Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Što se HT-a tiče, bude li nešto oko Kosova, ode dividenda dolje, a znate što to znači za cijenu dionice.

lp

mislim da će od Kosova biti nešto a bitnije od dividende je gdje će prihodi i dobit u narednim godinama
[/quote]

iskreno, volio bih da HT kupi PTK jer im to onda otvara mogućnost da ne budu zadnja karika u DT lancu
iskreno, mislim da to ne znaju odradit
iskreno, bili su favorit, ali mislim da više nisu



Što se HT-a tiče, bude li nešto oko Kosova, ode dividenda dolje, a znate što to znači za cijenu dionice.

lp

mislim da će od Kosova biti nešto a bitnije od dividende je gdje će prihodi i dobit u narednim godinama
[/quote]

Ja mislim da je puno bitnije koliki je prinos na dividendu, ako padne, ode cijena dolje, gotovo sam siguran u to, pa makar i povećali prihode i dobit..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Što se HT-a tiče, bude li nešto oko Kosova, ode dividenda dolje, a znate što to znači za cijenu dionice.

lp

mislim da će od Kosova biti nešto a bitnije od dividende je gdje će prihodi i dobit u narednim godinama
[/quote]

Ja mislim da je puno bitnije koliki je prinos na dividendu, ako padne, ode cijena dolje, gotovo sam siguran u to, pa makar i povećali prihode i dobit..

lp
[/quote]




Što se HT-a tiče, bude li nešto oko Kosova, ode dividenda dolje, a znate što to znači za cijenu dionice.

lp

mislim da će od Kosova biti nešto a bitnije od dividende je gdje će prihodi i dobit u narednim godinama
[/quote]

Ja mislim da je puno bitnije koliki je prinos na dividendu, ako padne, ode cijena dolje, gotovo sam siguran u to, pa makar i povećali prihode i dobit..

lp
[/quote]

Zasto bi dividendi prinos bio bitan?
Potpuno je svejedno ako tvrtka isplacuje zaradu putem dividendne ili stavlja u kapital i rezerve…
Narocito nema smisla da cijena raste pred dividendu( još ako je dividenda veca nego sto tvrtka zaradjuje)
Za ht bi najbolje bilo da ne isplati nikakvu dividendu i iz vlastitih sredstava izfinancira kupnju kosovskog telekoma

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Evo malo očekivanja za danas Siniše Malusa novinara seebiza.

Za razliku od prethodnih dana, CROBEX-u se danas ne piše dobro iz globalne perspektive. Europoska su tržišta jutros otvorila negativno nakon snažnog rasta u prethodne dvije trgovine.

Bravo Siniša. [lol]

PUCANJ U IVU PUKANIĆA JE PUCANJ U DEMOKRATSKU HRVATSKU

2.265.200.000,00 kuna pa da samo 10 % uleti na ZSE gdje budu cijene? [tongue]

Od ovih 2,5milijarde 90% ostaje na ZSE, uzevši u obzir promete u zadnjih god dana to je 20milja kn dnevno X 100 dana!
Još sa slijedećih par dana, dok se ne riješe regule oko INAe, mogu zauzeti solidne pozicije a nakon toga samo sjediti i poštivati trend [cool]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ove blokade su zbilja glupost…treba tržište pustit da ide di hoće [sealed]

When speculation has done its worst, two and two still make four.





Što se HT-a tiče, bude li nešto oko Kosova, ode dividenda dolje, a znate što to znači za cijenu dionice.

lp

mislim da će od Kosova biti nešto a bitnije od dividende je gdje će prihodi i dobit u narednim godinama
[/quote]

Ja mislim da je puno bitnije koliki je prinos na dividendu, ako padne, ode cijena dolje, gotovo sam siguran u to, pa makar i povećali prihode i dobit..

lp
[/quote]




Što se HT-a tiče, bude li nešto oko Kosova, ode dividenda dolje, a znate što to znači za cijenu dionice.

lp

mislim da će od Kosova biti nešto a bitnije od dividende je gdje će prihodi i dobit u narednim godinama
[/quote]

Ja mislim da je puno bitnije koliki je prinos na dividendu, ako padne, ode cijena dolje, gotovo sam siguran u to, pa makar i povećali prihode i dobit..

lp
[/quote]

Zasto bi dividendi prinos bio bitan?
Potpuno je svejedno ako tvrtka isplacuje zaradu putem dividendne ili stavlja u kapital i rezerve…
Narocito nema smisla da cijena raste pred dividendu( još ako je dividenda veca nego sto tvrtka zaradjuje)
Za ht bi najbolje bilo da ne isplati nikakvu dividendu i iz vlastitih sredstava izfinancira kupnju kosovskog telekoma
[/quote]

Za HT kao tvrtku bi, ali ne i za dioničare.
Bojim se da bi tada bilo siguran TILT TILT, ali nadolje..
Dividendni prinos je bitan, vani je to gotovo najbitnije, a HT ima odličan dividendni prinos i ulaganja su većim djelom bazirana upravo na njemu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Evo malo očekivanja za danas Siniše Malusa novinara seebiza.

Za razliku od prethodnih dana, CROBEX-u se danas ne piše dobro iz globalne perspektive. Europoska su tržišta jutros otvorila negativno nakon snažnog rasta u prethodne dvije trgovine.

Bravo Siniša. [lol]

Novinari koji prate TK su javno ruglo i predmet ismijavanja, to je jasno.
Što ne uzmu nekoga tko to kuži ( ja npr. ), neka dobro plate i vodit ću emisiju i pozivati najeminentnije goste, to bi bio melem za oći svima..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]






Što se HT-a tiče, bude li nešto oko Kosova, ode dividenda dolje, a znate što to znači za cijenu dionice.

lp

mislim da će od Kosova biti nešto a bitnije od dividende je gdje će prihodi i dobit u narednim godinama
[/quote]

Ja mislim da je puno bitnije koliki je prinos na dividendu, ako padne, ode cijena dolje, gotovo sam siguran u to, pa makar i povećali prihode i dobit..

lp
[/quote]




Što se HT-a tiče, bude li nešto oko Kosova, ode dividenda dolje, a znate što to znači za cijenu dionice.

lp

mislim da će od Kosova biti nešto a bitnije od dividende je gdje će prihodi i dobit u narednim godinama
[/quote]

Ja mislim da je puno bitnije koliki je prinos na dividendu, ako padne, ode cijena dolje, gotovo sam siguran u to, pa makar i povećali prihode i dobit..

lp
[/quote]

Zasto bi dividendi prinos bio bitan?
Potpuno je svejedno ako tvrtka isplacuje zaradu putem dividendne ili stavlja u kapital i rezerve…
Narocito nema smisla da cijena raste pred dividendu( još ako je dividenda veca nego sto tvrtka zaradjuje)
Za ht bi najbolje bilo da ne isplati nikakvu dividendu i iz vlastitih sredstava izfinancira kupnju kosovskog telekoma
[/quote]

Za HT kao tvrtku bi, ali ne i za dioničare.
Bojim se da bi tada bila siguran TILT TILT, ali nadolje..
Dividendni prinos je bitan, vani je to gotovo najbitnije, a HT ima odličan dividendni prinos i ulaganja su većim djelom bazirana upravo na njemu.

lp
[/quote]
gledaj…dionica se nebi trebal vrednovati po dividendnom prinosu(jer tvrtkas moze isplatiti vise dividende nego sto je zaradila prethodne godine,npr iz zadržane dobiti)

Najbitnija stvar je koliko tvrtka zaradjuje a ne koliko dijeli…kodt ima dividendni prinos cca 5 % ali ona daje samo 30 % zarade u dividendu..ali njeni multiplikatori pokazuju da je itekako podcijenjenija od ht-a

dalo bi se tu puno raspravljat i nije sve tako jednostavno ali dividenda sama po sebi ne kazuje puno

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

@plavi
uzmimo npr. da ti vodiš emisiju i odmah pozoveš conana. šta ćeš nakon prve epizode jer nema više eminentnih gostiju [lol]

Upravo je objavljeno da će AZ mirovinski fond otkupljivati dionice Atlantske plovidbe po 3.300 kuna po koliko je i zadnji put kupovao.
šala, šala 🙂



@plavi

uzmimo npr. da ti vodiš emisiju i odmah pozoveš conana. šta ćeš nakon prve epizode jer nema više eminentnih gostiju [lol]

Bilo bi, bilo bi, ne boj te se kolega.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close