Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Teško je predvidjeti što će se događati u narednom periodu ali je moguće slijedeće:

– mirovinci koji su prodavali inu na 2800 kn sada će istu kupovati na 2850 ili više npr 3000kn

– isti ti mirovinci će biti pod velikim pritiskom i neće biti u mogućnosti kupovati druge dionice

– veliki institucionalni igrači će sigurno kupovati HT-R-A a moguće je da će baš njima mirovinci prodavati istoga pa očekujem ogroman promet baš na HT-R-A

– mali investitori će kupovati dionice koje najviše rastu bez obzira na fundamente i perspektivu a mirovinci će možda baš njima istresti ono što misle da im u portfeljima ne treba

– također mislim da će likvidne dionice koje u svom sastavu imaju manje mirovinskog portfelja ili ništa čak najviše narasti.

Prosječni prometi do kraja godine će biti veći od 60 milijuna kuna a 50% će otpasti na Inu i HT.

To je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica na ZSE

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Teško je predvidjeti što će se događati u narednom periodu ali je sigurno slijedeće:
– mirovinci koji su prodavali inu na 2800 kn sada će istu kupovati na 2850 ili više npr 3000kn
– isti ti mirovinci će biti pod velikim pritiskom i neće biti u mogućnosti kupovati druge dionice
– veliki institucionalni igrači će sigurno kupovati HT-R-A a moguće je da će baš njima mirovinci prodavati istoga pa očekujem ogroman promet baš na tim dionicama.
– mali investitori će kupovati dionice koje najviše rastu bez obzira na fundament i perspektivu a mirovinci će možda baš njima istresti ono što misle da im u portfeljima ne treba
– također mislim da će likvidne dionice koje u svom sastavu imaju manje mirovinskog portfelja ili ništa čak najviše narasti.

Prosječni prometi do kraja godine će biti veći od 50 milijuna kuna a 50% će otpasti na Inu i HT.

To je moje mišljenje i nije nagoovr na kupnju ili prodaju dionica na ZSE


Ha ha, neboj se. Pametan čovjek će raditi upravo kontra nego što ti pišeš. [lol]



Hebe mi se kaj bu Crobex preko 2000 ako moje dionice ne skoče….to će biti crobi zasnovan samo na Ini i HT-u.
Po meni realna cijena Ine upravo je 1700 kn a Ht-a 100 kn. Po tome je Crobi na 1500 bodova. To je realnost. Ovo što se sad događa sa Ht-om i Inom je samo politika.

Za to ti tvoje dionice i ne skaču. Mijenjaj strategiju.
[/quote]
Da kupim Inu od tebe po 2800? [lol]

Svako ima svoje mišljenje
Po mome, otvoren je put ka rastu tržišta
Iz više razloga..jedan je svakako taj što je polako počela jačati spoznaja da smo podcjenjeni
Samo ta spremnost kupovanja po višoj od prodajne nešto govori
Ne vidim rezon za rasprodaju ostalih, isto tako ako ne i više podcjenjenih, dionica
Zakonska regulativa je otklonila dio zapreka za ulaganje u naše tržište
Perspektiva za ulazak u EU je sjajna i za svega par mjeseci ćemo biti pametniji po tom pitanju
Iako to još nije do kraja iskristalizirano dobija se dojam da je pravosuđe napokon počelo raditi svoj posao
Ne znam…nekako mi je draže što sam u dionicama ipak
A ako i dođe do nekakvih nepradviđenih potresa mislim da će se oni samo iskoristiti za jačanje pozicija
I prošlotjedni rast ekipi u dionicama daje nekakvu mogućnost kalkulacije(ostalo je nekoliko postotaka lokera za kalkulaciju..barem meni)
Šta će biti naravno da ne znam ali mislim da ne bi mogao zaspati noćas da sam u kešu..a mnogi su u kešu još uvijek..

sijem žito raste grahorica

sumnjam da ce Mf prodavati dionice da bi kupovali Inu jer na kraju pitanje je komu prodati a da se ne proda u bescjenje prije vjerujem da ce Mf kratiti pozicije vani i ici u obranu Ine sto se Ht tice meni je izgledan pad na 250-255kn uz Inu ocekujem zesce trgovanje do Nove godine na Ptkm,Adris,Janaf dali ce biti plusa na istima do kraja godine ostaje da vidimo


sumnjam da ce Mf prodavati dionice da bi kupovali Inu jer na kraju pitanje je komu prodati a da se ne proda u bescjenje prije vjerujem da ce Mf kratiti pozicije vani i ici u obranu Ine sto se Ht tice meni je izgledan pad na 250-255kn uz Inu ocekujem zesce trgovanje do Nove godine na Ptkm,Adris,Janaf dali ce biti plusa na istima do kraja godine ostaje da vidimo

Je,ti bi kupio HT,nebu išlo.

obožavam strvine-posebno ovce

ne stari necu Ht ni u ludilu ja sam trenutno 100pct u dionicima s time da mi Ptkm cini 85pct portfelja a tisak 15pct samo sam inio svoje vidjenje

Šta ja da radim kad imam još blokiranih 200 000 kn u INI i ZAPI šta da kupim kad mi isplate. Šta kažete po kijum se cjenama isplati ulaziti u KRAS, JNAF, ADRIS, ART,PLLAG ili možda imate neku pametniju ideju [proud]

Da imam slobodnih novaca kupio bih tnpl zbog toga što je ona nekad bila 8200 a zadnja cijena je 1300 iako ima četiri nova broda a i projek ninsko blato ide u realizaciju.Po meni je ona najpodcjenjenija dionica na burzi.

[color=blue][/color]vizionar

Po meni su najpodcjenjeniji Hpdg, ddjh i prfc. Npr, Hpdg su bili 800 kn još 1997 g. a sad su 22 kn.
A cijena nekretnina je otada porasla barem 3 puta. Jako nelogična cijena. Istina dužni su 15 milja ali imovina im vrijedi možda i stottinjak miliona.

Tnpl ima 20 brodova a prosjek starosti im je manje od četiri godina. Neka ima je prosječna vrijednost 20 milijuna dolara pa možeš predpostaviti kolika je vrijednost imovine. Tankerska ima 50% cjelokupne tonaže svih brodara u hrvatskoj. Ako uzmemo i zgrade na atraktivnim pozicijama u Zadru onda je ta imovina znatno veća. Vozarine su sve veće pa se to pokazalo u zadnje vrijeme i na vrijednosti dionica tnpl. Nisam dioničar ali onaj tko je taj će osjetiti u skoro vrijeme da ima pravu vrijednost! [thumbsup]

[color=blue][/color]vizionar

http://www.zse.hr/default.aspx?id=49911
Kaj su ovu novu stanicu isfurali gore nego što je bilo. Klik na ticker u traci i ništa… mora u prozor?

who dares, wins

New Report

Close