Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


spušten kreditni rejting RH-

vrlo loša informacija , krediti još skuplji, danas realno, pad na zse .


Na prvu je informacija loša… iako je smanjenje rejtinga bilo očekivano
Ono što će bi ovo snižavanje rejtinga moglo prouzročiti i nije baš tako loše
Mogući poztitivni učinci:
Otežano zaduživanje koje bi moglo rezultirati traženjem alternativnih riješenja..štednja npr.
Vladine obveznice gube na atraktivnosti tako da je moguća alokacija imovine mirovinskih fondova u druge instrumente..dionice recimo
Pritisak na vladu da smanji javnu potrošnju i državni aparat.
Dalo bi se o oveme razglabati danima.Situacija je, istina, kompleksna i svatko bi trebao po svom nahođenju
Ja samo znam da zbog ovog ne planiram rasprodati svoj podcjenjeni portfelj..ko misli da treba neka to i učini..nitko mu ne brani

sijem žito raste grahorica


Otežano zaduživanje koje bi moglo rezultirati traženjem alternativnih riješenja..

a prodaja cijelog državnog paketa INE? to bi bila ogromna lova za državu, pogotovo ako uspiju prijeći 50%!
moguće da zato mirovinci kupuju INU zadnjih 7 dana ko sumanuti ??? [rolleyes]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

bitka za INU tek počinje,a jučer je objavljeno da su počeli kupovati i amerikanci.
jedan dan vlada ili MOL prodavat će svoj dio, a tko bude imao 50%+1 dobit će 30-50% premije na cijenu
zamislit koliko bi za većinski udio u INI bili spremni platiti jedan LUKOIL ili SURGUNEFTEGAS [cool]

Mol je svojom ponudom da učvrsti svoju poziciju u Ini a bez prethodnog dogovora sa partnerom tj. vladom RH, doveo to partnerstvo pod veliki znak pitanja, uvuklo se nepovijerenje i u bližoj budućnosti će se to partnerstvo razvrgnuti na taj način da će netko morati otići.

Bez obzira tko i kako izađe iz vlasništva Ine, ključeve vrata drže vlasnici ovih preostalih 8% glasova!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


….
Vjerovatno Mađari i nisu toliko lud da idu sa 65% većom cijenom ngo su smo željeli ikoristiti stanje na tržišu da se dokopaju većinskog vlasništav.

Nude isto koliko su nudili i u prošloj javnoj ponudi. To nema veze sa cijenom na burzi.


Kad su već znali od MOLA napraviti to što on danas jest a mi od INE ovo što je ona danas mislim da treba dobro promisliti tko je ovdje pametniji.

… pa ćemo ih mi time što im NE prodamo naše dionice spriječiti da od nje naprave isto što su napravili od svog MOL-a (?)

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Netko je krvnički potuko ask ADPL, jel to opet povezane osobe kupuju?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kako netko kupuje inu pred nosom mirovinaca, ovdje će definitivno biti svašta [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Država + Mirovinci su na oko 48% – po cijeni od 2830 nemaju šanse kupit preostalih 2%.
Mađari su na 47%, ni oni nemaju šanse dobit 3% po 2800.
Ugovor je mrtvo slovo na papiru, država i MOL više nisu partneri, tko skupi 50%+jednu je gazda.
Kod presudnih dionica se neće pitat za cijenu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

To je tvoja verzija pod prepostavkom da je cijela priča servirana u javnosti istinita [wink]


Ugovor je mrtvo slovo na papiru, država i MOL više nisu partneri, tko skupi 50%+jednu je gazda.

Tko skupi tih 2% je gazda, a to bi mogao biti neki špekulant iz NY ili čak neki forumaš [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Debeli opet dila obveznice. Institucionalni raste.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


….
Ugovor je mrtvo slovo na papiru, ….

Evo, zbog ovakvih rečenica je u Hrvatskoj tako kako je!
Zbog ovakvih rečenica normalan poslovnih svijet zaobilazi Hrvatsku!
Jesmo li raskinuli ugovor?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Debeli opet dila obveznice. Institucionalni raste.

To je već odavno izdilano,sada fondovi preprodaju.

obožavam strvine-posebno ovce

New Report

Close