Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uff kakova burza, osjećam se kak da me neko žmika kad otvorim gledalicu

nije tak strasno….strasno je za one koji su dugo na burzi, za sve koji tek sad ulaze mislim da je ovo nekaj kaj ce jako dugo prepricavat unucima….

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Uzaludna su Jacina obećanja
Kruh će poskupjeti 10 posto

Unatoč obećanjima Vlade, teško da će bilo tko spriječiti najavljeno jesensko poskupljenje kruha. U odnosu na svibanj, brašno je poskupjelo i više od 100 posto, potvrđuju u Žitozajednici, čije članice pokrivaju 80 posto hrvatskog tržišta.

Sa srpanjskih 1,45 do 1,80 kuna, mlinari su potiho veleprodajne cijene "krušnog" brašna u kolovozu digli 21,7 do 36,9 posto – na 2,30 do 2,40 kuna za kilogram. A u odnosu na svibanj, kada je cijena brašna bila 1,15 kuna – manje nego kilogram pšenice za koju su seljaci na kraju dobili traženih 1,20 kuna – brašno je poskupjelo i više od 100 posto, potvrđuju u Žitozajednici, čije članice pokrivaju 80 posto hrvatskog tržišta mlinarsko-pekarskim proizvodima, piše Večernji list.

Gubici mlinara lani su iznosili više od 240 mil. kuna. Za to najviše okrivljuju trgovce, s kojima su, optužuju, bili natjerani poslovati na granici prostitucije.

"Situacija u mlinarskoj industriji doista je teška i pitanje je tko će preživjeti", kaže Hrvoje Filipović, vlasnik i direktor Granolija, koji je, kao i Čakovečki mlinovi, brašno poskupio na 2,40 kuna, dok Belje i PIK Vinkovci drže veleprodajnu cijenu od 2,30 kuna.

Filipović ne želi špekulirati hoće li poskupljenje brašna pokrenuti lavinu među pekarima i trgovcima.

Nada Barišić, direktorica Žitozajednice, kaže da zasad nitko od pekara nije decidirano najavio kada će i koliko će poskupjeti. Kaže da će to biti samostalna odluka svake od članica, a, ističe, prevagnut će nove cijene energenata.

Barišić smatra da poskupljenje ne bi trebalo biti znatno, niti svugdje jednako jer su se cijene kruha i dosad razlikovale diljem Hrvatske.

Neki ekonomisti tvrde da će cijene kruha rasti samo zato što proizvođači i trgovci u "divljanju" cijena na svjetskim burzama žitarica vide priliku za ekstraprofit.

Stipan Bilić, donedavni prvi čovjek HUP-a za poljoprivredu, smatra pak da rast cijena sirovina, plina, struje i komunalija neizbježno vodi do poskupljenja kruha, peciva, keksa…

"Tko nema kapitala da preživi, negdje ga drugdje mora uzeti", zaključuje Bilić.

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Da kolega niste spomenuli da je Đakovačko brašno prepakirano i prodano za 2kn i niko nezna gdje je nestalo,dok su kamionima zakrčili cijeli grad.Socijalni mir se kupovo na račun seljaka iz slavonije,sreča u nesereči su bile poplave i požari dok se u rusiji robne zalihe ne prodaju kod nas po običaju sve se može i opet na kraju deblji kraj izvuku mali. [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


@hodor
Po meni kolega,čeka nas lijepa i izdašna "burzovna jesen".
Čemu ovaj zakašnjeli pesimizam.
Turistička sezona i ekonomski program Vlade su jamstvo boljih dana.
Pozdrav

Ako se šališ, šala je odlična. Ako si ozbiljan u velikom si problemu.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

http://seebiz.eu/hr/karijere/kulterer-jezicu-platiti-lobiranje-jer-je-saveznik-sanadera%2c-a-dobar-je-i-s-linicem,88782.html

Kosor: Razmišljamo o rezanju plaća za 10 posto

Premijerka Jadranka Kosor u ponedjeljak je, u izjavi za HRT-ov Dnevnik, potvrdila da Vlada razmišlja o rezanju plaća od 10 posto, objasnivši da su to razmatranja o tome što bi sve moglo ući u ovaj rebalans.
Također, premijerka je napomenula kako rezanje plaća nije samo prijedlog njihovog koalicijskog partnera HSS-a.

Šef opozicijskog SDP-a Zoran Milanović, pak, tvrdi da je još uvijek moguće donijeti rebalans proračuna bez smanjenja plaća i mirovina.

"Plaće javnog sektora su održive, ali nije održiva proračunska masa plaća. Masa plaća je previsoka i opterećujuća zato jer se sedam godina zapošljavalo po zavičajno-rođačkim i drugim stranačkim kriterijima", komentirao je Milanović.

bit će ovo vrlo vruća jesen, uskoro bi nezadovoljstvo građana radom Jacine vlade moglo eruptirati na ulicama!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Zna li netko, koja će vijest biti okidač za povećanje volumena na zagrebačkoj burzi (kad god to bilo)?


Zna li netko, koja će vijest biti okidač za povećanje volumena na zagrebačkoj burzi (kad god to bilo)?

kad bude viska love na stranim trzistima….a i tamo zasad manjka…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Zna li netko, koja će vijest biti okidač za povećanje volumena na zagrebačkoj burzi (kad god to bilo)?

pad vlade?? moglo bi to uskoro na dnevni red :-))


Kosor: Razmišljamo o rezanju plaća za 10 posto

Premijerka Jadranka Kosor u ponedjeljak je, u izjavi za HRT-ov Dnevnik, potvrdila da Vlada razmišlja o rezanju plaća od 10 posto, objasnivši da su to razmatranja o tome što bi sve moglo ući u ovaj rebalans.
Također, premijerka je napomenula kako rezanje plaća nije samo prijedlog njihovog koalicijskog partnera HSS-a.

Šef opozicijskog SDP-a Zoran Milanović, pak, tvrdi da je još uvijek moguće donijeti rebalans proračuna bez smanjenja plaća i mirovina.

"Plaće javnog sektora su održive, ali nije održiva proračunska masa plaća. Masa plaća je previsoka i opterećujuća zato jer se sedam godina zapošljavalo po zavičajno-rođačkim i drugim stranačkim kriterijima", komentirao je Milanović.

bit će ovo vrlo vruća jesen, uskoro bi nezadovoljstvo građana radom Jacine vlade moglo eruptirati na ulicama!

Istina…
S jedne strane pola milje zaposlenih u privatnom sektoru, a s druge strane ovi u državnom sektoru. Da vidiš maskakra, a ovi likovi iz izjave lijepo bu po raznim restoranima dogovarali kak da nas još malo izmuzu.


Zna li netko, koja će vijest biti okidač za povećanje volumena na zagrebačkoj burzi (kad god to bilo)?

kad sava poplavi, povecat ce se volumen

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close