Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Drago mi je da se s mojim postom slaže većina onih za koje pouzdano znam da ostvaruju fine prinose. Ja sam prošlu godinu imao prinos cca 40-50% , a u usporedbi sa drugima je to bilo smiješno jer su svi pisali 100%, 200%, 500%. Zato sam od nove godine do danas ostvario oko 100% prinosa. Eto vidite kako je glupo računati godišnje prinose. To je besmisleno jer u mjesec dana ono što si očekivao skoči preko 100% ako je dobra dionica. Zato vam kažem da je 10% godišnje odlično, 20% još bolje a 30% će uskoro biti privilegija samo najsnalažljivijih i najsretnijih jer znanje nema veze s burzom, po mom je 60% ipak samo sreća, osim ako nisi fond manager pa sam kupiš ono što ćeš kupiti za svoj fond mjesec dana kasnije. Iskreno, ne usudim se hvalisati svojim uspjehom jer to ništa ne ovisi o meni pa to nije moj uspjeh – mi svi se samo kao paraziti šlepamo uz velike igrače koji ulažu u jednu dionicu po par milji kuna i možemo biti sretni što ti veliki tjeraju prema gore. Tu je sav naš uspjeh, a naravno da su ti šanse veće ako uzmeš dionicu koja nije rasla dulje vrijeme a nalazi se u čvrstim rukama i ima odlične fundamente. Tada ne možeš pogriješiti, a kad će krenuti to nitko ne zna. Glavno da si unutra, tako da kao krene nemaš brige. tako ja promatram lolu ribara. I inače kupujem dionice koje nisu u trendu. Sada malo njih kupuje primjerice božjakovinu, i ja se čudim zašto ju je netko uzeo po 1400 a sad neće po 1100 ili 1200. Eto, to ti je psiha. A sada je super vrijeme za novu kupnju jer nitko ne kupuje. To su naši ljudi – kupe kad je vlak već krenuo i tako uvijek rade i imaju 30% umjesto 60%. Treba gledati dalje od prekosutra…Budite strpljivi i umjereni…Ovo što je bilo proteklih godina neće se ponoviti, a još par godina tako će biti u regiji a onda i tamo završavaju ogromni prinosi…To je realnost, ma što tko mislio o tome.

eto, i ja se slažem. vrijeme je da se redefinira i pojam špekulativne dionice, to jest mislim da se više neće moći špekulirati ignorirajući fundamente.
ali, isto tako mislim da analizi stanja na tržištu treba dodati i moment 100.000+ novih igrača nakon t-hta. i zadnji val, koji slijedi nakon profita koje će ljudi ostvariti na telekomu.

www.knjigara.com

super24, ja želim 500% godišnje ali ne vidim više kod nas dionice koje bi mi to mogle omogućiti. znaš i sam da imam većinu dionica ispod booka ili ispod 2 bv što mi je granica kod kupnje i da mi većina dionica ima p/e vrlo nizak osim tehnomonta i brestovca gdje će se smanjiti kad izađe konsolidirano izvješće, ali ne vidim više dionice kod nas koje bi mi omogućile prinos veći od 30% godišnje uz miran san. Ja nikad neću kupiti nešto u što dugoročno ne vjerujem jer su mi mirni živci najvažniji. Jebeš lovu kad dobiješ neku bolest. Takvih vidim još 20tak u regiji i 5 kod nas i onda ja završavam sa svojom karijerom u zemljama bivše juge i prelazim na burze gdje ima potencijala jer to su svjetski igrači koji se šire po inerciji…


znanje nema veze s burzom, po mom je 60% ipak samo sreća


ako uzmeš dionicu koja nije rasla dulje vrijeme a nalazi se u čvrstim rukama i ima odlične fundamente. Tada ne možeš pogriješiti

Ove 2 rečenice su kontradiktorne.

Nadalje, samim time što je dionica ispod BV ne znači automatski da je dobra investicija.

Inače što Cayman006 piše mi je većinom ok, i podržavam ga u nastojanju da unese malo razuma među ulagače koji se inače ponašaju iracionalno i razina znanja je nula. Na ovom forumu se mogu pročitati svakave gluposti a tu ipak dolaze oni koji su ako ništa drugo barem informatički pismeni. Onda probajte zaključit kakvi su oni ostali ulagači koji nisu u stanju upalit kompjuter a kamoli saznat nešto o dionici koju kupuju. Tzv ŠPVK “Šta Pročitam u Večernjem – Kupujem” ulagači.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

racunajte na ŠPVK ulagaca[smiley1]..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


znanje nema veze s burzom, po mom je 60% ipak samo
sreća

cayman006: ”
ako uzmeš dionicu koja nije rasla dulje vrijeme a nalazi se u čvrstim
rukama i ima odlične fundamente. Tada ne možeš pogriješiti

Ove 2 rečenice su kontradiktorne. Nadalje, samim time što je dionica
ispod BV ne znači automatski da je dobra investicija.

Nisu kontradiktorne jer sam mislio da dugoročno ne možeš pogriješiti. Slažem se da to što je dionica ispod BV nije nužno dobra investicija, ali bih ovdje dodao dionica ispod booka koja je loše poslovala ali se nalazi na prekretnici i mogla bi u budućnosti dobro poslovati. Takve ja tražim, jer ima tu mnogih koje su pred stečajem i ispod booka pa ih niti ne gledam. Evo, precizirao sam. A što se novina tiče, nikad nisam vjerovao tim tekstovima koje pišu fond manageri ZABE i slični…


Slažem se da to što je dionica ispod BV nije nužno dobra investicija, ali bih ovdje dodao dionica ispod booka koja je loše poslovala ali se nalazi na prekretnici i mogla bi u budućnosti dobro poslovati. Takve ja tražim, jer ima tu mnogih koje su pred stečajem i ispod booka pa ih niti ne gledam.

Naravno. Takva ulaganja su dugoročno najbolja jer je ogroman prostor za poboljšanje poslovanja = ogroman prostor za rast cijene dionice

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

eto, i ja se slažem. vrijeme je da se redefinira i pojam špekulativne dionice, to jest mislim da se više neće moći špekulirati ignorirajući fundamente.
ali, isto tako mislim da analizi stanja na tržištu treba dodati i moment 100.000+ novih igrača nakon t-hta. i zadnji val, koji slijedi nakon profita koje će ljudi ostvariti na telekomu.

Zaboravio si na našeg najvećeg monopolista i monopsonista – HEP. 🙂


znanje nema veze s burzom, po mom je 60% ipak samo sreća
cayman006: ” ako uzmeš dionicu koja nije rasla dulje vrijeme a nalazi se u čvrstim rukama i ima odlične fundamente. Tada ne možeš pogriješiti ” Ove 2 rečenice su kontradiktorne. Nadalje, samim time što je dionica ispod BV ne znači automatski da je dobra investicija. Inače što Cayman006 piše mi je većinom ok, i podržavam ga u nastojanju da unese malo razuma među ulagače koji se inače ponašaju iracionalno i razina znanja je nula. Na ovom forumu se mogu pročitati svakave gluposti a tu ipak dolaze oni koji su ako ništa drugo barem informatički pismeni. Onda probajte zaključit kakvi su oni ostali ulagači koji nisu u stanju upalit kompjuter a kamoli saznat nešto o dionici koju kupuju. Tzv ŠPVK “Šta Pročitam u Večernjem – Kupujem” ulagači.
[/quote]

stari moj , ŠPVK je upravo krilatica fond menađera…još i gore… u nedostatku ideje i informacija kupuju na preporuku ” bakica s placa”….

Scio me nihil scire


mislim da smo mi svi ovdje zbog puno vise od 100% godisnje.. barem ja jesam.. da mi je 100% dosta kupio bi ddjh, ptkm, i jos koju i ne bih se uopce zamarao ovim forumom.. i imao bi vise od 100% godisnje.. osim u slucaju elementarne nepogode ili neceg slicnog..[smiley1]

Ne znam za druge. Meni je burza treći po redu izvor prihoda i još uvijek ubacujem novce unutra. Što više bude unutra, to ću tražit manji prirast.

No respect

koja su prva 2?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

daki, 07.06.2007. u 21:40
CAYMAN006
Zato vam kažem da je 10% godišnje odlično, 20% još bolje a 30% će uskoro biti privilegija samo najsnalažljivijih i najsretnijih jer znanje nema veze s burzom, po mom je 60% ipak samo sreća, osim ako nisi fond manager pa sam kupiš ono što ćeš kupiti za svoj fond mjesec dana kasnije.

Kolika će onda biti zarada u fondovima?????????????????????????????
Malo čudna izjava…..
Američku ili bilo koju drugu burzu ćemo dostići tek za 5-10 godina,a do tad će sve biti
obilježeno velikim usponima i padovima[smiley2]

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]


dule5: ” Dejavue hvala ti. Izvini baš sam glup[smiley16] ” I ja ne bih znala, da je neradni dan, ako ne bi imala kalendar od Atlantske[smiley11], gdje su svi Hrvatski praznici.

Inace je taj tvoj kalendar izradjen u manufakturi jednoga nasega starog forumasa.[smiley8]
Alo, vi sa >100% prinosa ste dobri. Pa sto mislite koliko ce to jos godina trajati? Pa onda bi u ovoj drzavi svi zivili od foruma i dionica, a ne bi nitko radio. I meni je burza 3. izvor prihoda, i tako ce vjerojatno ostati jos neko vrijeme, ali dobro je dok je izvor prihoda, a ne rashoda jer ti je to jedna od opcija.[smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

New Report

Close