Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo bi mogla biti dobra vijest iz više razloga:

http://www.poslovni.hr/vijesti/napravljena-inventura-a-pravi-popis-slijedi-u-rujnu-152773.aspx

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Eh sad… Ameri iz minusa, završili u plus…
Opet će sutra europa u plus, a to bi moglo značiti da bi i mi mogli, potaknuti današnjim prometom, nadalje gore, da samo smanjimo minus koji se desio zadnjih mjesec dana.
A to nadalje znači da bih ja možda mogao upotrijebiti nekonvencionalne metode trgovanja, u ovom slučaju tzv. akcija " metla ".

Poučak 14. Kupuj kad pada, prodaj kada raste, to je nepisano pravilo. Ali za svako pravilo postoji iznimka.

lp

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Stručna analiza sastavljena od tima stručnjaka iz Morgan Stanleya i Goldman Sachsa

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Stručna analiza sastavljena od tima stručnjaka iz Morgan Stanleya i Goldman Sachsa

[lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Ovo bi mogla biti dobra vijest iz više razloga:
http://www.poslovni.hr/vijesti/napravljena-inventura-a-pravi-popis-slijedi-u-rujnu-152773.aspx

Vidim da ste loše ocijenili prethodni post, ali ja i dalje mislim kako je prilično bitan, pogotovo nakon ovih kombinacija:

http://www.poslovni.hr/vijesti/nista-od-brze-privatizacije-152882.aspx
http://www.poslovni.hr/vijesti/najveci-rast-imovine-fondova-u-tri-i-pol-godine-152920.aspx
http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-crobex-ojacao-156-redovni-promet-najveci-u-zadnja-tri-mjeseca-152874.aspx

Naime, ja sam si uvrtio u glavu misao kako male promete na ZSE možemo velikim dijelom pripisati očekivanjima "velikih" da Vlada počne sa rasprodajom državnih udjela u dioničkim društvima po trenutnim bagatelnim cijenama.
Međutim, rasprodaja je prema ovim vijestima ipak neizvjesna i ne zna se kada će biti, dok je s druge strane Vlada novim zaduženjima namaknula sredstva dostatna da ne mora imovinu prodavati "navrat-nanos" ispod cijene.
Posljedično bi "veliki" mogli malo odvrnuti slavine i konačno osloboditi dio sredstava namjenjenih za otkup udjela u d.d. od države radi kupovine na ZSE.

PS
Samo nagađam, nemam pouzdane informacije !

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Eh sad… Ameri iz minusa, završili u plus…
Opet će sutra europa u plus, a to bi moglo značiti da bi i mi mogli, potaknuti današnjim prometom, nadalje gore, da samo smanjimo minus koji se desio zadnjih mjesec dana.
A to nadalje znači da bih ja možda mogao upotrijebiti nekonvencionalne metode trgovanja, u ovom slučaju tzv. akcija " metla ".

Poučak 14. Kupuj kad pada, prodaj kada raste, to je nepisano pravilo. Ali za svako pravilo postoji iznimka.

lp

lp

sunce ti ga spalim plavi..pa ti si na sto muka…hh
ne poznajem te takvog [wink]

Scio me nihil scire


U čemu se razlikuje nova verzija ZTM-a od stare?


Pitanje je ozbiljno, molim pomoć.
Ne želim instalirati novu verziju dok ne saznam detalje, stara mi je OK. Navika…

kojih se bombončića naša burza jučer nakrcala pa onako poletila ? [lol]

mi smo ipak zemlja slučaj


Dosta velik promet za ovako vruči ljetni dan 😀

Dovoljno veliki da su pometeni trejderi koji su kupovali nisko i prostor za daljni rast otvoren.
Tko kupuje:banke i fondovi koji su skupili više novaca za otkup državnih obveznica i sada to treba uložiti,mogli bi krenuti i tehničari jer oni nikada ne kupuju na dnu,već kada počme rast.
Država postala likvidna sa novim zaduženjima i možemo očekivati da još brže podmiruje svoje dugove prema domaćim firmama, što bi moglo dodatno povečati likvidnost.
Trejderi nešto zaradili i njuše gdje ponovno okrenuti lovu,a to bi moglo donijeti malo živosti.
Bitno:HSLS nestao iz sabora,foteljaši ostaju u Saboru i daju podršku vladi,što ovu vladu čini
stabilnijom.Bolje ikakva stabilna vlada,nego nikakva vlada.
Turistička sezona dobra,državni proračun se puni dobro,izvoz raste,koliko god bilo nelogično
da domaćih gostiju ima manje a gostiju više ,znaći da stranci nadiru.A domaći jedu i troše
i u mjestu boravka,što bi moglo povečati potrošnju.
Zaključak:
U Hrvatskoj sve trenutno vrlo dobro.
Neki francuski kralj,mislim Lui XVI je izjavio: Poslije nas potop.To je dugoroćna mogućnost.
Kratkotrajna ,dnevna analiza:U Hrtvatskoj na tržištu kapitala teće med i punomasno mlijeko.

Najbitnije:DDJH neće u likvidaciju. I HGSP neće u stečaj,jer su se počeli krpati i ne stvaraju
dodatne gubitke.
Nove zvijezdice na ZSE.A biti će ih još.


Tko kupuje:banke i fondovi koji su skupili više novaca za otkup državnih obveznica i sada to treba uložiti…

Daj molim te ovo bilo kako potkrijepi bilo kakvim dokazom.
Ali bez onog "pa očito je…", "više je nego jasno…" i sličnog.

danas bi mogli probiti 1900 [thumbsup]

Povjest se ponavlja,

ponovo manipulacija na par dionica, umjetno podizanje sa par komada na likvidnim dionicama (koei atpl, dlkv….) da se potakne kupnja i da ekipa koja je kupovala na 1800 može to utržiti

NE NASJEDAT OVAKVIM ZAMKAMA

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close