Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da smo mi svi ovdje zbog puno vise od 100% godisnje.. barem ja jesam.. da mi je 100% dosta kupio bi ddjh, ptkm, i jos koju i ne bih se uopce zamarao ovim forumom.. i imao bi vise od 100% godisnje.. osim u slucaju elementarne nepogode ili neceg slicnog..[smiley1]


Pa normalno. Evo, ako hoćeš u godinu dana imat 100%, to je 2% tjedno (na početni ulog). Znači, kad ti ode gore, 10%, ne mora mrdat više od mjesec dana, i sve super. Ili može stajat 2 mjeseca, pa odjednom ode u par dana 20% ili više.
A da nekažem kako je 100% lakše napravit ako uspiješ recimo, sa istom lovom dva puta godišnje doći na target, kapitalizirat i reinvestirat tu istu lovu, pa ne moraš ni 2% tjedno ići.

To je plan. Nekad uspije, nekad ne. Negdje zaradiš više, negdje manje, ali je prosjek opet tu.

I još, ako možeš razbacaš novce, izabereš četiri – pet sektora, jer uvijek jedan ide brže naprijed, a ti si uvijek u onom koji ide. Kad taj što ide stane, kreće nešto drugo. Ti si već spreman.

A kod nas stalno neka dreka: ne mrda već dva tjedna tjedna, stoji već mjesec dana… Pa skaču vamo, tamo, i dijele novce brokerima.

Da imam još love koju mogu utrpat u dionice, ne bi me ni jedna nelikvidna, zapostavljena a perspektivna dionica promašila. Tu recimo, brojim onu caymannovu karlovačku partizanku.

Nešto sitno, ne neku veliku lovu unutra. Tek toliko da se osjećam dobro kad jednog dana krene gore.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


I nemojte se nikad hvaliti što je vaša dionica bolje jer već kod iduće dinoice kamo uložite te novce što ste zaradili na Ingri možete ostati bez svog prinosa u ingri. Zato je bolje šutjeti i biti sretan, a prije svega ponizan i skroman, jer se hvalisavci na burzi uvijek primjereno kazne (sami sebe). Dovoljno je i drugi put uletjeti u neku dionicu i nastupi velika korekcija i više nikad se cijena ne vrati (nikad mislim barem 5 godina, što većina vas nije u stanju dočekati). Ja sam strpljiv i slobodno se rugajte mom izboru, a vidjeli ste kako su skočili i dioki i tehnomont i božjakovina i LRH i JDKM i DDJH itd…….o svemu sam vam na vrijeme pisao…dakle, mogli ste već imati najmanje 50% na svakom od ovih pa onda sitni minus ili plus na Loli i nije neki problem. Ako ništa, barem niste ovisili o milosti krupnih igrača. A sve ove dionice će rasti i dalje, još par godina….Za vaš princip uskakanja u vlak koji je već krenuo ne bih se kladio da je dobitna kombinacija za iduće godine…Sretno svima i pozdrav.

Potpisujem u potpunosti ovaj Caymanov post. To što je on naveo ja bih preporučio svim burzovnim igračima a naročito početnicima. Jer svaki dan mi se takvi obraćaju sa pitanjem u što da ulože a da na brzinu zarade deset posto. A ne znaju da je to nešto najteže što postoji. Ja se trejdanjem bavim iz čiste dosade a ne koristi. Nije da ne zaradim 10 somova dnevno u prosjeku, ali mi je najvažniji adrenalin.
Svatko tko misli zarađivati na trejdanju mora biti dugogodišnji burzovni igrač.

Vaša Bubašpara

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese


mislim da smo mi svi ovdje zbog puno vise od 100% godisnje.. barem ja jesam.. da mi je 100% dosta kupio bi ddjh, ptkm, i jos koju i ne bih se uopce zamarao ovim forumom.. i imao bi vise od 100% godisnje.. osim u slucaju elementarne nepogode ili neceg slicnog..[smiley1]

Ne čudim se ako većina na ovom forumu tako misli, ali to je sasvim sigurno potpuno pogrešno razmišljanje.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


mislim da smo mi svi ovdje zbog puno vise od 100% godisnje.. barem ja jesam.. da mi je 100% dosta kupio bi ddjh, ptkm, i jos koju i ne bih se uopce zamarao ovim forumom.. i imao bi vise od 100% godisnje.. osim u slucaju elementarne nepogode ili neceg slicnog..[smiley1]

Ti si sam sebi najveća elementarna nepogoda. Katastrofa.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Nije da ne zaradim 10 somova dnevno u prosjeku,

samo 10?

jao, koji ste vi likovi..

tu sjedite svaki dan 10 sati pred kompjutorom i nije vas sram napisati takvo nesto? pa ako vi ne ostvarite ove godine 100% nije mi jasno zasto uopce ulazete u dionice a ne stavite novac u fond..

100% je ostvario svatko tko je inu kupio na IPO-u pred pola godine..

ja cu bit zadovoljan i sa 70%, ali vjerujem da postoji mogucnost i za 150%.. to nece ovisiti samo o meni ali ce biti, samo je pitanje jel mjesec dana prije ili kasnije..

a ja nisam taj koji svaki dan nesto kupuje i prodaje i sav ponosan prica kako mu je upalo ovo ili ono, a uvalio nesto drugo ili trece ..

pa cemu trud?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Super24 stvarno pretijeruješ sa ovim zadnjim postovima, ispadaš smiješan

Belex zavrsio na -2,42%…

ANASTASIA JE OTISLA!

Danas sam plivala rano ujutro i razmisljala. Petak cu preskociti jer necu biti u RH ali od ponedjeljka cu podebljavati svoj udio u dionici koja je na 0.6 realnog book-a.

ANASTASIA JE OTISLA!


mislim da smo mi svi ovdje zbog puno vise od 100% godisnje.. barem ja jesam.. da mi je 100% dosta kupio bi ddjh, ptkm, i jos koju i ne bih se uopce zamarao ovim forumom.. i imao bi vise od 100% godisnje.. osim u slucaju elementarne nepogode ili neceg slicnog..[smiley1]


ok. mozda se malo krivo izrazio.. nisam bas tolko glup da mislim kako cu sljedecih 5 godina imati 100% godisnje..

ali ove godine je 99% vjerojatno da cu imati 100%.. a vjerujem da i sljedeca godina nosi svoja pozitivna iznenadjenja..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Drago mi je da se s mojim postom slaže većina onih za koje pouzdano znam da ostvaruju fine prinose. Ja sam prošlu godinu imao prinos cca 40-50% , a u usporedbi sa drugima je to bilo smiješno jer su svi pisali 100%, 200%, 500%. Zato sam od nove godine do danas ostvario oko 100% prinosa. Eto vidite kako je glupo računati godišnje prinose. To je besmisleno jer u mjesec dana ono što si očekivao skoči preko 100% ako je dobra dionica. Zato vam kažem da je 10% godišnje odlično, 20% još bolje a 30% će uskoro biti privilegija samo najsnalažljivijih i najsretnijih jer znanje nema veze s burzom, po mom je 60% ipak samo sreća, osim ako nisi fond manager pa sam kupiš ono što ćeš kupiti za svoj fond mjesec dana kasnije. Iskreno, ne usudim se hvalisati svojim uspjehom jer to ništa ne ovisi o meni pa to nije moj uspjeh – mi svi se samo kao paraziti šlepamo uz velike igrače koji ulažu u jednu dionicu po par milji kuna i možemo biti sretni što ti veliki tjeraju prema gore. Tu je sav naš uspjeh, a naravno da su ti šanse veće ako uzmeš dionicu koja nije rasla dulje vrijeme a nalazi se u čvrstim rukama i ima odlične fundamente. Tada ne možeš pogriješiti, a kad će krenuti to nitko ne zna. Glavno da si unutra, tako da kao krene nemaš brige. tako ja promatram lolu ribara. I inače kupujem dionice koje nisu u trendu. Sada malo njih kupuje primjerice božjakovinu, i ja se čudim zašto ju je netko uzeo po 1400 a sad neće po 1100 ili 1200. Eto, to ti je psiha. A sada je super vrijeme za novu kupnju jer nitko ne kupuje. To su naši ljudi – kupe kad je vlak već krenuo i tako uvijek rade i imaju 30% umjesto 60%. Treba gledati dalje od prekosutra…Budite strpljivi i umjereni…Ovo što je bilo proteklih godina neće se ponoviti, a još par godina tako će biti u regiji a onda i tamo završavaju ogromni prinosi…To je realnost, ma što tko mislio o tome.

besmisleno je (po meni) da je uopce moguce na ovaj nacin dolaziti do novaca.. piskarati po forumu i stiskati gumbic za kupnju i prodaju..
hvaljenje nema veze s ovim, ali reci kako tu nismo zbog ocekivanih prinosa vecih od 20-30% je cisto licemjerstvo..

za 5 godina oni koji jos budu u u ovome ce moci reci da su tu jer zele zaraditi 20% godisnje.. tko to kaze danas taj laze [smiley1]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close