Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako ljepo pratimo minus iz vana da je to milina

često čitamo o manipulaciji cijenama dionica, ali ovo što rade fondovi je pravi silovanje pojedinih dionica na ZSE! pogledajte cijene HT-a, ADRS-P i DLKV!
drže ih na istom iznosu od 270 kn! prije su se bar trudili pa su pustili 10-15 kuna razlike, ali sad su se toliko razbahatili da svoje miljenice drže na istom iznosu i ne daju ni makac! ako hoćeš kupiti ili prodati te dionice, može…po 270 kn!!
halo HANFA, pa zar vi ne vidite ove manipulacije cijenom ?!!??! [angry]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.


često čitamo o manipulaciji cijenama dionica, ali ovo što rade fondovi je pravi silovanje pojedinih dionica na ZSE! pogledajte cijene HT-a, ADRS-P i DLKV!
drže ih na istom iznosu od 270 kn! prije su se bar trudili pa su pustili 10-15 kuna razlike, ali sad su se toliko razbahatili da svoje miljenice drže na istom iznosu i ne daju ni makac! ako hoćeš kupiti ili prodati te dionice, može…po 270 kn!!
halo HANFA, pa zar vi ne vidite ove manipulacije cijenom ?!!??! [angry]

Evo i novih teorija zavjere.
Nego, zašto je problem ako HT, ADRS-P i DLKV imaju istu ili sličnu cijenu?
I što bi "fondovi" točno postigli da su stvarno namjestili te cijene?

kakvo je ovo trgovanje? sve minus i minus
men se cini da svi slusaju sta prica SMRANADer frajer prica neprekidno vise od 2 sata

crobex je pao ispod 1900 bodova
ako Sanader jasno optuzi ostatak vlade i HDZ i JACU burza ce pasti

a mogla bi vlada pasti kako je krenulo , burza je davno pala


Kako ljepo pratimo minus iz vana da je to milina

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

crobex "šaptom pade" ispod 1900…očekujem da ga pred kraj dana umjetno pokušaju nagurati preko 1900 bodova, ali to će biti kratkog vijeka jer smjer je jasan!
pametni ulagači sada imaju solidnu zalihu keša na računu i strpljivo čekaju da se crobex spusti na realnije razine (barem 1700 bodova) kad će dionice opet postati zanimljive za kupnju i trejdanje
do tada [yawn]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Najveće sramoćenje Hrvatske ikada

Kakvo šamaranje?! U svega nekoliko dana sa svih strana sručili su nam na glavu dokaze da smo u totalnom kolapsu. Nova zemlja koja bi mogla postati sinonim za mjesto gdje bi se malo tko racionalan upustio u pokušaj ostvarivanja životnih snova upravo je Hrvatska. Jedina koja se u regiji ne oporavlja, prvak svijeta u visini poreza, nepostojeća proizvodnja… niz je terminalnih dijagnoza koje su nam ustanovili.
Sve ono što su građani Hrvatske već znali pokušavajući opstati na ovim prostorima, učeni ljudi iz uglednih svjetskih i domaćih institucija prikazali su kroz neumoljive grafove i tabele. Svjetska banka koja godinama, kao mantru, ponavlja sve strukturne felere Hrvatske, ni u novom izvješću nije imala milosti. Štoviše, prema kriteriju rasta od 30 promatranih zemalja regije, premda u žestokoj konkurenciji, Vlada Jadranke Kosor uspjela nas je dovesti u društvo luzera. U leđa nam još samo gleda Kirgistan, s negativnih četiri posto rasta predviđenih u ovoj godini, uz bok smo Rumunjskoj, s negativnih dva posto, dok su, primjerice, s četiri posto u plusu daleko ispred Poljska i Ukrajina….

http://danas.net.hr/hrvatska/tlakic/page/2010/10/12/0381006.html?pos=n1
[cry] [bye] [cry]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje



često čitamo o manipulaciji cijenama dionica, ali ovo što rade fondovi je pravi silovanje pojedinih dionica na ZSE! pogledajte cijene HT-a, ADRS-P i DLKV!
drže ih na istom iznosu od 270 kn! prije su se bar trudili pa su pustili 10-15 kuna razlike, ali sad su se toliko razbahatili da svoje miljenice drže na istom iznosu i ne daju ni makac! ako hoćeš kupiti ili prodati te dionice, može…po 270 kn!!
halo HANFA, pa zar vi ne vidite ove manipulacije cijenom ?!!??! [angry]

Evo i novih teorija zavjere.
Nego, zašto je problem ako HT, ADRS-P i DLKV imaju istu ili sličnu cijenu?
I što bi "fondovi" točno postigli da su stvarno namjestili te cijene?
[/quote]

Neki bi rekli da se događa konstelacija dionica. [lol]

Kako to samo po sebi podrazumijeva specijalne okolnosti očiti slijedi ili veliki rast ili veliki pad!

Deficit proračuna četiri milijarde veći od plana

Objava Svjetske banke o tome da Hrvatska spada među četiri zemlje istočne Europe i srednje Azije koje u ovoj godini neće zabilježiti rast gospodarstva, zapravo nije nikakva novost jer je i Vlada prognozirala da će u ovoj godini imati gospodarski pad od 1,6 posto.
Svjesna svih problema s kojima je suočena, Vlada je za 2011. godinu u Smjernicama fiskalne politike predvidjela tek blagi rast gospodarstva od 1,5 posto, te mali oporavak potrošnje i investicija.

U Svjetskoj banci se slažu s tom ‘blagom’ procjenom rasta, no imaju sasvim drugačiji izračun o deficitu, za kojeg misle da će već u ovoj godini biti veći nego što to tvrde Banski dvori, piše Novi list.

U Vladi su naime planirali deficit od 4,2 posto posto BDP-a, odnosno 14,05 milijardi kuna, no direktor Svjetske banke za srednju Europu i baltičke zemlje Peter Harrold tvrdi pak da će ovogodišnji manjak u proračunu biti 5, 4 posto BDP-a, odnosno najmanje 18 milijardi kuna, što je čak četiri milijarde kuna više nego što je to planirala Vlada.

Harrold je upozorio i da Hrvatska shvaća da njezina fiskalna pozicija srednjoročno nije održiva, jer je deficit previsok, a javni dug bi mogao biti veći od 52 posto BDP-a.

"Dug javnog sektora nije posebno zabrinjavajući, ono što je puno veća brojka to je ukupni dug. Oni su svjesni veličine duga, a ono što mogu učiniti jest da kontroliraju javni dug Vlade i javnih poduzeća, kako bi smanjili deficit i kod toga nemaju puno izbora", kazao je Harrold.

ko bu nama dal sljedece godine kredite i po kakvim uvjetima pa ovo nebu nikad vratili nikad

Amerika sinoć završila u plusu,danas svi u zelenu…..nitko se ne osvrće na to,niste valjda svi u cashu…ajde biće postova kad krene korekcija [yawn]


Amerika sinoć završila u plusu,danas svi u zelenu…..nitko se ne osvrće na to,niste valjda svi u cashu…ajde biće postova kad krene korekcija [yawn]

Kaj da se komentira vidiš da je totalna dezorijentiranost na djelu. Samo skurvena politika ima utjecaj na ovu burzu. Ovo više nikakve veze s mozgom nema.

who dares, wins

je, je vatreno smo krenuli, sivilo od 0 kod mene n monitoru…vjerojattno pada dogovor he, he…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


Amerika sinoć završila u plusu,danas svi u zelenu…..nitko se ne osvrće na to,niste valjda svi u cashu…ajde biće postova kad krene korekcija [yawn]

a ma… čini mi se da nas je zahvatila kolektivna depresija. ne samo nas na burzi nego i cijelu državu.
dok se ne makne ova nesposobna vlada, nećemo vidjeti svjetlo na kraju tunela [cry]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

New Report

Close