Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajmo menadžeri kraj godine je kaj ste se smrzli ko Guderijan pred Moskvom.

pianje je imaju li oni više čime kupovati!!!
utukli su u INU u par dana skoro 700 milijuna kuna i sad možemo svi lagano na godišnji do proljeća!!! [angry]

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!



Ajmo menadžeri kraj godine je kaj ste se smrzli ko Guderijan pred Moskvom.

pianje je imaju li oni više čime kupovati!!!
utukli su u INU u par dana skoro 700 milijuna kuna i sad možemo svi lagano na godišnji do proljeća!!! [angry]
[/quote]
ne bih bio zabrinut za INU, taj novac postoji i ima ga (znaju), vise bih bio zabrinut za ostale dionice, one su jedna velika nepoznanica?

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


Sve u prirodi ima svoje vrijeme radjanja, rasta , vrijeme živta (stagnacije) i vrijeme umiranja pa neznam zašto bi i u društvu bilo drugačije. Za isti broj stanovnika ili manj BDP nemože vječno rasti nego mora početi stagnirati. Inače živim u Njemačkoj i to svakodnevno gledam i osjećam. Imam 2 auta i treće mi netreba. 1stan i drgi mi netreba. dava puta dnevno jedem i više nemogu a i tako samo predebeli, pa onda ze koga da proizvodimo sve više i više. Prostoraza rast ima još u Aziji Africi i Južnoj Americi a mi ostali smo svoj vrhunac već dosteki. Namo sad treba još samo da proživimo ovo malo što nam je ostalo. Dakle treba nam više slobodnog vremena a tu nema prostora za povećanje BDP i država bi trebala to shvatiti. Inače će biti veliki problema jer nemože se više zaduživati min. 3% na račun budućek rasta BDP koga vjerovarno neće biti jer nema ni za koga ni zašto. Pogledaj te koliko samo u Hrvatskoj i prazni stanova i kuća u kojima nema tko živjeti. I moja kuća se koristi godišnje mjesec dana a još malo dok djeca porastu vjerovatno ne ni toliko. Voli bih da nisam u pravu ali se bojim da ja tako. Inače svu ušteđevinu držim u dionicama a u državne obveznice i gotov novac vjerujem koliko i u prošlogidišnji snijeg. Zato samo proizvodnja prije svega za domaće tržite ima budućnost a sve ostalo bojim se da je samo iluzija. Ni Kinezi uskoro neće ništa uvoziti od nas jer će sami prozvodit a svaki dan imaju sve više svojih inžinjara pa im ni naša pamet neće trebati jer će imati svoju. Pozdrav svima i puno sreće na ZSE i ostaalim svjetskim burzama.

Ovako su ljudi vjerojatno mislili i prije 40 godina, kad su imali 1 auto, mali stan, 1 TV, nije bilo mobitela i bezbroj gadgeta, spa-velnes-fitnes ….

Ja se nikako ne slažem s ovim što je kolega maliLuki napisao. Jer da je tako, ljudi nikad ne bi izašli iz špilje – i tad su mislili da imaju dovoljno.
Prostora za rast ima neograničeno. Samo je pitanje kad ćemo plazme i LED TV poćeti mijenjati sa holografskim 3D, dizelaše sa električnim autima i nekakvim novim vozilima bez kotača, rušiti kuće od cigle i graditi od . ..
U ljudskoj je prirodi da se razvija i traži više i bolje!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.




Ajmo menadžeri kraj godine je kaj ste se smrzli ko Guderijan pred Moskvom.

pianje je imaju li oni više čime kupovati!!!
utukli su u INU u par dana skoro 700 milijuna kuna i sad možemo svi lagano na godišnji do proljeća!!! [angry]
[/quote]
ne bih bio zabrinut za INU, taj novac postoji i ima ga (znaju), vise bih bio zabrinut za ostale dionice, one su jedna velika nepoznanica?
[/quote]

pa o tome i govorim, lako za INU, ona nakon ovog može komotno bit delistirana s burze!!!
problem je što su fondovi zbog INE ispraznili račune, čime će sada kupovati i dizat tržište!?!?
dosta pogledat promet danas,ako oduzemo INU, HT i drž.obveznice, ukupan promet svega ostalog je jadne 4 milje kuna!!!
keš od INE se NE VRAĆA NA BURZU!!

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!





Ajmo menadžeri kraj godine je kaj ste se smrzli ko Guderijan pred Moskvom.

A zašto bi oduzimali ht?
pianje je imaju li oni više čime kupovati!!!
utukli su u INU u par dana skoro 700 milijuna kuna i sad možemo svi lagano na godišnji do proljeća!!! [angry]
[/quote]
ne bih bio zabrinut za INU, taj novac postoji i ima ga (znaju), vise bih bio zabrinut za ostale dionice, one su jedna velika nepoznanica?
[/quote]

pa o tome i govorim, lako za INU, ona nakon ovog može komotno bit delistirana s burze!!!
problem je što su fondovi zbog INE ispraznili račune, čime će sada kupovati i dizat tržište!?!?
dosta pogledat promet danas,ako oduzemo INU, HT i drž.obveznice, ukupan promet svega ostalog je jadne 4 milje kuna!!!
keš od INE se NE VRAĆA NA BURZU!!
[/quote]

Nepodmirene obveze dosegnule rekordne 34,2 milijarde kuna

Kod pravnih je osoba u listopadu zabilježen rast vrijednosti nepodmirenih dospjelih naloga za 564,5 milijuna kuna u odnosu na mjesec prije, a kod obrtnika za 136,9 milijuna kuna

Nepodmirenih obveza u listopadu je bilo 9,4 milijardi kuna više nego u istom mjesecu lani

Nepodmirene obveze pravnih osoba i obrtnika na kraju listopada iznosile su rekordne 34,2 milijarde kuna, što je 701,4 milijuna kuna više nego u mjesecu prije, a 9,4 milijarde kuna ili 38,2 posto više nego u istom lanjskom razdoblju, pokazuju podaci Financijske agencije, a prenosi Poslovni dnevnik.

Pritom je 32.265 insolventnih pravnih osoba sa 46.458 zaposlenih krajem listopada imalo nepodmirenih naloga za plaćanje u ukupnom iznosu od 28,1 milijardu kuna, dok su neplaćene dospjele obveze 41.338 fizičkih osoba odnosno obrtnika sa 25.744 zaposlenih iznosile 6,1 milijardu kuna. Podaci Fine, koji se prenose u publikaciji "Gospodarska kretanja" Hrvatske gospodarske komore, pokazuju da je nastavak trenda rasta insolventnosti u listopadu bio nešto sporije dinamike nego u rujnu.

Kod pravnih je osoba u listopadu zabilježen rast vrijednosti nepodmirenih dospjelih naloga za 564,5 milijuna kuna u odnosu na mjesec prije, a kod obrtnika za 136,9 milijuna kuna. Iznos nepodmirenih naloga pravnih osoba krajem ovogodišnjeg listopada, od rekordnih 28,1 milijarde kuna, bio je 8,3 milijarde kuna ili 41,9 posto veći nego u istom mjesecu prošle godine.

Nepodmirene obveze registrirane su kod 32.265 pravnih osoba, što je za njih 760 više nego u prethodnom mjesecu, a na godišnjoj razini, u odnosu na prošlogodišnji listopad, broj insolventnih pravnih osoba veći je 27,2 posto ili za 6,9 tisuća. Broj zaposlenih kod insolventnih pravnih osoba u listopadu od 46.458 bio je pak 1,1 posto veći nego u mjesecu prije, a 7 posto ili za 3,5 tisuća manji nego u istom mjesecu prošle godine. Kod fizičkih osoba odnosno obrtnika rast iznosa dospjelih nepodmirenih obveza na godišnjoj je razini iznosio 23,5 posto odnosno povećan je za 1,16 milijardi kuna, na ukupno 6,09 milijardi kuna.

Krajem listopada zabilježeno je 41.338 insolventnih obrtnika, što je 1,9 posto više u odnosu na mjesec prije, a 15,4 posto ili za 5,5 tisuća više na godišnjoj razini. Insolventni obrtnici zapošljavali su 25.744 radnika ili 1,2 posto više u odnosu na prethodni mjesec, a na godišnjoj je razini njihov broj veći 5,3 posto ili za 1,3 tisuće.

Analitičari Centra za makroekonomske analize HGK navode da je u posljednjih godinu dana, po danima ročnosti, najbrže rastao, 32,4 posto, broj insolventnih pravnih subjekata koji se odnosi na rok više od 360 dana. U tom je kontekstu broj poduzeća porastao za njih 5714. Pritom je i najbrži rast nepodmirenih obveza ostvaren upravo u tom roku (52,2 posto), pa te obveze sada čine 82,3 posto ukupno nepodmirenih obveza.

Od ukupnog iznosa nepodmirenih naloga za plaćanje pravnih osoba 47,3 posto ili 13,3 milijarde kuna su obveze po osnovi poreza (11,6 milijardi kuna) i doprinosa (1,6 milijardi kuna). Na godišnjoj razini neplaćene obveze po osnovi poreza i doprinosa porasle su 36,3 posto. U ukupno nepodmirenim obvezama i dalje dominiraju tri djelatnosti s udjelom od 68,1 posto – trgovina sa 33,4 posto, građevinarstvo sa 18,7 posto i prerađivačka industrija sa 16 posto.

Stanje u državi je sve gore i gore, sad će se potrošiti keš od INE za purice i odojke, a nakon toga…. [cry] [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Na INA će biti gusto između MOL-a i ostatka ekipe, prodaja posustaje, moglo bi okončati kao Marković/Štimac 25/24, bit će u 1% [thumbsup]

Prvi puta, od kada mirovinci kupuju Inu, broj dionica na ponudi za kupnju je manji od dnevne količine protrženih dionica.

Kupnja 25 749 kom

Količina 26 983 kom

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Prvi puta, od kada mirovinci kupuju Inu, broj dionica na ponudi za kupnju je manji od dnevne količine protrženih dionica.

Kupnja 25 749 kom

Količina 26 983 kom

mirovinci su otkupili cca 2,5 uključujući i danas i sada su skupa sa vladom RH na nekih 47,5% i malo su pretekli MOl



Prvi puta, od kada mirovinci kupuju Inu, broj dionica na ponudi za kupnju je manji od dnevne količine protrženih dionica.

Kupnja 25 749 kom

Količina 26 983 kom

mirovinci su otkupili cca 2,5 uključujući i danas i sada su skupa sa vladom RH na nekih 47,5% i malo su pretekli MOl
[/quote]
To uopće ne znači da će OMF nastupati sa vladom. Ako budu pametni oni će se boriti za profitabilnu INU koja će im donositi profit kroz dividendu a samim time vremenom i kroz porast cjene samih dionica

JL: Analitičari: Dionica INA-e vrijedit će 4000 kuna

Industrija danas platila veliki oglas na naslovnici kako bi opravdala svoju pljačku umirovljenika. Ne znam samo koji će naslov biti ako za koji dan bude ponovo 1700 kn. [lol]


JL: Analitičari: Dionica INA-e vrijedit će 4000 kuna

Industrija danas platila veliki oglas na naslovnici kako bi opravdala svoju pljačku umirovljenika. Ne znam samo koji će naslov biti ako za koji dan bude ponovo 1700 kn. [lol]


Imaju toliko dionica da mogu radit što žele
Mogu ju dignut i na 4tisuće bez problema a mogu i spustit gdje žele
Kao da će to nešto značiti za tjedan ili mjesec ili slično
Šta zapravo očeš reći osim što se nonstop keziš?

Moj prst nemiran ko tanana bršljenova grana

New Report

Close