Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


preko 150.000,00 kuna prometa na Loli ribaru (LLRB). Ne primjećujete? Naravno da ne, kupujete ingru od oppenheimera i kostrenčića koji su prodali 1000 komada…[smiley1]

Caymane, vidiš da ljudi bježe glavom bez obzira iz te dionice ( LLRB ).
Čim se pojavi malo kupnje odmah lupanje.
Nema života tu, katastrofalno ulaganje, dok je većina rasla ( Ingra preko 200 % ) , ovo je padalo.
Totalni promašaj kolega.
A Oppenheim i Kostrenčić su prodali kako bi mogli kupovati u dokapitalizaciji, naravno.
A prodali su između ostalog PBZ Equitiju. Oni su izgleda procijenili da je to OK ulaganje.
Jest da su se kasno sjetili, ali bolje za nas postojeće dioničare Ingre.
A Lolu?
Nju neće nitko.
[smiley10]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Na ponudi 9893 komada!? Pa to je cca 5 milijuna kuna…
A od tih 9893 samo je 389 iliti 4% ispod 514 kuna!

Olala…. [smiley11]

Cim idu u dokup, odmah povecaju prividno prodaju koja stoji vrlo daleko od pogleda prosjecnih investitora. Uskoro bi se mogle ocekivati i neke konkretne vijesti iz banke.

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

Cim idu u dokup, odmah povecaju prividno prodaju koja stoji vrlo daleko od pogleda prosjecnih investitora. Uskoro bi se mogle ocekivati i neke konkretne vijesti iz banke.

Pa bilo bi i vrijeme. Pričaju od prošle godine. Očito da od belgijanaca nema ništa, jer ne napuštaju Novu ljubljansku banku, no spominju se talijani (ali to je samo priča, bez potvrde).

No respect

samo se ti veseli svojoj poziciji u ingri.vjerovatno si čuo od zaovine nevjeste od bratanca da treba kupiti ingru pa si ušao na 38 -39 k i sretan si jer si u plusu . samo da bi mogao mirnije spavati i ujutro se ne buditi preznojen da ti ne propadne 15 k kn uloženih u dionicu,znaj da se trguje na samo 8.6 bv a uz to je podstanar u poslovnoj zgradi gdje im je sjedište.što je prilično čudno za tako respektabilnu kompaniju koja posluje sa poznatim svjetskim diktatorima od velikog gadafija do stevana -zvanog resursi.

nije ti baš lako dočekati deset kad se otvara burza,a?

i čitaj malo kostolany-a za smirenje probavnih tegoba,pa ćeš možda razumjeti zašto je kolega cayman procijenio da je ispravni dio svog portfelja investirati u dionicu kao llrb.nažalost ,prije toga nisi relevantan nego iritantantan.

a okani se pbz i ingre jer ne znaš ni pola mise,kao što mi naš narod rekao.

cayman006:

preko 150.000,00 kuna prometa na Loli ribaru (LLRB). Ne primjećujete? Naravno da ne, kupujete ingru od oppenheimera i kostrenčića koji su prodali 1000 komada…[smiley1]

Caymane, vidiš da ljudi bježe glavom bez obzira iz te dionice ( LLRB ).
Čim se pojavi malo kupnje odmah lupanje.
Nema života tu, katastrofalno ulaganje, dok je većina rasla ( Ingra preko 200 % ) , ovo je padalo.
Totalni promašaj kolega.
A Oppenheim i Kostrenčić su prodali kako bi mogli kupovati u dokapitalizaciji, naravno.
A prodali su između ostalog PBZ Equitiju. Oni su izgleda procijenili da je to OK ulaganje.
Jest da su se kasno sjetili, ali bolje za nas postojeće dioničare Ingre.
A Lolu?
Nju neće nitko.
[smiley10]

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Nevjerojatno kako se i na mali pad INGRE javljaju sveznajući pojedinci..Po meni prometi ostvareni prošlih tjedana govore za sebe..ugovoreni poslovi govore za sebe…Ista spika ..(već sam i sebi dosadan, ali moram zaboravnima i neukima ponavljat)..bilo vam je skupo na 12k, na 19k, 30k, 40k…..i bit će vam vjerojatno skupo kad do kraja godine dosegnemo 60k…Ali to je već vaš problem, a ne moj…..[smiley2]

http://www.poslovni.hr/44802.aspx

Ajde ako netko nešto nije iz ovog teksta razumio neka se javi i kaže KOJI DIO NIJE RAZUMIO?

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


http://www.poslovni.hr/44802.aspx Ajde ako netko nešto nije iz ovog teksta razumio neka se javi i kaže KOJI DIO NIJE RAZUMIO?

Aureus ima keš, a čini se i Gagi..[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


http://www.poslovni.hr/44802.aspx Ajde ako netko nešto nije iz ovog teksta razumio neka se javi i kaže KOJI DIO NIJE RAZUMIO?

evo ja sam sve razumio i čak i više…

no i dalje stoji: dokle god je situacija u Hrvatskoj takva kakva je (a ne kakva bi trebala biti) dotle ću se ja prilagođeno ponašati u skladu s time svjestan činjenice da to nije ono što bi trebalo biti…

jel dobro?

nema mi druge nego se zae..ti


http://www.poslovni.hr/44802.aspx

Ajde ako netko nešto nije iz ovog teksta razumio neka se javi i kaže KOJI DIO NIJE RAZUMIO?

Vidiš zanimljivo kako baš savjetnik Aureusa to piše, a paralelno na njihovim stranicama zanimljivo štivo:

BEZ ULAZNE NAKNADE U FONDOVE AUREUS INVESTA OD 06 LIPNJA DO 06 SRPNJA

I baš se javljaju u periodu kada nema ulazne naknade. Slučajno, nimalo, namjerno samo s jednim ciljem.

Izgleda da se isti scenarij ponavlja svako malo.Izađu neke loše vijesti,poluinformacije,dionica padne 10-15% a ekipa uredno pokupi sve na prodaji.[smiley1]

De pogledaj omjer na IPKK. E pa svašta…

No respect


http://www.poslovni.hr/44802.aspx

Ajde ako netko nešto nije iz ovog teksta razumio neka se javi i kaže KOJI DIO NIJE RAZUMIO?

Ha, ha, nije lako biti fond-menađer..
Treba zaraditi svoje kunice…

Čini mi se da su fondovi puni love, a sve im je skupo…
E pa neka se malo bolje potrude, ipak još povoljnih prilika, pa čak i na našem tržištu…

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

New Report

Close