Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@inverter

Pa zar ovo danas nije dobar povod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LJUBLJANA – Bude li opet “Sunčani Hvar” na prodaji zajedno s paketom drugih hrvatskih tvrtki, nema dvojbe da bi slovenski ulagači spremnije ušli u taj posao, navodi slovenski tisak.

Vrlo vjerojatno se više ne bi mogao ponoviti scenarij s odbijanjem, ovdje se ističe “dobre ponude Terma iz Čateža” za kupnju Sunčanoga Hvara ZSE:SUNH-R-A. Predsjednik Uprave “Terma” Bojan Petan kaže:

"Nedvojbeno ćemo proučiti ponudu tvrtki koje Hrvatska nudi u privatizaciji. U prodaju ide velik broj turističkih tvrtki i to je stvarno za nas zanimljivo. Zašto nisu pustili “Termama” da kupi “Hvar”? Netko je zaključio da Maksima, koja je bila u sastavu Nove Ljubljanske banke, ima udio i u Termama Čatež, te je time bila vlasnički povezana s Novom Ljubljanskom bankom. I tako je spriječen taj posao. No nikoga za to ne optužujemo.

Žao nam je što taj posao nije završio pozitivno, ali poštujemo načelo da nikada ne ideš u kuću čiji te gospodar ne želi. Zbog toga “Terme Čatež” računaju samo na prijateljsku kupnju," zaključio je predsjednik Uprave.

who dares, wins


Mali pad na malom prometu uz ovako veliko crvenilo vanka jasno signalizira promjenu trenda, do kraja dana očekujem plus ne veliki ali svakako plus, do nekih 1,5%.

lp

crobex -0,83%

na stranim burzama je danas bio pokolj, sutra slijedi nastavak pada crobexa [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Mali pad na malom prometu uz ovako veliko crvenilo vanka jasno signalizira promjenu trenda, do kraja dana očekujem plus ne veliki ali svakako plus, do nekih 1,5%.

lp



Moram priznati da ste me danas razočarali, pa šta je sa tom prodajom, jedino što vam dobro ide su ove jedinice ali ne znam kako će vam to pomoći.

MALI PAD NA MALOME PROMETU=PROMJENA TRENDA
AMEN



Pa mi smo već u plusu, za one koji ne znaju prepoznati signale postoji knjiga.

KNJIGA=PLUS U PORTFEJU

hahahaha
Kolega iskazali ste nevjerovatno neznanje,
mislim da jedna knjiga za vas neće biti dovoljna,
EVENTUALNO CIJELA BIBLIOTEKA

“A man's got to do what a man's got to do”

Vlada priprema porezni udar na banke, oporba i guverner protiv

Novi trošak banke bi prebacile na kamate, to bi zasigurno potaknulo i odljev kapitala, a stradali bi potrošnja i investicije.

Nakon Mađarske, Hrvatska bi mogla biti druga europska zemlja koja će uvesti dodatni porez na banke! Ta se ideja razmatra u sklopu najavljenog rebalansa proračuna i prema zasad nepotvrđenim izvorima iz Vlade, prijedlog zakona trebao bi biti objavljen do kraja kolovoza, s rebalansom.

Trostruko oporezivanje
Dostupne informacije kažu da porez na banke zagovara upravo premijerka, koja se za tu ideju zagrijala nakon što je početkom srpnja posjetila Mađarsku. Mađari su potkraj prošlog mjeseca "ozakonili" 0,45 posto poreza na bankarsku aktivu, što je naišlo na oprečne reakcije i kritike svjetskih bankarskih krugova. …
Večernji list

sutra će biti gadno na svim dionicama zbog pada svih svjetskih burzi, a posebno na bankarskimzbog najave uvođenja dodatnog poreza koji će drastično utjecati na prihode i dobit banaka [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


@inverter
Pa zar ovo danas nije dobar povod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

koliki plus se sutra očekuje, kolega?


Vlada priprema porezni udar na banke, oporba i guverner protiv

Novi trošak banke bi prebacile na kamate, to bi zasigurno potaknulo i odljev kapitala, a stradali bi potrošnja i investicije.

Nakon Mađarske, Hrvatska bi mogla biti druga europska zemlja koja će uvesti dodatni porez na banke! Ta se ideja razmatra u sklopu najavljenog rebalansa proračuna i prema zasad nepotvrđenim izvorima iz Vlade, prijedlog zakona trebao bi biti objavljen do kraja kolovoza, s rebalansom.

Trostruko oporezivanje
Dostupne informacije kažu da porez na banke zagovara upravo premijerka, koja se za tu ideju zagrijala nakon što je početkom srpnja posjetila Mađarsku. Mađari su potkraj prošlog mjeseca "ozakonili" 0,45 posto poreza na bankarsku aktivu, što je naišlo na oprečne reakcije i kritike svjetskih bankarskih krugova. …
Večernji list

sutra će biti gadno na svim dionicama zbog pada svih svjetskih burzi, a posebno na bankarskimzbog najave uvođenja dodatnog poreza koji će drastično utjecati na prihode i dobit banaka [bye]


Ja mislim da će najviše pasti one turističke zbog gužve na plaži.Puno vode se potroši i tako to.

who dares, wins



Mali pad na malom prometu uz ovako veliko crvenilo vanka jasno signalizira promjenu trenda, do kraja dana očekujem plus ne veliki ali svakako plus, do nekih 1,5%.

lp



Moram priznati da ste me danas razočarali, pa šta je sa tom prodajom, jedino što vam dobro ide su ove jedinice ali ne znam kako će vam to pomoći.

MALI PAD NA MALOME PROMETU=PROMJENA TRENDA
AMEN



Pa mi smo već u plusu, za one koji ne znaju prepoznati signale postoji knjiga.

KNJIGA=PLUS U PORTFEJU

hahahaha
Kolega iskazali ste nevjerovatno neznanje,
mislim da jedna knjiga za vas neće biti dovoljna,
EVENTUALNO CIJELA BIBLIOTEKA
[/quote]

Samo kontra preporuka barbastaroga i ne možeš izgubiti. [thumbsup]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

…………..Nitko nije spreman ostaviti VELIKE NOVCE …na duži rok na burzi.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Samo kontra preporuka barbastaroga i ne možeš izgubiti. [thumbsup]

Nipošto se ne bih kladio u ovu tvrdnju

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mozemo-li-napokon-hdz-nazvati-zlocinackom-organizacijom/506378.aspx

Valjda neće izbrisat

grozan dan, nisam zabrinut za Crobex i stanje stanje svog portfelja, vec vise na kolicinu protrgovanih dionica…nist’ se ne desava, promet mizerija tako da mi se sve cini ko mrtvo puhalo…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

New Report

Close