Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


….
Mol nema više nikakve šanse bez nove znatno bolje ponude da pređe 50%+1 dionicu. Do sad je prošlo tek 307.699 dakle 3,077% slobodnih. A gdje je oni još 5% to su već odprije držali MF oko 3% a ovih preostalih 2% drže oni koji ih još nežele prodati. i ja imam još 48 kom i nemam mamjeru prodavati ispod 4000 kn jer sam siguran da u ovoj situaciji vrjedi još više. Uostalom u mirovinu idem tek za 20 godina pa mogu čekati a do tad ću valda uspjevati zaraditi dovoljno za život. Vjerujem da ovako razmišlja većina od ovi vlasnika preostalih 2%. Kako kaže Bufet kad imaš kvalitetnu dionicu ne ispuštaj iz ruke a tržište će sigurno jednom doći na svoje.

A jesi li razmišljao da ako MOL više nema šanse, postoji mogućnost da odustane od ponude. A onda je priča završena. Tko je prodao – prodao je!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



….
Mol nema više nikakve šanse bez nove znatno bolje ponude da pređe 50%+1 dionicu. Do sad je prošlo tek 307.699 dakle 3,077% slobodnih. A gdje je oni još 5% to su već odprije držali MF oko 3% a ovih preostalih 2% drže oni koji ih još nežele prodati. i ja imam još 48 kom i nemam mamjeru prodavati ispod 4000 kn jer sam siguran da u ovoj situaciji vrjedi još više. Uostalom u mirovinu idem tek za 20 godina pa mogu čekati a do tad ću valda uspjevati zaraditi dovoljno za život. Vjerujem da ovako razmišlja većina od ovi vlasnika preostalih 2%. Kako kaže Bufet kad imaš kvalitetnu dionicu ne ispuštaj iz ruke a tržište će sigurno jednom doći na svoje.

A jesi li razmišljao da ako MOL više nema šanse, postoji mogućnost da odustane od ponude. A onda je priča završena. Tko je prodao – prodao je!
[/quote]

priča nije i ne može biti završena dok netko ne pređe 50%…. a to znači još barem +185.000 dionica [thumbsup]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!

A što ako MOL danas odluči da nema šanse skupiti 50+%?
A što ako je tih 185.000 kom već pod MOL-ov kontrolom?

Neznam, samo glasno razmišljam. Rizik postoji.
Ovo je partija pokera u kojoj sam ja odbacio karte i unovčio svoje žetone.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


A što ako MOL danas odluči da nema šanse skupiti 50+%?
A što ako je tih 185.000 kom već pod MOL-ov kontrolom?

Nema šanse za tako nešto, jer:
1. MOL-u nije bitno samo da on skupi 50%, nego i da oteža ili onemogući državi+OMF da pređu 50%! Dakle, svaka dionica za koju su građani već potpisali pristanak za prodaju MOL-u je dionica manje za državu i OMF u približavanju 50% kao i svaka koju će još potpisati i prodati MOL-u do 14.01.2011. godine!
2. Država i OMF nastavit će kupovati sve dok ne pređu tih 50%, a za to im treba još oko 180.000 dionica što je po ovim cijenama nemoguća misija. Zato cijena INE na burzi MORA RASTI da bi neodlučni i pohlepni (kao npr. ja [wink] ) ipak prodali svoje dionice….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ko o cemu ……Zlatek o INI……… [wink]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.



A što ako MOL danas odluči da nema šanse skupiti 50+%?
A što ako je tih 185.000 kom već pod MOL-ov kontrolom?

Nema šanse za tako nešto, jer:
1. MOL-u nije bitno samo da on skupi 50%, nego i da oteža ili onemogući državi+OMF da pređu 50%! Dakle, svaka dionica za koju su građani već potpisali pristanak za prodaju MOL-u je dionica manje za državu i OMF u približavanju 50% kao i svaka koju će još potpisati i prodati MOL-u do 14.01.2011. godine!
2. Država i OMF nastavit će kupovati sve dok ne pređu tih 50%, a za to im treba još oko 180.000 dionica što je po ovim cijenama nemoguća misija. Zato cijena INE na burzi MORA RASTI da bi neodlučni i pohlepni (kao npr. ja [wink] ) ipak prodali svoje dionice….
[/quote]
Vidite koja ogorćena borba za INU. Ja svoje preostale prodajem tek po 4000 kn. A ima ovakvih kao ja nadam se još dosta. Ali nije samo u pitanju INA ima na zse još nekoliko dobrih kompanija koje su skroz podcjenjene i za koje će se uskoro voditi slična borba. Samo terba dobro proučiti poslovne rezultate te stanje kapitela i duga pa se vidi koliko dionica trenutno stoje i po 50% realne vrijednosti. Iskreno želim svima puno uspjeha u sljedećoj godini

Samo ja o INA-i?
Pa, svi o INA-i!

Ali evo ja više neću.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

dobro je netko rekao, kad INA probije 3000 kn, samo je nebo granica i nitko ne zna dokle će sada rasti
brana više nema, a glad MOL-a i OMF-ova za stjecanje ključnih dionica do 50% je neupitna

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Radi li danas ZSE do 16h ili…? Na stranici ZSE nisam vidio nikakvu obavijest.

DO 13h

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

sto volim ovakve dane
ko proda dionice
dobije banane

ina ina ina

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Jel gleda ko Podravku?

who dares, wins

New Report

Close