Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jer ovako mali prometi… dakle nitko se ovdje baš ne uspijeva naorčito nakrcati, a opet povijesna prilika!

muka mi je više od tih "povijesnih prilika" …svaki put kad su vrištali da je povijesna prilika, poslije bi cijene pale još 20% [angry]
[/quote]
Pa to je logično 😀 Ali zar sada vrište?? Ja ih nisam čuo, mislio sam da sam jedini koji takvo što sad govori 😛 Kod nas uglavnom vladaju špekulanti kojima je sasvim svejedno kakve su valuacije, oni samo gledaju tehničku analizu, psihologiju i sl. i zanima ih ovih tvojih 20 % gore-dolje na kratke staze. Ja kažem da ima danas jeftinih dionica dobrih kompanija, kao u ožujku 2009. (a zar je tada netko vrištao da je prilika?? Uglavnom su kao i uvijek "držali se trenda" i preporučali rasprodaju) i da je to zanimljivo za dugoročne investitore. Naravno da može pasti još 20 % (što niti ne bi bilo čudno ozbirom na sve… a tada je prilika tek prava!!!)

Danas ni Šuker i Rohatinski pojma nemaju koliko je bio promet na burzi. Enigma totalna.

who dares, wins

VL: Guverner Rohatinski: Premijerka nema potporu za ozbiljan rez
JL: ‘Porez na banke žele Friščić i Pupovac’

Propagandna mašinerija se zagrijava kako bi uvjerila 90 % zaduženih Hrvata kako ne može bez visokih bankarskih kamata i kako nastaje armagedon ako se uvede porez na dobit banaka.
[lol] [lol]


VL: Guverner Rohatinski: Premijerka nema potporu za ozbiljan rez
JL: ‘Porez na banke žele Friščić i Pupovac’

Propagandna mašinerija se zagrijava kako bi uvjerila 90 % zaduženih Hrvata kako ne može bez visokih bankarskih kamata i kako nastaje armagedon ako se uvede porez na dobit banaka.
[lol] [lol]


Uvede?? To zvuči kao da hoćeš reći da banke već ne plaćaju porez na dobit kao sve normalne firme [lol]
Naravno da ga plaćaju, po normalnoj (jednakoj kao svi ostali) stopi od 20 %.
Ovdje se govori o nečemu drugom, što nema veze sa dobiti – o haraču na aktivu. Diskriminirajućem.

Jer zašto onda i sva ostala trgovačka društva ne bi plaćala taj dodatni harač na aktivu… Naravno da je to glupo. A ovako diskriminijrajuće je možda i više nepravedno i krajnje pokvareno nego li je glupo.

Ajd Lynx ne filozofiraj i ne važi mi svaku riječ. NHF [lol]

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-vlada-nema-potporu-za-ozbiljnije-rezove,88968.html


Ovdje se govori o nečemu drugom, što nema veze sa dobiti – o haraču na aktivu. Diskriminirajućem.

Jer zašto onda i sva ostala trgovačka društva ne bi plaćala taj dodatni harač na aktivu… Naravno da je to glupo. A ovako diskriminijrajuće je možda i više nepravedno i krajnje pokvareno nego li je glupo.

Zato što većina trgovačkih društava, pogotovo industrijskih i proizvodnih, itekako osjećaju posljedice krize, velikim djelom i zbog kamatnih stopa kojima im banke deru kožu, kao što kožu deru narodu. Da su kamatne stope na stambene kredite 2,5% kao u Sloveniji, ne bih niti riječ rekao. Ni pod koju cijenu se ne odriču profita za svoje gazde, dok su istovremeno u matičnim državama bile u velikim problemima i u gubitcima.

Smješne su floskule o bankama koje su kao veliki dušebrižnici pomogale državi da isfinancira sve dosadašnje obveze tijekom krize. To su valjda radile jer jako vole Hrvatsku državu, a ne zato što su derale profite koje u matičnim zemljama mogu samo sanjati ?

Istina, banke plaćaju porez na dobit, no kako su došli do te dobiti i na koji su je način ostvarile?
Svi mi plaćamo porez na dohodak, prirez, krizni porez, mirovinsko i zdravstveno osiguranje, drugi mirovinski stup, PDV i razne druge poreze, namete i trošarine u raznim proizvodima i uslugama, široki dijapazon mjesečnih i godišnjih naknada i doprinosa, dopunsko zdravstveno osiguranje i ne znam šta sve nisu izmislili da nam izbiju kunu iz džepa, pa zašto onda oni koji masno zarađuju bez puno znoja ne bi imali još jedan porez?

Banke, ali i sva trgovačka društva koja parazitski, neproizvodno ostvaruju superprofite bi trebalo na neki način "krizno oporezivati", a tako pribavljena sredstva usmjeravati u subvencioniranje investicija i razvoj konkurentnog gospodarstva koja će otvarati radna mjesta i svoje proizvode i usluge izvoziti. Na taj način bi se silom prilika poticala proizvodnja i rad, a banke prisililo da stimuliraju izvoz, a ne uvoz proizvoda iz matičnih zemalja. Osim toga bi trebalo smanjiti porez na dobit tvrtkama koje reinvestiraju dobit u izvozne programe.

Druga je stvar što će lova od tako prikupljenog poreza najvjerojatnije biti usmjerena u bezidejnu proračunsku rupu, a zatim u političku izbornu utrku iduće godine, pa je u tom smislu stvarno glupo da se oporezuju banke zbog nesposobnosti naših političara. Osim toga, time će se bankama osigurati alibi za onemogućavanje daljnjeg pada kamatnih stopa na kredite.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



u teoriji da, no postoji par grešaka u tvojoj računici. 1. Kamate na postojeće kredite i dalje rastu
2. Krediti su ti koji pune i državnu blagajnu 3. hrvatska "ekonomija" počiva na kreditima i uvozu.
4. Postojeći zakoni dizajnirani su za uništavanje ekonomije. 5. Novi porezi dodatno će uništiti ekonomiju. 6. Novi zakoni dodatno će uništiti ekonomiju

1. ovako će i dalje rasti (zar je to nužno loše? Khm. Možda…)
2. je li dobro da krediti pune državnu blagajnu? (e sad će manje… što možda ipak nije loše)
3. je li dobro da hrvatska ekonomija počiva na kreditima i uvozu? (taj dio će se barem malo smanjiti… i to je možda ok)
4. ti zakoni su i dalje na snazi (ovakav rebalans ne ide u prilog njihovom ukidanju…)
5. ne mora biti, ali kod nas očito ne može drugačije – da, uništiti će ju dodatno, vjerojatno.
6. obzirom da ih sa jednakom "pameću" donose, očito da je tako.

Dakle, što nam je činiti? Pa vidiš da su kadri i porez na duhanske proizvode još jednom povećati. Sasvim je jasno tko ih drži u šaci. Kako misliš da onda takvi ljudi mogu povući poteze koji će ići u korist građana RH / gospodarstva RH??

A što se tiče dodatnog harača bankama, pa narod to pozdravlja… naši političari su se specijalizirali u donošenju populističkih poteza.
[/quote]
"bankovni harač" harač je na ljude, ne na banke.. toliko je očito (nisam čitao raspravu pa ne znam šta se tu pisalo)

naši političari, ne mogu, ne žele, i neće..

što je činiti? rezati rashode.. projekte, gradnje, i birokraciju. selektivno, i to one koji se sigurno neće rezati,

rušiti postojeće zakone..

jedna stvar je sigurna, tko bude očekivao da političari riješe njegove probleme, taj će se načekati do prerane smrti.

i zadnje, ali ne i najmanje važno, naši političari nisu donijeli niti jedan jedini zakon u ovom tisućljeću, a moguće i nikada. Niti hrvatski ustav nisu oni napisali.. Sve je ovdje izglasano, ali napisano je negdje drugdje..

ispravka: donijeli su neke od rashodovnih i “socijalnih” zakona za kupovanje privremenog mira

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ja koliko vidim situaciju ova vlada nema ni snage ni volje ni zelje provesti ista sto bi donijelo nekakve pomake na bolje. Jednostavno cekaju izbore za koje ocito vec znaju da ce popusiti i time vruci krumpir prebaciti nekom drugome koji kad vidi da je situacija gora nego sto se sad prikazuje nece imati izbora nego pozvati MMF. Ili izbora, ili opet volje, zelje i muda. Stoga je bespredmetno raspravljati sto bi trebalo kad nas nakon izbora ceka MMF a oni ce bogami rezati sve gdje stignu (kao i 2000.). Ovo sve sto "rade" je na ku..cu svirala.


Ja koliko vidim situaciju ova vlada nema ni snage ni volje ni zelje provesti ista sto bi donijelo nekakve pomake na bolje. Jednostavno cekaju izbore za koje ocito vec znaju da ce popusiti i time vruci krumpir prebaciti nekom drugome koji kad vidi da je situacija gora nego sto se sad prikazuje nece imati izbora nego pozvati MMF. Ili izbora, ili opet volje, zelje i muda. Stoga je bespredmetno raspravljati sto bi trebalo kad nas nakon izbora ceka MMF a oni ce bogami rezati sve gdje stignu (kao i 2000.). Ovo sve sto "rade" je na ku..cu svirala.

Ja bih rekao da ima volje ali da pojedine financijske-masonske-interesne-pederske-mafijaške-oporbene-neradničke i ostale skupine rade sve samo da ne bude nikakvog pomaka. [lol] [lol]


Nevjerovatno je licemjerje svih onih koji Vladi spočitavaju neodlučnost i nečinjenje vezano
za mjere protiv recesije.
Kad god Vlada provodi ili želi provesti koju antirecesijsku mjeru nailazi na strahoviti otpor interesnih skupina i oporbe.
Svi traže rezanja i uštede,ali kad se njih dirne reagiraju neprijateljski.
Čak se tvrdi da Vlada to radi jer će izgubiti izbore!!!
Ja mislim da će biti upravo suprotno.Ako izdrži u provedbi mjera,ova Vlada će dobiti izbore!!!
Nisam član ni simpatizer HDZ-a,ali ova Vlada čini gotovo sve u okviru mogućeg za dobro
Hrvatske i ja je podržavam prije svega zbog predsjednice Kosor koja rješava probleme sa
susjedima i sigurno i brzo nas uvodi u EU.
Pozdrav

vlada je samo jedna.. potpuno nevezano uz izbore

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Nevjerovatno je licemjerje svih onih koji Vladi spočitavaju neodlučnost i nečinjenje vezano
za mjere protiv recesije.
Kad god Vlada provodi ili želi provesti koju antirecesijsku mjeru nailazi na strahoviti otpor interesnih skupina i oporbe.
Svi traže rezanja i uštede,ali kad se njih dirne reagiraju neprijateljski.
Čak se tvrdi da Vlada to radi jer će izgubiti izbore!!!
Ja mislim da će biti upravo suprotno.Ako izdrži u provedbi mjera,ova Vlada će dobiti izbore!!!
Nisam član ni simpatizer HDZ-a,ali ova Vlada čini gotovo sve u okviru mogućeg za dobro
Hrvatske i ja je podržavam prije svega zbog predsjednice Kosor koja rješava probleme sa
susjedima i sigurno i brzo nas uvodi u EU.
Pozdrav

meni se pak čini da vlada kupuje mir strukturama koje će za nju glasati. sadašnaj preobrazba iz mafijaške organizacije u državotvornu ipak čuva određeni glasački stroj koji još uvijek parazitira, a koji samo ćoravi ne vide. Kada se parazitima pribroji familija koja također živi od parazitizma, bilo direktno finacijskim boljitkom, bilo indirektno raznim privilegijama, dolazi se do respektabilne glasačke mašinerije, dobro oragnizirane, i na sve spremne.
dapače, u dosadašnjim okršajima, bilo da se radi o sindikatima, nemiroidima u Varšavskoj ili nećem trećem čini mi se da HDZ nije upotrebio niti trećinu propagandne snage. Čak je i crkvi dozvoljeno da pljucne po HDZ u, a ona je bar uvijek prema njemu bila barem neutralna, a svugdje drugdje je našla Šejtana ( i one koji se bogate na račun drugih, i beskrupulozni su i ne misle na siromašne, i liberali su , i nemoralni su, i drogiraju se i tu drogu daju djeci itd.).

Tj da skratim, čuvajući glasašku mašineriju koju ni pod koju cijenu ne želi žrtvovati HDZ nas vuče u ralje MMF u.

Zbog najavljenog poreza na kapitalnu dobit glasao sam za HDZ, prvi puta da sam uopće izašao na izbore. dakle ja sam kapitalist-postao sam to onog momenta kada sam kupio dionice- pa od vlade makar ona bila i maoistička tražim zere zdravog kapitalizma.

New Report

Close