Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bliži se skupština ingre, cijena može samo gore

ej ekipa crobex -1.27 …[smiley6]…do kuda ovo ide….


ej ekipa crobex -1.27 …[smiley6]…do kuda ovo ide….

nažalost, može i još više[smiley14][smiley16][smiley15]

Čekam HEP....

ingra:

plavi: ” ingra: ” Ingra nije podstanar u zgradi nego je vlasnik zgrade i jos dio iznajmljuje.vidim da ste jako dobro upućeni u ingru Upučen je u Ingru, isto kao i u ulaganje općenito. [smiley2] ” smijesan covjek.odakle tebi informacija da je ingra podstanar?pitaj nekog tko poznaje ingru.

Pa i HT je podstanar u HOTO tornju. sad HT ne valja zbog toga.
Sad jel INGRA na 8BV, a LLRB na 0,5BV – ne mogu reći da je to nebitno, ali puno važnije je da firma donosi novac nego da se trguje sa pola booka. Ovo naše tržište baš i nije normalno tako da će INGRA nastaviti rasti, samo ne tako brzo.

U svakom slučaju ja sada ne bi kupio niti jednu od te dvije dionice. Tko je kupio INGRU početkom godine bravo, ali sada ne hvala. Mada kombinacija banke i građevinari kao da ne mogu prestati rasti.

Nema sta biti bitno kada nije podstanar.ona cak i dio zgrade iznajmljuje.molim blackstonea da ne govori o necemu kad nema pojma.

Vidim da ste napali kolegu Blackstonea danas ujutro Ne želim ovdje počinjati opet raspravu oko isplativosti kupnje ingre ili lole ribara, ali mislim da kad danas pogledamo situaciju Lola ribar sigurno ima veće izglede za rast. Upravo Graham, Kostolany i Buffet veličaju takve koji dugo čekaju bez obzira na trendove i na kraju ostvare u par mjeseci sve ono što su drugi ostvarivali u dvije godine. To je cijena čekanja- nagrada na kraju priče. Rugati se nekome što nije ostvario prinos u najmanju ruku je jadno jer većina od vas zaista nije znala zašto kupuje Ingru. Kupili ste jer je počela rasti i eto imali sreću da Openheimer voli pumpati dionice ne bi li ih bolje prodao pa onda valjda opet kupio u dokapitalizaciji ili ih se zauvijek riješio. Ne volim rasprave tipa: moje dionice su rasle a tvoje nisu – ti si kreten. To će naša djeca vidjeti koliko smo mi bili uspješni ili nismo, ali bolesno je pisati da je netko pušač jer je kupio Lolu ribara, a kad pogledamo top 10 vidimo sve ljude koji nešto znače u našem burzovnom svijetu. A treba rasporediti rizik: ja imam dionice od 300% prinosa koje imam par godina do dionica od 30% prinosa (LLRB) koje imam oko godinu i nešto. Dakle, tko je bolji? Pa ako ćemo po prinosima u našoj igri, plavi je mrvicu uspješniji od mene, a na početku je bio na vrhu a ja na dnu. Sve se promjeni u par dana, to je poanta i zato su danas vlasnici Lole u prednosti jer oni ne mogu izgubiti lovu. Tko ju danas kupi, ako ništa, bit će uvijek na istom što nije uopće loše u ovo vrijeme kad se od fondova priziva korekcija. A onaj tko kupi ingru po 40000 ne zna što ga sutra čeka. A živciranje ima cijenu ponekad u životu. Zato čitajte knjige i kupujte dionice ispod cijene jer kad krenu, onda je često puta kasno.



Evo, da i ja jednom preporučim da te netko posluša. Ljudi, razmislite o ovom što je rekao pa prosudite.

No respect

I nemojte se nikad hvaliti što je vaša dionica bolje jer već kod iduće dinoice kamo uložite te novce što ste zaradili na Ingri možete ostati bez svog prinosa u ingri. Zato je bolje šutjeti i biti sretan, a prije svega ponizan i skroman, jer se hvalisavci na burzi uvijek primjereno kazne (sami sebe). Dovoljno je i drugi put uletjeti u neku dionicu i nastupi velika korekcija i više nikad se cijena ne vrati (nikad mislim barem 5 godina, što većina vas nije u stanju dočekati). Ja sam strpljiv i slobodno se rugajte mom izboru, a vidjeli ste kako su skočili i dioki i tehnomont i božjakovina i LRH i JDKM i DDJH itd…….o svemu sam vam na vrijeme pisao…dakle, mogli ste već imati najmanje 50% na svakom od ovih pa onda sitni minus ili plus na Loli i nije neki problem. Ako ništa, barem niste ovisili o milosti krupnih igrača. A sve ove dionice će rasti i dalje, još par godina….Za vaš princip uskakanja u vlak koji je već krenuo ne bih se kladio da je dobitna kombinacija za iduće godine…Sretno svima i pozdrav.

Tko to mi? Kome se ti obračaš? Pa svaka dionica je skoro rasla, nije trebala nikakva preporuka, samo novac za kupiti.

Sve to stoji s jedne i druge strane. Ovo što kolega cayman006 piše je manje rizično ulaganje i ja se u potpunosti slažem stim i sam ulažem na taj način i boli me srce kad gledam vlakove kako prolaze, ali isto tako bih na nekima i pošteno izgubio. Svaka čast ko lovi “valove” i uspije dobro zaraditi. Par puta sam i sam pokušao i u 80% slučajeva izgubio i lovu i živce… Dakle ja sam se odlučio za dugoročno…

you think your special you do, i can see it in your eyes

Pa normalno. Evo, ako hoćeš u godinu dana imat 100%, to je 2% tjedno (na početni ulog). Znači, kad ti ode gore, 10%, ne mora mrdat više od mjesec dana, i sve super. Ili može stajat 2 mjeseca, pa odjednom ode u par dana 20% ili više.
A da nekažem kako je 100% lakše napravit ako uspiješ recimo, sa istom lovom dva puta godišnje doći na target, kapitalizirat i reinvestirat tu istu lovu, pa ne moraš ni 2% tjedno ići.

To je plan. Nekad uspije, nekad ne. Negdje zaradiš više, negdje manje, ali je prosjek opet tu.

I još, ako možeš razbacaš novce, izabereš četiri – pet sektora, jer uvijek jedan ide brže naprijed, a ti si uvijek u onom koji ide. Kad taj što ide stane, kreće nešto drugo. Ti si već spreman.

A kod nas stalno neka dreka: ne mrda već dva tjedna tjedna, stoji već mjesec dana… Pa skaču vamo, tamo, i dijele novce brokerima.

Da imam još love koju mogu utrpat u dionice, ne bi me ni jedna nelikvidna, zapostavljena a perspektivna dionica promašila. Tu recimo, brojim onu caymannovu karlovačku partizanku.

Nešto sitno, ne neku veliku lovu unutra. Tek toliko da se osjećam dobro kad jednog dana krene gore.

No respect

što je danas kakav blagdan, ili burza ne radi,?? Nema nikakvih sviježih podataka[smiley9][smiley9][smiley9]


što je danas kakav blagdan, ili burza ne radi,?? Nema nikakvih sviježih podataka[smiley9][smiley9][smiley9]

ako živiš u RH onda svaka čast. toliku neiformiranost danas je teško naći[smiley1][smiley1][smiley1].
ako ne živiš u RH posjeti malo stranicu zse.hr pa vidi kad sveburza ne radi ove godine i zašto[smiley1]

New Report

Close