Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lopina
u zadnje vrijeme su ti se postovi strašno pokvarili. (Ili se to samo meni čini?)

Kakva agresivnost vlade? Koliko ja vidim vlada ne može manje, lošije i sporije raditi!

Jedinica! I tebi i vladi. I za Inu i za Badel (za Inu je mislim svima jasno zašto, za Badel ćete tek vidjeti zašto).

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@lopina
ako bi mi moga pokazat te novce koje su naplatili mirovinci iz tih obveznica šta ih Debeli štanca [rolleyes]



@lopina

ako bi mi moga pokazat te novce koje su naplatili mirovinci iz tih obveznica šta ih Debeli štanca [rolleyes]

Ne štampa ništa više od postalih u Europi.
A kada dođe do porasta BDP štampat će još i više.To je čak i logično,a da se zadužuje u naših/nažalost stranih/mirovinskih fondova je bolje,nego da svu dobit/kamatu/ ostvaruju strani okupatori.Vi ne razumijete strukturo portfelja mirovinaca.Minimalno 50 % imovine mora biti uloženo u hrvatske državne vrijednosne papire i dao bog da jednog dana država ne bude gladna novaca,pa će se mirovinci morati zadovoljiti i sa 3 do 4% kamata.Kupnja hrvatskih državnih vrijednosnih papira je odličan posao za mirovince zadnje tri godine.

Na ZSE će teči med i mlijeko!

@lopina
ja vidim da u EU postoji jedan čudan segment privrede,zove ti se proizvodnja. [sealed]



@lopina

ja vidim da u EU postoji jedan čudan segment privrede,zove ti se proizvodnja. [sealed]

BDP trenutno stagnira,uskoro počima rast kakav takav pa će i uplate u drugi stup biti veće,svake godine mirovinci zarađuju preko 6% prosječno.I tako će biti barem slijedečih desetak godina jer
isplata penzija će početi tek za desetak godina,jer se u trečem stupa nalazi samo mlađa
populacija.
Zaključak:Svake godine mirovinci će davati državi sve više,i kada dođu na naplatu neki papiri biti će
prisiljeni to sve otkupiti i moliti državu da štampa malo više.Nije u pitanju Šuki.Svaki budući ministar
će morati štampati vrijednosne papire da bi mirovinci bili u zakonskim okvirima,a za deset godina
ako postanemo državas koja se zasniva na radu i proizvodnji isplata nebi trebala biti problematična.
Ne gledajte sve crno.Perspektive Hrvatske su iizuzetno povoljne,naravno ako bude pameti i zeru
poštenja.A možda bi ove afere mogle moćnicima stjerati strah u kosti pa počmu manje krasti.
Krađe je bilo i uvijek će biti.Ali možda će biti umjerenija.
Što se kupate u pesimizmu u ove božične blagdane.
Pa Bog je iz štalice postao Bog.
Glavu gore i malo optimizmas.
U Hrvatskoj i na ZSE će teči med i mlijeko!




@lopina

ja vidim da u EU postoji jedan čudan segment privrede,zove ti se proizvodnja. [sealed]

BDP trenutno stagnira,uskoro počima rast kakav takav pa će i uplate u drugi stup biti veće,svake godine mirovinci zarađuju preko 6% prosječno.I tako će biti barem slijedečih desetak godina jer
isplata penzija će početi tek za desetak godina,jer se u trečem stupa nalazi samo mlađa
populacija.
Zaključak:Svake godine mirovinci će davati državi sve više,i kada dođu na naplatu neki papiri biti će
prisiljeni to sve otkupiti i moliti državu da štampa malo više.Nije u pitanju Šuki.Svaki budući ministar
će morati štampati vrijednosne papire da bi mirovinci bili u zakonskim okvirima,a za deset godina
ako postanemo državas koja se zasniva na radu i proizvodnji isplata nebi trebala biti problematična.
Ne gledajte sve crno.Perspektive Hrvatske su iizuzetno povoljne,naravno ako bude pameti i zeru
poštenja.A možda bi ove afere mogle moćnicima stjerati strah u kosti pa počmu manje krasti.
Krađe je bilo i uvijek će biti.Ali možda će biti umjerenija.
Što se kupate u pesimizmu u ove božične blagdane.
Pa Bog je iz štalice postao Bog.
Glavu gore i malo optimizmas.
U Hrvatskoj i na ZSE će teči med i mlijeko!
[/quote]

Bravo !

@lopina
skoro počima rast kakav takav
[lol]
I tako će biti barem slijedečih desetak godina
[lol] [lol]
a za deset godina
ako postanemo država koja se zasniva na radu i proizvodnji
[lol] [lol] [lol]



@lopina

skoro počima rast kakav takav
[lol]
I tako će biti barem slijedečih desetak godina
[lol] [lol]
a za deset godina
ako postanemo država koja se zasniva na radu i proizvodnji
[lol] [lol] [lol]

Rast ekonomije je neminovnost i to će sigurno biti.
I tako će biti slijedeće stoljeće a ne deset godina.
Rast i samo rast uz povremene krize.Ali u ovom kontekstu ne radi se o rastu BDP već o konstantnom prilivu u drugi stup,uz manji odliv zbog malog
broja novih penzića pa će bilanca biti _više uplata,manje isplate tj povečanje ukupne imovine mirovinaca.
A da li ćemo postati prava država.Pa pali smo toliko nisko da niže ne može.Biće bolje.Otrijeznite se i budite malo optimističniji.

U Hrvatskoj će teči med i mlijeko,ali samo za one koji kravu uhvate za vime.

U hrvatskoj i na zse će teći med i mljeko ???
Pali smo toliko da niže nemožemo ???
Haha , svašta.. ajmeee
Čuj sami drukeri trtaroši koji su u dionicama, da si tolko siguran u sve nebi sam sebe uvjeravao.
Oporavak će početi kad će početi, a ne kad nekom paše.
A kad će to biti, kad i zadnji mali građanin osjeti da se nešto pomiče i da on ima kakve koristi od toga.
Znači ako će mo gledati tromi birokratski aparat koji koči svaku investiciju jako jako sporo.


U Hrvatskoj će teči med i mlijeko,ali samo za one koji kravu uhvate za vime.

pazi samo da tako poletan i pun elana, za vime ne uhvatiš bika! [thumbsup]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti




@lopina

skoro počima rast kakav takav
[lol]
I tako će biti barem slijedečih desetak godina
[lol] [lol]
a za deset godina
ako postanemo država koja se zasniva na radu i proizvodnji
[lol] [lol] [lol]

Rast ekonomije je neminovnost i to će sigurno biti.
I tako će biti slijedeće stoljeće a ne deset godina.
Rast i samo rast uz povremene krize.Ali u ovom kontekstu ne radi se o rastu BDP već o konstantnom prilivu u drugi stup,uz manji odliv zbog malog
broja novih penzića pa će bilanca biti _više uplata,manje isplate tj povečanje ukupne imovine mirovinaca.
A da li ćemo postati prava država.Pa pali smo toliko nisko da niže ne može.Biće bolje.Otrijeznite se i budite malo optimističniji.

U Hrvatskoj će teči med i mlijeko,ali samo za one koji kravu uhvate za vime.
[/quote]




@lopina

skoro počima rast kakav takav
[lol]
I tako će biti barem slijedečih desetak godina
[lol] [lol]
a za deset godina
ako postanemo država koja se zasniva na radu i proizvodnji
[lol] [lol] [lol]

Rast ekonomije je neminovnost i to će sigurno biti.
I tako će biti slijedeće stoljeće a ne deset godina.
Rast i samo rast uz povremene krize.Ali u ovom kontekstu ne radi se o rastu BDP već o konstantnom prilivu u drugi stup,uz manji odliv zbog malog
broja novih penzića pa će bilanca biti _više uplata,manje isplate tj povečanje ukupne imovine mirovinaca.
A da li ćemo postati prava država.Pa pali smo toliko nisko da niže ne može.Biće bolje.Otrijeznite se i budite malo optimističniji.

U Hrvatskoj će teči med i mlijeko,ali samo za one koji kravu uhvate za vime.
[/quote]S

Sve u prirodi ima svoje vrijeme radjanja, rasta , vrijeme živta (stagnacije) i vrijeme umiranja pa neznam zašto bi i u društvu bilo drugačije. Za isti broj stanovnika ili manj BDP nemože vječno rasti nego mora početi stagnirati. Inače živim u Njemačkoj i to svakodnevno gledam i osjećam. Imam 2 auta i treće mi netreba. 1stan i drgi mi netreba. dava puta dnevno jedem i više nemogu a i tako samo predebeli, pa onda ze koga da proizvodimo sve više i više. Prostoraza rast ima još u Aziji Africi i Južnoj Americi a mi ostali smo svoj vrhunac već dosteki. Namo sad treba još samo da proživimo ovo malo što nam je ostalo. Dakle treba nam više slobodnog vremena a tu nema prostora za povećanje BDP i država bi trebala to shvatiti. Inače će biti veliki problema jer nemože se više zaduživati min. 3% na račun budućek rasta BDP koga vjerovarno neće biti jer nema ni za koga ni zašto. Pogledaj te koliko samo u Hrvatskoj i prazni stanova i kuća u kojima nema tko živjeti. I moja kuća se koristi godišnje mjesec dana a još malo dok djeca porastu vjerovatno ne ni toliko. Voli bih da nisam u pravu ali se bojim da ja tako. Inače svu ušteđevinu držim u dionicama a u državne obveznice i gotov novac vjerujem koliko i u prošlogidišnji snijeg. Zato samo proizvodnja prije svega za domaće tržite ima budućnost a sve ostalo bojim se da je samo iluzija. Ni Kinezi uskoro neće ništa uvoziti od nas jer će sami prozvodit a svaki dan imaju sve više svojih inžinjara pa im ni naša pamet neće trebati jer će imati svoju. Pozdrav svima i puno sreće na ZSE i ostaalim svjetskim burzama.

Ajmo menadžeri kraj godine je kaj ste se smrzli ko Guderijan pred Moskvom.

who dares, wins

New Report

Close