Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što kažete na ovo: [smiley2][smiley2]

MIROVINCIMA OLAKŠANO ULAGANJE

Vlada prihvatila izmjene Zakona o obveznim i dobrovoljnim mirovinskim fondovima kojim se proširuje mogućnost ulaganja imovine fondova

Vlada je na sjednici održanoj 31. svibnja prihvatila konačni prijedlog izmjenjenog Zakona o obveznim i dobrovoljnim mirovinskim fondovima (MF) u kojemu se ublažavaju uvjeti za osnivanje mirovinskih fondova, odnosno ukida se najmanji broj članova koje bi morao imati pojedini fond, te se, među ostalim, proširuje mogućnost ulaganja imovine fondova i omogućuje ulaganje u imovinu izvan Hrvatske.

Prijedlog koji je upućen u Sabor predviđa da mirovinski fondovi do 30 posto imovine mogu ulagati u udjele otvorenih i zatvorenih investicijskih fondova, dok je do sada to ograničenje iznosilo 15 posto. Ukidaju se i neka druga ograničenja ulaganja koja će ipak vrijediti do trenutka ulaska Hrvatske u EU jer se procjenjuje da bi nagla liberalizacija tržišta kapitala na ovom području mogla uzrokovati poremećaje u hrvatskom gospodarstvu.

(17:10, Bankamagazine)

Pozdrav, novi sam ovdje (portfelj mi je star tek mjesec i pol)…zanimaju me komentari ovog uzleta za LEDO-R-A. Ovakav rast jos nije zabiljezen u povijesti te dionice, koja meni cini 10% portfelja, a vec sam je se mislio rijesiti jer se u mjesec i pol nista nije desavalo. Da ste na mom mjestu, kako bi razmisljali? Ima li ovaj rast neke posebne razloge ili se samo napuhuje balon koji ce se ispuhati vec sutra ili u pon? Kakva je trenutno K/P situacija?

Hvala!

Evo na brzinu iz prijedloga :

“ulaganja u dionice iz članka 69. stavka 1. točke 5. ovoga Zakona zajedno ne smiju
prelaziti 30% imovine mirovinskog fonda”

a članak 69. stavka 1. točka 5 je:

“dionice kojima se trguje na organiziranom tržištu vrijednosnih papira u Republici
Hrvatskoj, državi članici odnosno državi članici OECD-a, ako je njihov izdavatelj
dioničko društvo sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, državi članici odnosno državi
članici OECD-a;”

znači do 30% u dionice..
[smiley2]


Pozdrav, novi sam ovdje (portfelj mi je star tek mjesec i pol)…zanimaju me komentari ovog uzleta za LEDO-R-A. Ovakav rast jos nije zabiljezen u povijesti te dionice, koja meni cini 10% portfelja, a vec sam je se mislio rijesiti jer se u mjesec i pol nista nije desavalo. Da ste na mom mjestu, kako bi razmisljali? Ima li ovaj rast neke posebne razloge ili se samo napuhuje balon koji ce se ispuhati vec sutra ili u pon? Kakva je trenutno K/P situacija?
Hvala!

Kolega, drži ju i reci: hvala Bože što ju imam.
[smiley11]

No respect


” znači do 30% u dionice.. [smiley2]

koliko je bilo do sada 5 ili 10%?

Totalno socijalan promet danas

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


. stavka 1. točka 5 je: “dionice kojima se trguje na organiziranom tržištu vrijednosnih papira u Republici Hrvatskoj, državi članici odnosno državi članici OECD-a, ako je njihov izdavatelj dioničko društvo sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, državi članici odnosno državi članici OECD-a;” znači do 30% u dionice.. [smiley2]

do sada je u zakonu bilo navedeno dionice prve kotacije. s obzirom da u ovom izmijenjenom članku nema te odredbe znači li to da mogu i u jdd
stari članak:
“dionice, izdane od strane dioničkih društava registriranih u Republici Hrvatskoj i udjele u domaćim otvorenim investicijskim fondovima kojima se trguje u prvoj kotaciji na Zagrebačkoj burzi ili na drugim organiziranim tržištima kapitala u Republici Hrvatskoj, s tim da ti vrijednosni papiri udovoljavaju kriterijima Agencije”


Pozdrav, novi sam ovdje (portfelj mi je star tek mjesec i pol)…zanimaju me komentari ovog uzleta za LEDO-R-A. Ovakav rast jos nije zabiljezen u povijesti te dionice, koja meni cini 10% portfelja, a vec sam je se mislio rijesiti jer se u mjesec i pol nista nije desavalo. Da ste na mom mjestu, kako bi razmisljali? Ima li ovaj rast neke posebne razloge ili se samo napuhuje balon koji ce se ispuhati vec sutra ili u pon? Kakva je trenutno K/P situacija? Hvala!

Ja sam bio u dilemi ledo ili jedan dokup prije mjesec dana ispao dokup.
Dobra dionica,mali free float no moje mišljenje dugoročno dobro i sigurno ulaganje.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Juščenko je pozvao hrvatske građevince u Ukrajinu na ispomoć. Iako je to više kurtoazija tipa: odnosi odlični još da je malo više gospodarske suradnje…, koja će se koristiti i u slijedećoj zemlji koju posjeti, no ipak. E sad ima u nas građevinara koji su malo zauzeti. Kako stoji Hidroelektra i Vijadukt po tom pitanju?


ISTT,provučeno par paketića 100-200 kom.Malo su i meni uvalili po 435[smiley7]Živo me zanima reakcija tržišta na novotvoreni hotelić i porast nočenja u Istri od 37% u pretsezoni.

35% više na Hvaru. Ima i tu neki hotelić za otvaranje.
[smiley1]


Juščenko je pozvao hrvatske građevince u Ukrajinu na ispomoć. Iako je to više kurtoazija tipa: odnosi odlični još da je malo više gospodarske suradnje…, koja će se koristiti i u slijedećoj zemlji koju posjeti, no ipak. E sad ima u nas građevinara koji su malo zauzeti. Kako stoji Hidroelektra i Vijadukt po tom pitanju?

Infrastruktura je u Ukrajini u totalnoj banani – posla ko pljeve eto kako stoje… [smiley2][smiley2][smiley2]

skype - ivek1234

Konstruktor dobio posao u Crnoj Gori na njihovoj najvažnijoj prometnici prema Bg.[smiley2]

New Report

Close