Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Europa cijela u crvenom (http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe) A kod nas slicna situacija….. Pocela je k********… I to ne jucer nego prije 10 dana….

Do sad nisi primijetio da baš ne idemo u skladu sa ovima vani?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Nebitno sta se zbiva vani… Samo sam naveo cinjenicu i povukao paralelu sa nasim trzistem!

Radi se o tome da kod nas korekcija u blazem obliku traje vec 10ak dana…. Htjeli mi to sebi priznati ili ne!
A trziste poput naseg gdje dionice rastu i padaju neovisno o fundamentima, rezultatima poslovanja i slicnim pokazateljima predstavlja poprilicno rizican teritorij…

Primjera radi, da li je IGH zasluzio rast cijene od preko 120% u roku 6 mj?!? Mislim da nije…. To pokazuje nacin na koji se na nasem trzistu formira cijena za vecinu dionica…. Kud svi tud i mali mujo! Neki mentol pokupi 2 dionice i ode dionica u blokadu a kad ono sutra nastavlja se trgovanje na toj cijeni i dalje raste! To nema nikakve opravdane poslovne niti burzovne logike…

"If you don't know jewelry, know the jeweler." - Warren E. Buffett


Europa cijela u crvenom (http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe)

A kod nas slicna situacija….. Pocela je k********… I to ne jucer nego prije 10 dana….

Zato nas neće da prime što je kod nas bolje, nego kod njih ![smiley1]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Zna neko jel u petak radi burza….!?

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

eto ti si upućen u ulaganje,da manje trkeljaš po forumu a više razmišljaš bio bi manje frustriran.

najdraži su mi ovi koji su slučajno kupili dionice kao ingra pa se sad prave pametni kad im je skočila a oni ni sami ne znjau razlog ni igru oko dionice pa nama ostalima popuju kako su pametni jer su zaradili na dionicama.

da ti je portfelj u desetom dijelu u plusu kao moj ne bi bio frustriran,nego ti je valjda to sve što imaš pa si stavio u ingru da kupiš zastavu 55 umjesto juga .

ingra:

Ingra nije podstanar u zgradi nego je vlasnik zgrade i jos dio iznajmljuje.vidim da ste jako dobro upućeni u ingru

Upučen je u Ingru, isto kao i u ulaganje općenito.
[smiley2]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Čestitke svima koji su vjerovali u Đuru [smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


eto ti si upućen u ulaganje,da manje trkeljaš po forumu a više razmišljaš bio bi manje frustriran. najdraži su mi ovi koji su slučajno kupili dionice kao ingra pa se sad prave pametni kad im je skočila a oni ni sami ne znjau razlog ni igru oko dionice pa nama ostalima popuju kako su pametni jer su zaradili na dionicama. da ti je portfelj u desetom dijelu u plusu kao moj ne bi bio frustriran,nego ti je valjda to sve što imaš pa si stavio u ingru da kupiš zastavu 55 umjesto juga . plavi: ” ingra: ” Ingra nije podstanar u zgradi nego je vlasnik zgrade i jos dio iznajmljuje.vidim da ste jako dobro upućeni u ingru ” Upučen je u Ingru, isto kao i u ulaganje općenito. [smiley2] ”

prijatelju imaš neku preporuku šta kupit ovih dana, a šta je po tebi podcijenjeno.

živio.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


To nema nikakve opravdane poslovne niti burzovne logike…

Nema veze,to samo znači da se dionice neće korigirati 10%,nego 30-40% i to je to.Malo po malo,iz dana u dan i to je to.

Slažeš se?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


prijatelju imaš neku preporuku šta kupit ovih dana, a šta je po tebi podcijenjeno. živio.

ne može ti on to reći kada on ne bira dionice za ‘kupiti iovih dana’… ako ti dadne odgovor to će biti dionica za kupiti ove godine još na duži rok… a to te sigurno neće zadovoljiti jelda? [smiley2] (pogotovo pored petrice i ostalih)

nema mi druge nego se zae..ti


mika: ” prijatelju imaš neku preporuku šta kupit ovih dana, a šta je po tebi podcijenjeno. živio. ” ne može ti on to reći kada on ne bira dionice za ‘kupiti iovih dana’… ako ti dadne odgovor to će biti dionica za kupiti ove godine još na duži rok… a to te sigurno neće zadovoljiti jelda? [smiley2] (pogotovo pored petrice i ostalih)

svaka informacija je dobrodošla i ja ju pažljivo analiziram. Neka bude i dugoročna preporuka.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

ULPL-R-A prema fundamentalnoj analizi koju su obavili brokeri vrijedi 3700
Lijep pozdrav [smiley2]

[color=blue][b]Patience pays well!!![/b][/color]

A što čekate s Zvečevom, da vam Grba digne cijenu.

New Report

Close