Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čitam i ne mogu vjerovati da ste ovoliki pesimisti.
Preporučio bi vam da kolektivno idete na nedjeljnu misu,obratite se bogu i zatražite pomoć.
Mogli bi vidjeti svjetlo na kraju tunela,jer vjera daje nadu.
Nisam baš veliki vjernik,ali bi uskoro mogao to postati,jer bi stvarno trebalo moliti da vam bog prosvitli pamet.Jer pametno je biti optimist i u svemu tražiti dobro.
Ne kukajte,već tražite izlaz i gledajte dobre strane rebalansa.Kratkoročno super.Trošiš .a ne radiš.
I meni to izgleda odlično.
Šukera sam manje poštivao prije zadnjih odluka.
Jadranka radi ono što može.Drugih mogućnosti nema.

bog će ti pomoć kad si sam pomogneš.
a hrvati su upravo odlučili da nije još vrijeme za samopomoć.


bog će ti pomoć kad si sam pomogneš.
a hrvati su upravo odlučili da nije još vrijeme za samopomoć.

koji to hrvati?
ko je ovu izabrao za premijera?

Brokeri na Wall Streetu s kokaina prešli na marihuanu

Na čega će ovi naći preći – ljepilo ili andol i pivu. [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

prijeći će na ronhill light [wink]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Ostoja je već prešao na Opatiju.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Ostoja je već prešao na Opatiju.

On ne puši. Zbog njega su mali dioničari Lrh propušili.

who dares, wins

UKIDA SE NULTA STOPA PDV-A

Od 2011. skuplji kruh, mlijeko, knjige i lijekovi?.

U pregovorima s EU obvezali smo se da ćemo ukinuti nultu stopu PDV-a do punopravnog članstva

ZAGREB – Zbog sve praznije državne blagajne, Hrvatska bi nultu stopu PDV-a mogla ukinuti već sljedeće godine. Tu nam je informaciju jučer potvrdilo nekoliko sugovornika iz Vladinih i krugova stranaka vladajuće koalicije, dodavši da je zasad riječ samo o razmišljanju.

– Na koaliciji se o tome u posljednje vrijeme nije razgovaralo, no dogovoreno je da se sljedeće godine ide u bolne reforme, bez obzira na to što je ona izborna. To podrazumijeva i ukidanje nulte stope PDV-a, što ćemo ionako morati napraviti zbog članstva u Europskoj Uniji – otkriva jedan sudionik ovotjednog sastanka.

– Ne bi bilo loše da je ukinemo već sljedeće godine i tako namaknemo dodatni novac za proračun – kaže jedan drugi sugovornik iz redova vladajuće koalicije.

U pregovorima o poglavlju 16. (Porezi) Zagreb se, doznajemo u pregovaračkom timu, obvezao da će tu stopu, koja se obračunava na kruh, mlijeko, lijekove, ortopedska pomagala i knjige, ukinuti ulaskom u EU. Naime, u EU ne postoji nulta stopa PDV-a, već se kao najniža stopa navodi ona od pet posto. Izuzetak su Velika Britanija i Irska.

– Naš rok za ukidanje nulte stope je ulazak u EU, no država to može napraviti i prije – ističe naš sugovornik iz tima.

U ovom je trenutku još otvoreno pitanje stope prema kojoj bi se PDV obračunavao na kruh, mlijeko, lijekove, ortopedska pomagala i knjige.

Turističke usluge
Uz opću stopu od 23 posto, na koliko je povećana prošlog ljeta, u Hrvatskoj postoji snižena stopa PDV-a od 10 posto koja se obračunava na dio turističkih usluga, pa je logično pretpostaviti da bi se ona naplaćivala i na proizvode koji trenutno ne podliježu plaćanju tog poreza na potrošnju. Ipak, u vladajućoj koaliciji i o tome postoje različita mišljenja, pa neki predlažu da snižena stopa bude devet posto.

– Tom bi se stopom obuhvatili i proizvodi koji sada ne podliježu plaćanju PDV-a, kao i turističke usluge – smatra jedan naš sugovornik iz redova vladajućih stranaka.

U ovom trenutku još nema nikakve računice što bi ukidanje nulte stope PDV-a donijelo proračunu.

No, Vlado Brkanić iz RRIF-a procjenjuje da bi se uvođenjem PDV-a od 10 posto u državnu blagajnu moglo sliti do milijardu i pol kuna godišnje. Pojedini ekonomisti vjeruju da bi taj iznos mogao biti i veći te doseći i dvije milijarde kuna.

Nema novog povećanja
No, ukidanje nultog PDV-a značit će i povećanje cijena namirnica. Ako je prosječna obitelj do sada za kruh mjesečno izdvajala oko 250 kuna, nakon što se i na njega uvede PDV, trošit će od 12 do 58 kuna više, ovisno o stopi.

Hrvatska, kaže Zdeslav Šantić, makroekonomist SG Splitske banke, nije otok i ako cijene hrane i sirovina u svijetu budu rasle, rast će i u Hrvatskoj, bez obzira na PDV. Država ne bi smjela socijalnu politiku voditi kroz poreze. Slično mišljenje ima i Hrvoje Stojić, analitičar Hypo banke.

Priču o rastu PDV-a nedavno je pokrenuo HSS, iz čijih je redova stigla ideja povećanja opće stope PDV-a sa 23 na 24 ili 25 posto. No, iako su iz Vlade stigle poruke da informacija o povećanju PDV-a nije točna, iz krugova vladajućih doznajemo da se o njoj razgovaralo na sastanku u ponedjeljak. No, taj je prijedlog odbačen zbog straha vladajućih.

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-hdz-od-hza-zatrazio-posebni-vlak-i-vagone-za-zagreb-zbog-sabora-stranke-/509090.aspx
Možda je ovo točka preokreta?

who dares, wins


http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-hdz-od-hza-zatrazio-posebni-vlak-i-vagone-za-zagreb-zbog-sabora-stranke-/509090.aspx
Možda je ovo točka preokreta?

preokret čega ili koga? vraća se sanader? ili misliš da će smijeniti jacu i stavit bebića za premijera?

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste



http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-hdz-od-hza-zatrazio-posebni-vlak-i-vagone-za-zagreb-zbog-sabora-stranke-/509090.aspx
Možda je ovo točka preokreta?

preokret čega ili koga? vraća se sanader? ili misliš da će smijeniti jacu i stavit bebića za premijera?
[/quote]
Kad oni riješe svoje unutarnje probleme onda će se valjda posvetiti i onim problemima koji tišta sve ostale. Kod nas sve sa politikom počinje i završava. ili misliš da će pokušati dobiti izbore daljnim širenjem crnila?

who dares, wins




http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-hdz-od-hza-zatrazio-posebni-vlak-i-vagone-za-zagreb-zbog-sabora-stranke-/509090.aspx
Možda je ovo točka preokreta?

preokret čega ili koga? vraća se sanader? ili misliš da će smijeniti jacu i stavit bebića za premijera?
[/quote]
Kad oni riješe svoje unutarnje probleme onda će se valjda posvetiti i onim problemima koji tišta sve ostale. Kod nas sve sa politikom počinje i završava. ili misliš da će pokušati dobiti izbore daljnim širenjem crnila?
[/quote]

kad je HDZ prvi put riješio svoje probleme (sanader maknuo pašalića) otišli smo u pm
kad je drugi put riješio probleme (jaca došla umjesto sanadera) otišli smo u pm2
sad kad po treći put riješe svoje probleme, čeka nas mp3

što se tiče širenja crnila, oni cijelo vrijeme rade suprotno, tvrde da nije tako loše, da trebamo biti optimisti i blabla
problem je taj što se crnilo kod nas širi samo od sebe. dosta je otvoriti novine ili TV i crnilo je na sve strane jer smo jednostavno u g…..a, a HDZ nikakvih rješenja nema nego čekaju pomoć s neba

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

New Report

Close