Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

EU burze danas su opet u jakom padu, utjecaj na ZSE bit će bolan [cry]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje



Po meni državni proračun nesmije biti veći od 80 milijardi.a deficit proračuna 2 milijarde.
Ovako veliki proračun i tečaj kune su neodrživi.

S proračunom od 80 milijardi imao bi debeli suficit [wink][/quote]

Khm, pa možda i da, suficit, ali sad baš da jako "debeli"…

Mislim, nakon što:

1. Drastično ("što više to bolje") smanjiš poreze i doprinose iz plaće i na plaću (to je ključno za povećanje naše opće konkurentnosti).
2. Radi konkurentnosti jedne od glavnih nam grana gospodarstva smanjiš stopu PDV-a na usluge pružanja smještaja i ugostiteljske usluge na maksimalno 10 %, slično kao što je kod naših konkurenata (najmanju stopu koja je u skladu sa direktivama EU).
3. Uvedeš nultu stopu poreza na dobit za dobit koja se reinvestira.
4. Ukineš veći dio još preostalih parafiskalnih nameta

a:
5. Od starih poreza jedino što se smije povećati je opću stopu PDV-a, ali vjerojatno da ne bi trebalo na više od 25 % jer to bi već bilo previše
6. Jedini novi porez koji ima smisla uvesti je porez na imovinu (nekretnine prije svega) koja se ne koristi u komercijalne svrhe (dakle na stanove u kojima ljudi žive, i u slučaju ako im je to jedina nekretnina i jedina imovina koju imaju, na drugu, treću i sl. nekretninu evenutalno po višim stopama, ali niti jedna od ovih stopa ne bi smjela biti više od 1 % tržišne vrijednosti nekretnine godišnje)

Dakle da li ovih nekih max. 10 mlrd kn više prihoda na račun poreza na nekretnine koji će strašno opteretiti sve naše građene pogotovo one siromašne (oni koji imaju 2., 3. itd. nekretninu imaju i novac za porez, ovi prvi nemaju a KLJUČNI su u prikupljanju ovih sredstava jer se kod njih može prikupti najviše jer ih daleko daleko najviše ima a za dinamiziranje gospodarstva je ključno SVE ljude čim više demotivirati za posjedovanje nekretnina kao načina zamrzavanja kapitala a kojega treba "što više kretati") + max. 5 mlrd kn od podizanja opće stope PDV može pomoći kada skineš oko 8 mlrd kn smanjenjem PDV-a u turizmu, kad skineš nekih 2-3 milijarde na porez od dobiti, kada skineš još 2-3 mlrd kn kroz razne namete, i ono najvažnije kada skineš iz poreza na dohodak i svih vrsta doprinosa više od 20 mlrd (a ako može još više TIM BOLJE!)…

Prihodi bi u ovom gornjem slučaju mogli biti baš nešto oko 90 mlrd kn, i recimo da su rashodi oko 80-ak mlrd kn, razlika od par mlrd kn bi se mogla koristiti za prijevremeno vraćanje kredita nepovoljnih kamatnih stopa (a kad se bude moglo dobiti kredite manjih kamata, takve bismo i mogli uzeti, ovi kakve imamo su grozni, riješiti ih se čim prije!)

Problem u ovom gore je da rashode nikako nije moguće dovesti na tih 80-ak mrld kn, čak bi bilo problem i uskladiti ih sa ovih cca. 90 mlrd kn a koliko zapravo mogu biti prihodi ako želimo dati šansu gospodarstvu za trajni oporavak i napredak. A prilikom spuštanja prihoda na tih cca. 90 mlrd kn bi bilo i jako puno otpora također (zbog ovih nekretnina), a da ne govorimo koliko tek na spuštanju rashoda na barem te iznose oko 90 mlrd koliko su prohodi… jer to bi bili rezovi "i preko 20 %", jako nezgodno… Dakle ovaj idealni slučaj je skoro nemoguć, tj. napredak Hrvatske je skoro nemoguć, tj. moramo se pomiriti da ćemo imati puno godina slabog rasta (ako želimo da bude održiv ), a veći rast je moguće samo na opet onako destruktivne ("balon") načine kao do sada i to si ne bismo smjeli dopustiti jer će tek tada uslijediti pravi krah i biti puno puno gore nego ova prva verzija sa puno godina rasta bez kraha ali po jadnim stopama..

Unazad godinu dana na našoj burzi moglo se iznimno lijepo zaraditi na nizu dionica poput
ADPL,LRH,ATGR,KNZM,PTKM na primjer i to od 50-200%.
Oni koji su u odabiru dionica pogrešili bilo zbog neznanja ili nedostatka sreće ili oboje ne mogu
nikoga okrivljavati za svoje ulagačke promašaje.
Država nema veze s njihovim pogrešnim odabirom.
Pozdrav


Unazad godinu dana na našoj burzi moglo se iznimno lijepo zaraditi na nizu dionica poput
ADPL,LRH,ATGR,KNZM,PTKM na primjer i to od 50-200%.
Oni koji su u odabiru dionica pogrešili bilo zbog neznanja ili nedostatka sreće ili oboje ne mogu
nikoga okrivljavati za svoje ulagačke promašaje.
Država nema veze s njihovim pogrešnim odabirom.
Pozdrav

Apsolutno se slažem sa vama kolega ali oni koji su kopavali junk dionice poput VUPIK, VALIDUS,ĐAKOVŠTINA, INGRA ….., mogli su izgubiti isto toliko i još više.

PUCANJ U IVU PUKANIĆA JE PUCANJ U DEMOKRATSKU HRVATSKU

Mogli su izgubit 100% nikako više od toga………. [shocked]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Jel u tu grupu spadaju oni sa IP-a Atgr? Vidim da je novinar i nju spomeno.

who dares, wins



Unazad godinu dana na našoj burzi moglo se iznimno lijepo zaraditi na nizu dionica poput
ADPL,LRH,ATGR,KNZM,PTKM na primjer i to od 50-200%.
Oni koji su u odabiru dionica pogrešili bilo zbog neznanja ili nedostatka sreće ili oboje ne mogu
nikoga okrivljavati za svoje ulagačke promašaje.
Država nema veze s njihovim pogrešnim odabirom.
Pozdrav

Apsolutno se slažem sa vama kolega ali oni koji su kopavali junk dionice poput VUPIK, VALIDUS,ĐAKOVŠTINA, INGRA ….., mogli su izgubiti isto toliko i još više.
[/quote]
Naravno kolega,mogli su,ali je to osobna odluka.
Vaš pridjev dionica-smeće teško se može odnositi na Vupik koji je prikazao
dobit od 170.000.000 kuna u 3Q 2010 i koji je u snažnom investicijskom ciklusu.
No dobro,poanta je u tome da smo sami odgovorni za svoje odluke,kako dobre,tako i loše.
Pozdrav



Po meni državni proračun nesmije biti veći od 80 milijardi.a deficit proračuna 2 milijarde.
Ovako veliki proračun i tečaj kune su neodrživi.

S proračunom od 80 milijardi imao bi debeli suficit [wink]
Inače preporučam da svatko sam složi svoju varijantu proračuna, ja sam isprobao i iz prvog pokušaja, bez drastičnih rezova,deficit mi je bio -7 mlijardi kuna, naspram vladinih -14 milijardi, dakle upola manje
http://proracunskikalkulator.com
[/quote]
Eh,baš gledam na hrtu donošenje proračuna,nastavlja se agonija, tko će toliki novac osigurati ?
Hoće li sutra netko odgovarati za ovu megalomaniju,taj cirkus traje od uvođenja PDv.

Ovako rastrošno društvo mora propasti,odnosno mora dobiti prinudnu upravu.Kod nas se skoro ništa ne isplati proizvoditi zbog tečaja kune,uvozimo 70% hrane i 50 % energije,sve možemo sami proizvesti.Treba vidjeti kako to rade danci i drugi.
Zapravo treba najprije uvesti red i ukinuti sve privilegije,smanjiti administraciju za 50% ukinuti oko 250 opčina i gradova te sve županije,umjesto njih treba uvesti pet regija (istok,zapad,sjever,jug i centar).
Ukinuti poticanje svega i svačega,od poljoprivrede do branitelja ,ograničiti ulaganje u nove autoceste koje su poluprazne,umjesto toga pojačati održavanje cesta i razvijati željeznicu uz pomoć EU.
Svakako uvesti porez na višak nekretnina,na štednju u bankama te na špekulativna trgovanja svih vrsta ( vremensko ograničenje posjedovanja ).
Kada bi se ovo sve provelo možda bi imali suficit u proračunu?

obožavam strvine-posebno ovce




Unazad godinu dana na našoj burzi moglo se iznimno lijepo zaraditi na nizu dionica poput
ADPL,LRH,ATGR,KNZM,PTKM na primjer i to od 50-200%.
Oni koji su u odabiru dionica pogrešili bilo zbog neznanja ili nedostatka sreće ili oboje ne mogu
nikoga okrivljavati za svoje ulagačke promašaje.
Država nema veze s njihovim pogrešnim odabirom.
Pozdrav

Apsolutno se slažem sa vama kolega ali oni koji su kopavali junk dionice poput VUPIK, VALIDUS,ĐAKOVŠTINA, INGRA ….., mogli su izgubiti isto toliko i još više.
[/quote]
Naravno kolega,mogli su,ali je to osobna odluka.
Vaš pridjev dionica-smeće teško se može odnositi na Vupik koji je prikazao
dobit od 170.000.000 kuna u 3Q 2010 i koji je u snažnom investicijskom ciklusu.
No dobro,poanta je u tome da smo sami odgovorni za svoje odluke,kako dobre,tako i loše.
Pozdrav
[/quote]

Bisakovi opet pišeš nebuloze, kakvih 170 milijuna dobiti, pa gubitak je redovnog poslovanja ca. 90 milijuna kuna. Dobro kaže gohiza da je to smeće.

Imali su izvanredne prihode 256 milijuna kuna i tu je nastala " dobit ".
Gledajući zaduženost to spada u anale vjerovali ili ne, treba samo pogledati temu Vupik, pisao sam o tome. Mislim da je kolega dobro rezonirao dionice koje bismo mogli nazvcati junk iliti smeće dionicama. Vupik je zasigurno jedna od njih.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Spominjete dionice na kojima je moglo najviše zaraditi, a ne spomenete apsolutnog prvaka ove godine: SNHO……
Od početka godine (64,41) do vrha (245,00)…..koliki je to ono rast? [rolleyes]

Prošo proračun. Kako smo mi samo brzi i pecizni. Ne znam je su li već i Švicarci svoj usvojili?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/izglasan-proracun-i-sanader-s-flasterom-na-sljepoocnici-bio-za/524904.aspx

who dares, wins

a Jaca nam je stalno govorila da smo u plusu sa industrijskom proizvodnjom…..

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/neugodno-iznenadenje-industrijska-proizvodnja-pala-4%2c4%25,98990.html

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close