Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje je naravno sve legalis,pa cak i kad s 1 dionicom dignu dionicu za 39% kao npr Montmontaza danas ;D
ima li tko kakvo objasnjenje kak je to moguce…mislim bez posljedica

Mr Shark, [thumbsup]

dobra, dobra [lol]


Ovdje je naravno sve legalis,pa cak i kad s 1 dionicom dignu dionicu za 39% kao npr Montmontaza danas ;D
ima li tko kakvo objasnjenje kak je to moguce…mislim bez posljedica

Kad bi sa 5 dionica digo za 39%, da li bi se bolje osjećao ?
Kupovanje/prodavanje dionica je legalna trgovina. Nije to herion pa da nije
svejedno da li si
ferencha, 17.08.2010. u 14:46
pao
sa malom količinom ili sa velikom količinom.
Mislim da je bitnije da ne prodaješ sam sebi.

Što se tiče prometa, nije loše za sada, imamo 2 milionera, još uvijek manje nego što ih ima zatvor u Remetincu. [undecid]



Ovdje je naravno sve legalis,pa cak i kad s 1 dionicom dignu dionicu za 39% kao npr Montmontaza danas ;D
ima li tko kakvo objasnjenje kak je to moguce…mislim bez posljedica

Kad bi sa 5 dionica digo za 39%, da li bi se bolje osjećao ?
Kupovanje/prodavanje dionica je legalna trgovina. Nije to herion pa da nije
svejedno da li si
MrShark, 17.08.2010. u 15:27
pao
sa malom količinom ili sa velikom količinom.
Mislim da je bitnije da ne prodaješ sam sebi.
[/quote]

thx sto si me prosvjetlio kolega…mislim da nije bas tako kako kazes nego da se dizanje cijene 1 dionicom a u ovak velikom postotku zove nekakvom manipulacijom..koja je nedozvoljena,
no ocito je da i hanfa ima isto misljenje ko i Ti…odnosno nema misljenje..odnosno ne zanima je 😉
pa si onda valjda u pravu.

[thumbsup]


Zna li netko, koja će vijest biti okidač za povećanje volumena na zagrebačkoj burzi (kad god to bilo)?

Povećanje volumena se samo odjednom iznenada dogodi i zatekne večinu u kešu, vijesti su okidač tek kada proces započne.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Zna li netko, koja će vijest biti okidač za povećanje volumena na zagrebačkoj burzi (kad god to bilo)?

Povećanje volumena se samo odjednom iznenada dogodi i zatekne večinu u kešu, vijesti su okidač tek kada proces započne.
[/quote]

povećanje volumena može biti i kad krene rasprodaja pa zatekne većinu u dionicama koji ih se onda panično rješavaju masovnom rasprodajom. čini mi se da je sada većina u dionicama jer čekaju godota tj. rast za koji nema nikakvog razloga [bye]

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica



Ovdje je naravno sve legalis,pa cak i kad s 1 dionicom dignu dionicu za 39% kao npr Montmontaza danas ;D
ima li tko kakvo objasnjenje kak je to moguce…mislim bez posljedica

Kad bi sa 5 dionica digo za 39%, da li bi se bolje osjećao ?
Kupovanje/prodavanje dionica je legalna trgovina. Nije to herion pa da nije
svejedno da li si
verdi, 17.08.2010. u 21:00
pao
sa malom količinom ili sa velikom količinom.
Mislim da je bitnije da ne prodaješ sam sebi.
[/quote]
17.8.2010 14:49:00

Sukladno čl. 366. Pravila Zagrebačke burze, Burza može poništiti transakciju kako bi zaštitila javni interes, ulagatelje te pravično i uredno odvijanje tržišnih aktivnosti.
Obzirom da je provedenim nadzorom uočeno da je transakcija dovela do iskrivljene slike tržišta, odlučeno je o poništenju transakcije br. 345 dionicama HT-R-A (1 kom po 257,52 kn) od 16. kolovoza 2010.g.

who dares, wins

kada bi ne tako davno prije američki indexi ovako porasli u jednom danu ovdje bi vladala zazancija onih koji su danas kupili sa onima koji su danas prodali i zeznili se……a sada več unaprijed nažalost znamo da nas sutra vjerovatno čaka još jedan dosadan dan……..naravno, vrijedi i obrnuto…..




Zna li netko, koja će vijest biti okidač za povećanje volumena na zagrebačkoj burzi (kad god to bilo)?

Povećanje volumena se samo odjednom iznenada dogodi i zatekne večinu u kešu, vijesti su okidač tek kada proces započne.
[/quote]

povećanje volumena može biti i kad krene rasprodaja pa zatekne većinu u dionicama koji ih se onda panično rješavaju masovnom rasprodajom. čini mi se da je sada većina u dionicama jer čekaju godota tj. rast za koji nema nikakvog razloga [bye]
[/quote]

Kolega Tang,daj me prosvjetlite tko ce to masovno rasprodavati.Ja mislim suprotno od vas,vecina je u cashu ili barem pola-pola pa se druka na dolje.Ipak mislim da ce oni koji se na ovim razinama boje uci u cekaju crobi na cca 1500 ostati kratkih rukava i nasukani u cashu.
lagano ce otici na 2000 a da vi to i ne osjetite.Naravno da ce vam tada biti preskupo ali cete sigurno uci na 2400 jer cete osjetiti glad za dionicama.
Za ovu igru zivaca treba muda kolega a ako vi nevidite da rasprodaje gotovo i da nema i da je na sceni lagani ukrcaj po svim likvidnim izdanjima ali sa strogo kontroliranim i gotovo nezamjetnim ukrcajem.No pazljiv pogled na stanje u prvih top 10 dionicara govori u prilog ovoj tvrdnji.
Kljucno je sada ne pokleknuti i ne izgubiti zivce.Siguran sam da polako sljedi i ovdje oporavak ali lagani a tek 2012 ili 2013 pravi stampedo.Ali ako smo prezivjeli prosle 3 godine pa valjda imamo zivaca i za sljedece 2.tada sljedi nesto sto cemo prepricavati unucima.Dakle cash na stol i polagano unutra.,cheers


17.8.2010 14:49:00

Sukladno čl. 366. Pravila Zagrebačke burze, Burza može poništiti transakciju kako bi zaštitila javni interes, ulagatelje te pravično i uredno odvijanje tržišnih aktivnosti.
Obzirom da je provedenim nadzorom uočeno da je transakcija dovela do iskrivljene slike tržišta, odlučeno je o poništenju transakcije br. 345 dionicama HT-R-A (1 kom po 257,52 kn) od 16. kolovoza 2010.g.


Koje ulagatelje Burza želi zaštititi?
Zar onaj koji je kupio tu dionicu nije ulagatelj?
Kako izgleda prava slika tržišta, a kako iskrivljena?



17.8.2010 14:49:00

Sukladno čl. 366. Pravila Zagrebačke burze, Burza može poništiti transakciju kako bi zaštitila javni interes, ulagatelje te pravično i uredno odvijanje tržišnih aktivnosti.
Obzirom da je provedenim nadzorom uočeno da je transakcija dovela do iskrivljene slike tržišta, odlučeno je o poništenju transakcije br. 345 dionicama HT-R-A (1 kom po 257,52 kn) od 16. kolovoza 2010.g.


Koje ulagatelje Burza želi zaštititi?
Zar onaj koji je kupio tu dionicu nije ulagatelj?
Kako izgleda prava slika tržišta, a kako iskrivljena?
[/quote]
Znate li Vi kolega koliki je minimalni nalog za takvu transakciju?

who dares, wins

New Report

Close