Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


patka ili nam stiže Abramovič

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/roman-abramovic-kupuje-zemljista-i-gradi-benzinske-crpke-u-dalmaciji!%3f,89590.html


Uuuu sad će Dugobabe da procvatu. Možda su mislili na automatsku naplatu cestarine da oni u Vučevici više ne spavaju na radnom mjestu.

who dares, wins


patka ili nam stiže Abramovič

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/roman-abramovic-kupuje-zemljista-i-gradi-benzinske-crpke-u-dalmaciji!%3f,89590.html

Abramovič je već tu, krstari po Jadranu.

Anton Starčević: Pad BDP-a vjerojatan i u 2011.

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/starcevic-pad-bdp-a-vjerojatan-i-u-2011.,89611.html


Anton Starčević: Pad BDP-a vjerojatan i u 2011.

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/starcevic-pad-bdp-a-vjerojatan-i-u-2011.,89611.html

nikad kraja lošim vijestima [cry]

REBALANS KOJI TO NIJE

Sada je jasno: Živjet ćemo loše do ulaska u EU, a možda i duže!

"Ovo je potpuni krah Programa oporavka", tvrdi ekonomski stručnjak Novotny. Banski dvori su umjesto rezanja potrošnje i želje da se zadrži vlast izabrali ovo drugo, bez obzira na cijenu koju će zemlja platiti

ZAGREB – Kozmetičkim rebalansom ovogodišnjeg proračuna Vlada je kupila politički i socijalni mir do kraja godine, ali njegove će posljedice Hrvatska osjećati još godinama.

Bajka o premijerki
Naime, preraspodjelom proračunskih kuna na način da sve interesne skupine u društvu budu zadovoljne, a da ni jedna ne bude zakinuta, usporit će se oporavak hrvatskoga gospodarstva, koje bi, prema procjenama analitičara, moglo stagnirati barem do ulaska u Europsku Uniju (EU), ako ne i dulje.

– Proračunska politika kakva se vodi u Hrvatskoj sve je već barijera ekonomskom rastu, i to u vrijeme kada se hrvatsko gospodarstvo, nakon teške krize, počinje stabilizirati. Vlada ovime propušta priliku da ubrza ekonomski oporavak zemlje. Zadržavanje ovakve proračunske politike vodi u stagnaciju barem do ulaska u EU, a možda i u sljedećih pet godina – upozorava Damir Novotny, neovisni ekonomist.

Dodatni je problem, ističe, što je Vlada ‘light’ rebalansom zapravo zabila nož u leđa vlastitom Programu gospodarskog oporavka, koji je predviđao reformu javnih financija, i to na način da smanji potrošnju države i porezno opterećenje. Umjesto toga, porezno se opterećenje zadržava na postojećoj, visokoj razini, dok se rashodi za pojedine stavke – od poljoprivrednika, preko umirovljenika i nezaposlenih, pa do rodiljnjih naknada – povećavaju.

To je zapravo potpuni krah Programa gospodarskog oporavka primjećuje Novotny, dok premijerka Jadranka Kosor to demantira.

Ipak, upozorava Novotny, u predizbornoj godini nije bilo ni realno očekivati da će se vladajući odlučiti na nepopularne poteze, poput rezanja plaća i mirovina ili otpuštanja viška zaposlenih u državnoj upravi. Takve se mjere provode na početku mandata svake vlade, a ne na njezinu kraju jer su one siguran jamac gubitka izbora.

Vlast je ipak bitnija
Toga su, čini se, svjesni i u Banskim dvorima, gdje je u izboru potrebe da se sreže potrošnja države i želje da se zadrži vlast prevladalo ovo drugo, bez obzira na cijenu koju će zemlja zbog toga platiti….
Jutarnji list

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

jel ste čuli Šukija da je dioničko tržište podcjenjeno? jel se "paketići" uredno pretovaruju, čak i na ini

zaključak je da ga FM-i jako ozbiljno shvaćaju, pa bumo vidli [thumbsup]

sve samo loše vijesti ,tržište nam tone iz dana u dan. [bye]


nikad kraja lošim vijestima [cry]

Pa to je izvrsna vijest ako nisi sitni špekulant.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


sve samo loše vijesti ,tržište nam tone iz dana u dan. [bye]

ne tone još, ali kuha li ga kuha.uskoro bi moglo ekplodirat pa treba pazit da ne ostaneš bez gaća [huh]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

NE znam ako ste primjetili na CEBA kupnje uopće NEMA,

Mislim da bi to moglo preći u epidemiju uskoro [shocked]

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?


NE znam ako ste primjetili na CEBA kupnje uopće NEMA,

Mislim da bi to moglo preći u epidemiju uskoro [shocked]


ima.

who dares, wins



NE znam ako ste primjetili na CEBA kupnje uopće NEMA,

Mislim da bi to moglo preći u epidemiju uskoro [shocked]


ima.
[/quote]

9000 kuna kupnje na R-A a na P-A nema ništa

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?




NE znam ako ste primjetili na CEBA kupnje uopće NEMA,

Mislim da bi to moglo preći u epidemiju uskoro [shocked]


ima.
[/quote]

9000 kuna kupnje na R-A a na P-A nema ništa
[/quote]

Neki mirovinac???? [lol] [lol] [lol]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close