Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


mateja:

dule5: ” Dejavue hvala ti. Izvini baš sam glup[smiley16] ” I ja ne bih znala, da je neradni dan, ako ne bi imala kalendar od Atlantske[smiley11], gdje su svi Hrvatski praznici.

Inace je taj tvoj kalendar izradjen u manufakturi jednoga nasega starog forumasa.[smiley8]
Alo, vi sa >100% prinosa ste dobri. Pa sto mislite koliko ce to jos godina trajati? Pa onda bi u ovoj drzavi svi zivili od foruma i dionica, a ne bi nitko radio. I meni je burza 3. izvor prihoda, i tako ce vjerojatno ostati jos neko vrijeme, ali dobro je dok je izvor prihoda, a ne rashoda jer ti je to jedna od opcija.[smiley9]

Meni treba potrajati lijep rast još tri godine. Nakon toga, smatram da ću imati dovoljno novca unutra, da mi bude dovoljno godišnje 10-15% prirasta. A to je pošteno očekivati.
I dalje ću raditi svoj posao koji radim, i dalje ću imati legalne izvanredne prihode izvan posla, tako da će prirast burze biti godišnji šlag na tortu. Ako ga ne bude, nema propasti. Ni blizu…

No respect

Tako je kolega SLK


leon swpr: ” mateja: ” dule5: ” Dejavue hvala ti. Izvini baš sam glup[smiley16] ” I ja ne bih znala, da je neradni dan, ako ne bi imala kalendar od Atlantske[smiley11], gdje su svi Hrvatski praznici. ” Inace je taj tvoj kalendar izradjen u manufakturi jednoga nasega starog forumasa.[smiley8] Alo, vi sa >100% prinosa ste dobri. Pa sto mislite koliko ce to jos godina trajati? Pa onda bi u ovoj drzavi svi zivili od foruma i dionica, a ne bi nitko radio. I meni je burza 3. izvor prihoda, i tako ce vjerojatno ostati jos neko vrijeme, ali dobro je dok je izvor prihoda, a ne rashoda jer ti je to jedna od opcija.[smiley9] ” Meni treba potrajati lijep rast još tri godine. Nakon toga, smatram da ću imati dovoljno novca unutra, da mi bude dovoljno godišnje 10-15% prirasta. A to je pošteno očekivati. I dalje ću raditi svoj posao koji radim, i dalje ću imati legalne izvanredne prihode izvan posla, tako da će prirast burze biti godišnji šlag na tortu. Ako ga ne bude, nema propasti. Ni blizu…

Tako je kolega SLK …
I meni je trenutno to jedan dobar (vise-manje) honorarni prihod
Te takodjer jos uvijek unosim svijez novac koji “legalno” zaradjujem , te se pridruzujem Vasim zeljama da potraje 3 god..
Iskreno kada sam ulazio zelja mi je bila 15-20% godisnje , trenutno je to dosta vise , ali niti sa 15-20% ne bih ni sada bio ne zadovoljan jer i dalje imam prihode od svoga posla .
[smiley2]

[color=blue][i]Trgovina na malo ,veliko i od panicara u korekciji [/i][/color]

Laku noć i oprezno ujutro.
Amerika je sva u crvenom i to debelom !!!!

Možda reakcija na Rostock (G8) ?!?!?!?

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]


Tako je kolega SLK …
I meni je trenutno to jedan dobar (vise-manje) honorarni prihod
Te takodjer jos uvijek unosim svijez novac koji “legalno” zaradjujem , te se pridruzujem Vasim zeljama da potraje 3 god..
Iskreno kada sam ulazio zelja mi je bila 15-20% godisnje , trenutno je to dosta vise , ali niti sa 15-20% ne bih ni sada bio ne zadovoljan jer i dalje imam prihode od svoga posla .
[smiley2]

Također još uvijek unosim, a ništa ne iznosim. Dok ne dođem do željenog targeta unutra. Nakon toga, godišnja berba plodova koji budu iznad targeta – glavnice. I to je to.

Zapravo, daleko više volim raditi svoj osnovni posao jer je puno transparentniji i mirniji od ove burzovne zavrzlame.

No respect

Asian Markets Follow Wall Street’s Slide
AP – Asia’s major markets tumbled in early trading Friday after shares on Wall Street fell sharply for a third straight session amid growing speculation that a U.S. interest rate cut was unlikely.


Laku noć i oprezno ujutro.
Amerika je sva u crvenom i to debelom !!!!

Možda reakcija na Rostock (G8) ?!?!?!?


joj dajte ljudi kakve veze ima amerika s nama? primjerice, oni su zadnjih tjedana imali kontinuirani rast indeksa a mi stagnaciju..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Asian Markets Follow Wall Street’s Slide
AP – Asia’s major markets tumbled in early trading Friday after shares on Wall Street fell sharply for a third straight session amid growing speculation that a U.S. interest rate cut was unlikely.

A i ovo što se otvorilo u Europi je već u crvenom.

No respect

Ipak istraga kako je Željko Žderić preuzeo Konstruktor bez ikakvog kapitala
Business.hr
08.06.2007 09:26
Pročitaj komentare(0)
Vrhovni sud Republike Hrvatske uvažio je žalbu Državnog odvjetništva i naložio provođenje istrage o privatizaciji splitskog Konstruktora. Nakon 15 godina u kojima je Županijski sud izbjegavao istragu napokon kreće postupak utvrđivanja kako je Željko Žderić stekao vlasništvo nad vjerojatno najvećom građevinskom tvrtkom u Hrvatskoj, piše Slobodna Dalmacija.

Iako je zahtjev za istragom godinama bio zakopan u ladicama Županijskog suda ipak će se napokon utvrditi je li privatizacija Konstruktora provedena legalno.

Žderić je do većinskog vlasništva u Konstruktoru došao vještim izdvajanjem tvrtki iz sastava nekadašnjeg građevinskog diva, da bi zatim na kraju za 30.000 kuna kupio i “izvornu” tvrtku koja je završila u stečaju.

Početak pretvorbe Konstruktora vezan je uz osnivanje sestrinske tvrtke Konstruktor-inžinjering koja je preuzela svu imovinu i prava s Konstruktora, kojem su ostale samo obveze.

Ubrzo Žderić, odnosno njegova tvrtka Projekt Biro, koja je također izdvojena iz Konstruktora i privatizirana, kupuje Konstruktor-inžinjering za 1,5 milijuna maraka. Čak niti tih 1,5 milijuna maraka Žderić nije dao iz svog džepa već, kako tvrdi Slobodna Dalmacija, za isplatu koristi sredstva same tvrtke koju kupuje.

Konstruktor bez imovine pada u stečaj pa ga Žderić preko Konstruktora-inžinjeringa preuzima za 30.000 kuna.

Tajna Žderićeve “uspješnosti” krije se u prijateljstvu s Jurom Radićem, koji će mu biti i mentor za doktorat, a vezuje ga se i uz neke utjecajne HNS-ove političare.

Ipak, odlukom Vrhovnog suda Žderić će morati položiti račune i objasniti kako je tvrtku koja je prije rata vrijedila preko 60 milijuna maraka preuzeo praktički bez ikakva kapitala.

Iz podvučenog bih rekao da se radi o B.Č.

No respect

Ma to je posljedica prekida političkog lovostaja, tak da od tog nebu niš. Tresel se Ratimir, rodil se Milanović.

danas je dan za hrabre igrače….
tko je brz ugrabiti če fondovima dio kolača.
Tko spava….neka se strpi….
Tko je (bio) pohlepan……
Dečki i cure, mudrost u glavu, pamet u noge!

Imam osjecaj da bu danas truba dan za trgovanje. Gro ljudi je spojilo praznik s vikendom sto sam skuzio jutros po prometu u ZG kad sam isao na posao.

Jutros su svi Euro indexi otvorili u crveno i to jako. Ali negdje pred 10 sati, prvo se CAC stidljivo vratio u zeleno, pa su ga popratili još neki. Duboko crveni se vraćaju u lagano crveno. Ne znam da li to nešto znači, ali evo pa pratite…

U trenutku pisanja, tri zelena indexa.

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

No respect

New Report

Close