik koji će od svakog napraviti malog Warrena Buffetta iz susjedstva.

Temeljem istraživanja i razgovora s najuspješijim "malim Buffettima" Schifrin je sastavio listu 10 najvažnijih savjeta za svakog ulagača.

1.Koncentrirani portfolio može upaliti – Iako se svi zaklinju u diverzifikaciju ulaganja, mnogi investitori do uspjeha su došli uz vrlo mali broj dionica u koje su ulagali. Bolje je koncentrirati se u mali broj dionica u koje vjerujete nego se raširiti i time ugroziti prinos.
2.Kupujte dionice s malim udjelom duga na ukupnu imovinu – Idealno je ako je dug kompanije u koju ulažete manji od 50 posto vrijednosti imovine.
3.Nemojte se polakomiti za dividendom – To je zamka. Činjenica da tvrtka isplaćuje visoku dividendu ne znači nužno da je zdrava.
4.Ne prihvaćaj tvrtkine brojke kao neupitne – Vrijednost tvrtke posebno u goodwillu i brandu je vrlo upitna i ne smije se prihvaćati zdravo za gotovo.
5.Izbjegavaj dionice s pričom – Krajnje je nepreporučljivo ulagati u dionice na temelju glasina ili zato što tvrtka izbacuje na tržište gadget koji vam se sviđa. Brojke moraju imati prednost.
6.Držite se prodajne strategije – Kada jednom odredite na kojoj cjenovnoj razini ćete izaći iz dionice, držite se tog plana.
7.Potraži dionice koje su podcijenjene zbog privremenog posrtaja – Kada drugi prodaju zbog nekog iracionalnog razloga, treba kupovati jer dionica ima potencijal na dužu stazu.
8.Nemojte biti pohlepni – Mnogi čekaju da na dionici zarade nekoliko puta uloženu vrijednost. Treba prodati čim se ostvari zadovoljavajući prinos, a ne čekati da vas dionica vrati na početak ili još niže.
9.Tražite dionice s monopolom ili duopolom – To su tvrtke sa sigurnim tržištem jer je bilo kojem konkurentu preskupo ući u borbu s njima.
10.Izbjegavajte tvrtke s koje drugi shortaju – Ako ima ulagača koji se klade protiv vaše tvrtke samo je pitanje vremena kada će i vama postati poznato ono što oni znaju.

who dares, wins

verdi @
INTERESANTNO I ISTINITO



Svima sve najbolje u novoj 2011. [thumbsup]

p.s.

Ne ponovila se 2009-2010 nikada vise.

Kolega PETINA, molim individualizirajte komentar!

Meni je 2009 bila solidan plus, a 2010 je bila zarada od 44,18 % dakle ako i 2011 bude blizu bit ću svakako zadovoljan.

PS Usprkos svemu, nekako mi se čini da su bikovi počeli izlaziti iz štala – staja!!!

HNY
[thumbsup]
[/quote]
Mislim da je komentar suvisan.

U Novoj godini sve po starom. Osim Vira ništa značajno se ne dešava.

who dares, wins


U Novoj godini sve po starom. Osim Vira ništa značajno se ne dešava.

Sjećam se kada si ga čekao na 500 i fino prodao, jako dobra procena je bila jer iznad toga nije išao, srozao se samo tako.. ja sam tada propustio priliku, sada ja čekam 500 😉



U Novoj godini sve po starom. Osim Vira ništa značajno se ne dešava.

Sjećam se kada si ga čekao na 500 i fino prodao, jako dobra procena je bila jer iznad toga nije išao, srozao se samo tako.. ja sam tada propustio priliku, sada ja čekam 500 😉
[/quote]
Po meni ova cijena Vira je smiješna ako ni zbog čeg drugog onda zbog nestašice takvih koliko toliko stabilnih firmi na ZSE. Ali onaj koji bi trebao da to percipira i da ima malo duži horizont ulaganja ga je prošle godine najviše prodavao. Kad dođe na 800 onda će ga valjda kupovati.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2,95% 40.969 2,13% 29.503
11 000 se je riješio valjda mu trebalo za HT jer tamo nisu puno izloženi.

who dares, wins

Ima i podcjenjenijih u sektoru,FRNK

obožavam strvine-posebno ovce


U Novoj godini sve po starom. Osim Vira ništa značajno se ne dešava.

baci oko na blje.
🙂

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

New Report

Close