Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@plavi
Validus nemam niti sam imao unazad 4 godine jer je to dionica bez perspektive.
Vupik imam i vjerujem u njega.U svakom slučaju je bolja akvizicija od LKPC.
LKPC će kada je radnici počnu prodavati vjerovatno na 400-600 kuna.
To je prava pušiona.Fantomska dokapitalizacije iz koje će možda mali dioničari biti isključeni,
a radnici dobiti besplatne dionice.
To će strahovito srušiti cijenu dionice.
I Crobex ponovno u plusu.Tek uzgred.
Pozdrav

onda bih ja da me oduzme socijalna služba



@plavi

Validus nemam niti sam imao unazad 4 godine jer je to dionica bez perspektive.
Vupik imam i vjerujem u njega.U svakom slučaju je bolja akvizicija od LKPC.
LKPC će kada je radnici počnu prodavati vjerovatno na 400-600 kuna.
To je prava pušiona.Fantomska dokapitalizacije iz koje će možda mali dioničari biti isključeni,
a radnici dobiti besplatne dionice.
To će strahovito srušiti cijenu dionice.
I Crobex ponovno u plusu.Tek uzgred.
Pozdrav

Dobro, pa niste se dotaknuli HDZ-a i vlade?
Po ne znam koji puta radnici neće moći prodavati dionice jer će imati lock up 5-10 godina, to sam vam i na temi ne jednom postao članak o tome. Oni su sami tako tražili.

Ali vi opet truba, pa trubite o radničkim dionicama i još k tome da će ih dobiti besplatno.
Već ste materijal za Hanfu, imate li veze i tamo, ili samo u HDZ-u?

lp i sretno sa Vupikom ( treba vam porast cijene od 180 %, kako biste bili na nuli,vama za informaciju)

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Koje smo mi tržište… junkice rastu 3-10% a rasne plavuše KOEI, INA, LKPC, ATGR, ERNT u minusu ili tek simbolićnom plusu [undecid]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dečki – zapamtite ! Za rast ovog pregladnjelog i ocijeđenog tržišta – nisu dovoljna Vaša i naša
pluća kojima se moraju baloni napuhavati…

Pod hitno – trebamo OZBILJAN, LICENCIRAN I POUZDAN K O M P R E S O R !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što o namjeri bečke burze za preuzimanjeM okruženja misle većinski vlasnici ZSE BURZE?…….

Zašto ne pokušaju barem postaviti POČETNU PONUDU po kojoj bi prodali burzu i uvjete
dokapitalizacije , recimo ……?

Tko je vlasnik ZSE , koji odlučuje o tome?

Ništa ih ne košta- ako postave svoju početnu cijenu- pa ko hoće- nek kupi…!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Koje smo mi tržište… junkice rastu 3-10% a rasne plavuše KOEI, INA, LKPC, ATGR, ERNT u minusu ili tek simbolićnom plusu [undecid]

Kako su padale tako i rastu. Dođe ti sve na isto.



Koje smo mi tržište… junkice rastu 3-10% a rasne plavuše KOEI, INA, LKPC, ATGR, ERNT u minusu ili tek simbolićnom plusu [undecid]

Kako su padale tako i rastu. Dođe ti sve na isto.
[/quote]
http://www.poslovni.hr/vijesti/uiagaci-pokazali-sto-misle-o-situaciji-163824.aspx ovo je odvoljno+pogledat BID [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Mirovinski fondovi strahuju od domino-efekta iz Mađarske [shocked]

Mađarska svojom odlukom dugoročno uništava mirovinski sustav, komentiraju menadžeri domaćih mirovinskih fondova

Menadžeri mirovinskih fondova u Hrvatskoj, ali i u cijeloj srednjoj Europi, strahuju od domino-efekta koji bi mogao krenuti iz Mađarske, doznaje Poslovni dnevnik iz dobro upućenih izvora. Pitanje je, naravno, hoće li ideju mađarske vlade o de facto nacionalizaciji drugoga mirovinskog stupa, odnosno novca koji se nalazi u obveznim mirovinskim fondovima (OMF), preuzeti i druge države, kaže jedan menadžer domaćeg OMF-a nakon kontakata s kolegama iz Mađarske i Češke. U Hrvatskoj je još i svježe sjećanje na uvođenje poreza bankama u Mađarskoj, o kojem se kod nas tjednima špekuliralo. “Mađarska vlada pokušava ‘staviti šapu’ na imovinu koju su Mađari uštedjeli u mirovinskim fondovima. Nešto slično se već pokušalo u Slovačkoj, ali s vrlo malo uspjeha. Takvi su potezi vrlo štetni jer proizvode male ili nikakve kratkoročno pozitivne efekte za proračun, a stvaraju nepopravljivu dugoročnu štetu jer uništavaju zdravu osnovu za buduće mirovine današnjih zaposlenika”, smatra još jedan sugovornik Poslovnog dnevnika blizak domaćim mirovinskim fondovima.

Neodgovorni pokušaj
On ističe kako je riječ o neodgovornom pokušaju krpanja proračuna prisvajanjem privatne štednje. Podsjetimo, Mađarska je propisala da se mirovinski doprinosi koji su dosad išli u tzv. drugi mirovinski stup do kraja iduće godine preusmjeruju u proračun. Također osiguranicima učlanjenim u obvezne mirovinske fondove omogućen je prelazak ponovno u prvi mirovinski stup, odnosno povratak u “državnu mirovinu”. ….
…..Iako je odluka privremena, prema riječima mađarskih kolega, već je unijela dosta nervoze na tamošnje tržište kapitala …..Koliko bi sličan potez u Hrvatskoj mogao imati posljedica na domaće tržište kapitala govore podaci o ulaganjima obveznih mirovinskih fondova.

….Primjerice, samo u domaće dionice imaju izravno investiranih čak 4,3 milijarde kuna. U ostale vrijednosnice i investicijske fondove, osim državnih obveznica, još dodatnih 2,6 milijardi….

cijeli članak na : Poslovni dnevnik

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Za početak je dovoljno da se naknada za upravljanje ne plaća na onaj dio koji su mirovinci uložili u državne obveznice. Manje naknade znače veći prinos, a uz to, tako bi više ulagali u domaće dionice

ADRS-p-a

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

x

http://besplatnisavjetizapoduzetnike.blogspot.com/

New Report

Close