Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj je forum sav pod greškom, ne znam da li slučajno na temama najboljih kompanija (možda je dio taktike štopanja cijena? [lol] ) ali "Greška na serveru" za ADRS, KODT… što god što valja otvoriš, ne radi tema – cenzura neka… 😀

Mislim da bi ADRS -P-A mogao preskočiti cijenom HT i napokon Podravku koja se vrlo dobro drži obzirom na krizu i vlastite slabosti ( čitaj kriminal ).Ionako taj Adris stagnira na burzi 10 godina, nije lako držati tu dionicu.

obožavam strvine-posebno ovce

Nije mi jasno samo koja su to socijalna prava u Hrvatskoj. Možda isplata penzija od 1500 kuna ljudima sa 50 godina radnog staža. Ili dječji doplatak od 200 kuna po djetetu onome ko ih ima valjda 4 da bi mogao biti nositelj toga prava. Ili zdravstvena skrb za koju svi odvajamo od plaće a kada se tamo pojaviš imaš dojam da si došao u sanatorij u konclogoru, s obzirom na ponašanje osoblja koje tamo radi.

Nama spasa nema, sa ovima i ovakvima na vlasti. Sve su pokrali a ništa ne znaju. Nema i gotovo. U državnoj upravi radi 3 i po miliona ljudi, a bilo bi bolje da stoje doma i dobivaju plaću jer tamo di rade služe samo da te j….u . Ili svakoga kome ko god mora imati posla s njima. Nema nam spasa sa ovo administracijom koja umjesto da pomaže, što je valjda smisao njena postojanja, nego ti pije krv… U nas da bi uzgojio kokoš i prodao jaje, motraš izvaditi 14 000 dozvola + atest centra za vozila hrvatske jerbo je moguuće da ćeš kokoš koristiti kao prijevozno sredstvo. I platit spomeničku rentu jerbo imaš kokoši. Kvartalno. I HOK, HROK, HGK, ŠUME, VODE, i 3pmm, mok, hrp, zrp i šln. I naravno naknadu za korištenje opće korisnog dobra. Horor frende, mi živimo u hororu. oni šuker uuzme 4 miljarde obveznica, koje nose 1.75 miljardi kamata i kaže da time nije stvoren novi dug. A s tim parama prebio stari dug. Glavnicu. Užas kakvi su to pokvareni i nemoralni idioti. A Kosorka veli gospodarski oporavak ide dalje. Ma nema nam spasa, nama…

Izgleda da se polako izlazi iz atgr-a i ht-a koje su dosad bile vrlo stabilne,a moglo bi se polako počet ulazit u brodare

Po meni- na burzi će doći do preokreta ulaganja u dionice koje su totalno podcjenjene.
Nedostaje još jedan period rada – koji će potvrditi uzlaznu liniju u pojedinim sektorima-
tipa brodari- građevinari itd.itd….
BDP će bit pozitivan u promilima…pa to i mala djeca već znaju…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Mislim da bi ADRS -P-A mogao preskočiti cijenom HT i napokon Podravku koja se vrlo dobro drži obzirom na krizu i vlastite slabosti ( čitaj kriminal ).Ionako taj Adris stagnira na burzi 10 godina, nije lako držati tu dionicu.

Kakvih 10 godina, tek 7 😛 Ali kroz tih 7 godina si dobio 40 kn dividendi po dionici za koje si mogao bar nešto sitno dokupiti aali po svim ovim niskim i sve luđe niskim cijenama… pa što onda "očajavati", pa zar nije za dokupe bolje da su cijene podcijenjene nego nešto drugo! Ali nije bitna ta cijena koju gledaš danas, nego što dobiješ za tu cijenu – da li je ta cijena ispod stvarne vrijednosti ili ne.

A neke dionice, koje povrh svega (za razliku od Adrisa) nisu isplatile više od 2-3 skromih dividendi u zadnja dva desetljaća, su uz to nižih cijena nego su bile i prije čak 14 godina… što je ipak prilično dug period, a danas, po ovim cijenama, nižim nego prije 14 godina i NISU podcijenjene! E to je jedna zanimljiva razlika. Dakle uvijek je bitno kad gledaš cijenu gledati što dobiješ za tu cijenu, a nikakve veze nema kakve su cijene bile prije ili će biti za nekoliko godina poslije – samo jedno možeš biti siguran: cijena "za jako puno vremena poslije" + sve dividende između toga, moraju, na ovaj ili onaj način MORAJU sve skupa bar približno to dovesti na tadašnju realnu vrijednost (a koja će u ovom slučaju tad biti još viša nego danas… u nekim drugim slučajevima će opadati možda…).

Dakle cijene su kaotična pojava – ali vrijednost, to je nešto što bi trebalo biti čvrsto, što moraš vidjeti i zašto dionicu kupuješ. Prvi korak je pogledati bilancu – nekoga njegova bilanca ma kako on danas poslovao zapravo može pokopati i to je vrlo nesigurna stvar, a nekoga njegov financijski položaj, ma kako danas dobro ili loše poslovao može i kao ovdje sa velikom vjerojatnošću hoće dovesti u novu renesansu, u novo doba, samo ako ima tračak pameti/vizije koja će taj financijski položaj usmjeriti u tom smjeru. Uvijek je bitna budućnost, prošlost bolje niti ne gledati ako ste skloni tome da u vas odvede na nelogične zaključke. Prošlost puno toga govori o budućnosti, ali ne baš jednostavnim jezikom, pa tu treba biti oprezan.

za razliku od jace koja nam prodaje predizborne slogane o rastu BDP-a u 2011., istina je ipak isplivala danas u Saboru:
Krešimir Rožman, državni tajnik Ministarstva gospodarstva, je prijedlog za zamrzavanje mirovina obrazložio time da postoji mogućnost negativnih kretanja pokazatelja u 2011., što bi onda usklađivanjem dovelo do manjih mirovina!!!
Znači, vlada realno očekuje nastavak pada BDP-a u 2011., pa zamrzavanjem mirovina štiti penziće od manjih mirovina u 2011.!!! [shocked]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Ako objave negativan BDP- definitivno se opraštaju od politike svi u HDZ-u.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Izgleda da se polako izlazi iz atgr-a i ht-a koje su dosad bile vrlo stabilne,a moglo bi se polako počet ulazit u brodare

Da, tako nekako izgleda,ima tu još pokoja zgodna meta kao frnk i neke druge.

obožavam strvine-posebno ovce


Pred bankrotom: 2003. država je trošila 75, a danas 122 milijarde.
Sadašnja premijerka Jadranka Kosor i pokojni premijer Ivica Račan u Saboru

Socijala, kamate i subvencije pojele su milijarde kuna za razvoj. Početkom desetljeća bili smo jedno od najbrže rastućih gospodarstava u Europi, a sada smo jedna od rijetkih zemalja koja bilježi pad

……
….. Početkom 2000-ih to su bile državne investicije, a otkad je HDZ na vlasti, u prvom su planu razna socijalna prava. Od 2003. do 2011. proračun je povećan sa 77 na 122,3 milijarde kuna.

Rashodi su u međuvremenu znatno rasli, ali uglavnom za tekuću potrošnju: zaposlene, mirovine, socijalu, subvencije,… Pitanje je koliko je to odgovaralo ekonomskoj snazi zemlje, a koliko političkim ciljevima – pita se Zdeslav Šantić, glavni ekonomist Splitske banke. Kao primjer navodi javnu upravu kod koje je vidljiv osjetan rast plaća i broj zaposlenih, “ali to se nije odrazilo kroz rast produktivnosti”.

Ono što se izdvaja kao trošak za koji je najteže izdvajati novac su kamate. One su u međuvremenu više nego udvostručene: 2003. izdaci za kamate iznosili su 3,4 milijarde kuna, a iduće godine bit će 7,4 milijarde kuna.

– Početkom desetljeća Hrvatska je bila jedno od najbrže rastućih gospodarstava u Europi. To je bilo razdoblje optimizma i rast se uvelike temeljio na državnim investicijama. Sada je hrvatska ekonomija jedna od rijetkih u Europi koja i dalje bilježi pad, a okruženje je takvo da svugdje vlada pritisak na smanjenje javne potrošnje – objašnjava Šantić…..
Jutarnji list
[bye]

Po meni državni proračun nesmije biti veći od 80 milijardi.a deficit proračuna 2 milijarde.
Ovako veliki proračun i tečaj kune su neodrživi.

obožavam strvine-posebno ovce



Izgleda da se polako izlazi iz atgr-a i ht-a koje su dosad bile vrlo stabilne,a moglo bi se polako počet ulazit u brodare

Da, tako nekako izgleda,ima tu još pokoja zgodna meta kao frnk i neke druge.
[/quote]
Danas kupujem brodare [lol]


Po meni državni proračun nesmije biti veći od 80 milijardi.a deficit proračuna 2 milijarde.
Ovako veliki proračun i tečaj kune su neodrživi.

S proračunom od 80 milijardi imao bi debeli suficit [wink]
Inače preporučam da svatko sam složi svoju varijantu proračuna, ja sam isprobao i iz prvog pokušaja, bez drastičnih rezova,deficit mi je bio -7 mlijardi kuna, naspram vladinih -14 milijardi, dakle upola manje
http://proracunskikalkulator.com

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close