Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neki nikako ne žele prihvatiti činjenicu da je na pomolu vjerojatna promjena trenda.
Vide samo ono što žele vidjeti… a to će boljeti

Scio me nihil scire


ne zove li se ova rubrika "Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala" !
Pusti kolege da pisu pozitivno ili negativno a na koncu zar je pojava 100 kom na kupnji LKPC neki iznos!??

Ma, previše me podsjećaju na Fedyu i Vidru kada ovako počnu s "kombinovanim" komentarima, a te sam likove jedva zaboravio.
Ali dobro, kritiku primam na znanje i kao takvu prihvaćem.

halfte trinken, halfte Šarcu geben




Što je ovo na LKPC, provokacija?

lp


Nije ostalo još puno dana evo i druge pedesetke.
[/quote]

mahati cete Vi gacama na stapu , cini se…

ako treba pomoc u trazenju stapova – imam prijatelja koji je otvorio novi ducan sa stapovima za inestitore u LKPC.

[smiley]
[/quote]

Aha hoćemo, mahat ćemo štapom, jedino što će umjesto gaća na štapu visjeti neka novčanica, uslikat ću to, pa ćemo postati na forum.
No ukoliko budemo trebali BRA analizu, uvijek znamo kome se obratiti.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Što je ovo na LKPC, provokacija?

lp


Nije ostalo još puno dana evo i druge pedesetke.
[/quote]

mahati cete Vi gacama na stapu , cini se…

ako treba pomoc u trazenju stapova – imam prijatelja koji je otvorio novi ducan sa stapovima za inestitore u LKPC.

[smiley]
[/quote]
Svaki put si odnio gaće na štapu pa zašto bi ovaj puta bila iznimka.
p.s kad se sjetim kako si tovario IGH na 3500 a ona u pet dana pala na 2000, pa se tovarila INGRA na 60 a ona u pet dana pala na 40, uh, uh, uh nije vam lako moram priznati.


Neki nikako ne žele prihvatiti činjenicu da je na pomolu vjerojatna promjena trenda.
Vide samo ono što žele vidjeti… a to će boljeti

I to još u prošlu srijedu jedino se čeka da majstori na HT odrade igru.IMHO [bye]


Neki nikako ne žele prihvatiti činjenicu da je na pomolu vjerojatna promjena trenda.
Vide samo ono što žele vidjeti… a to će boljeti

"Činjenica" da je na pomolu "vjerovatna" promjena trenda ?!?!?

Dobro kaže Tigrus da ovce idu na klanje

Nadam se da ste sa otoka

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim

Država kao maćeha
Zbog skupog plina hrvatski pogoni sele u Srbiju

Tvrtka ‘Zagorka’ iz Bedekovčine, 120 godina stara tvornica za proizvodnju kamina, kaljevih peći i keramike, zbog posljednjeg je poskupljenja plina za industriju od 15% prisiljena zatvoriti svoje pogone u Hrvatskoj, otpustiti 150 ljudi i pogon preseliti u – Srbiju!
Direktor i vlasnik ‘Zagorke’ Zvonko Jakuš je kazao za Novi list da su pripreme za selidbu završene već nakon 1. travnja, kad je plin poduzetništvu poskupio za novih 20 posto. Nakon trećeg srpanjskog poskupljenja od 15 posto, ističe Jakuš, ostanak u Hrvatskoj bio bi ravan samoubojstvu. Kazao je i kako o zatvaranju tvornice u Hrvatskoj radnici još nisu službeno obaviješteni, a prvo će biti zatvoren krapinski pogon u najmu, zatim i onaj u Bedekovčini. U Šabac u Srbiji preselit će tek dio stručne radne snage.

‘Ovo je totalni raspad, ne znam što učiniti’ (02.04.2010.)
više"Mi smo od 1889. godine profitabilno poduzeće, a zbog uzastopnih poskupljenja plina za industriju, o kojem ovisimo, po prvi put počinjemo poslovati s gubitkom. Svako daljnje čekanje za nas bi bilo pogubno. Do sada nam je politika puno toga obećavala, no ništa nije realizirano. Svi su naši apeli – Hrvatskoj udruzi poslodavaca, Gospodarskoj komori, svima – ostali bez odgovora. Svuda sliježu ramenima, nitko ne reagira, kao da Vlada u Ini ima deset, a ne 44 posto udjela", objasnio je ogorčeni Jakuš.

"Ovdje se prede jedna vrlo perfidna priča – cilj je na industriji izvući ekstra profit i u potpunosti ju uništiti. A država će tek onda otkupiti plinski biznis, i plin prodavati samo kućanstvima, za 60 posto višu cijenu od one koju kućanstva plaćaju danas. Nigdje u Europi nije praksa da industrija, koja troši daleko više, više i plaća od kućanstava, kako bi se održao socijalni mir", nastavlja Jakuš. Ističe i kako se u industrijskim krugovima može čuti kako će ljudi, da bi opstali, sami osnivati poduzeća za trgovinu plina i kupovati ga vani, jer druge im nema.

U ‘Zagorki’ su imali inicijativu, koju su poslali i Ministarstvu gospodarstva, da se zajedno s još dva manja poduzeća u Bedekovčini, kao veliki potrošači direktno ‘prikopčaju’ na transportni sustav plina jer zajedno troše oko sedam milijuna kubika plina godišnje. No za 500 metara cijevi do plinovoda, ‘Plinacro’ im je tražio pola milijuna eura!

Zbog Ininog duga nam poskupljuje plin (16.12.2009.)
višeI Boris Garaj, direktor tvrtke Hartmann iz Koprivnice, koja 90 posto svoje proizvodnje papirnate i kartonske ambalaže izvozi, kaže da će ih skuplja cijena plina natjerati da potraže "odgovore koji će zadovoljiti naš interes".

"Ovakvi postupci su toliko katastrofalno promašeni, da je bilo kakav pokušaj ispravljanja grešaka osuđen na propast, pa zato ni mi u industriji više ne možemo reagirati na poskupljenja. Već je ranijim poskupljenjima plina znatno pogoršana konkurentska pozicija našeg poduzeća, a najskuplji plin u regiji, pa čak i u Europi, sigurno neće poboljšati naše izglede za bolju budućnost. Poskupljenja su bila nenajavljena, dogodila su se u vrlo kratkom vremenu, pa nam nisu niti ostavljala mogućnost postupne prilagodbe ili traženja alternativnih rješenja – druge energije, nove lokacije i slično", kazao je Garaj.

Što će napraviti koprivničko poduzeće, inače dio velike danske grupacije, nije poznato, no jasno je kako velik dio hrvatske industrije zbog poskupljenja plina razmišlja o preseljenju pogona u jeftinije krajeve, gdje prema onima koji proizvode, izvoze i zapošljavaju, postoji nešto veći obzir, zaključuje Novi list.

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



Neki nikako ne žele prihvatiti činjenicu da je na pomolu vjerojatna promjena trenda.
Vide samo ono što žele vidjeti… a to će boljeti

"Činjenica" da je na pomolu "vjerovatna" promjena trenda ?!?!?

Dobro kaže Tigrus da ovce idu na klanje

Nadam se da ste sa otoka
[/quote]
Vi i Tigrus ste očito tehničari.I sada ste u kešu i nervozni ste.A promjena trenda izvjesna.
Ujutro se kupuje malo žešće,pa onda zatišje,a koncem dana opet malo živne.Radije se ulazi u
dionice krajem dana.Pojavljuje se želja za kupnjom.Lagano ali sigurno.
Ni sutra nebi trebali padati.
Ali na ovoj bari sve je moguće.Ali mi stalni igraći u ovom trenu nebi trebali izazvati potop i pad.
A novi igrači mogu donijeti samo rast.
Življe rastemo nego što padamo.A da ste vi u pravu logično bi bilo obrnuto jer je pad prirodno
i normalno stanje.




Neki nikako ne žele prihvatiti činjenicu da je na pomolu vjerojatna promjena trenda.
Vide samo ono što žele vidjeti… a to će boljeti

"Činjenica" da je na pomolu "vjerovatna" promjena trenda ?!?!?

Dobro kaže Tigrus da ovce idu na klanje

Nadam se da ste sa otoka
[/quote]
Vi i Tigrus ste očito tehničari.I sada ste u kešu i nervozni ste.A promjena trenda izvjesna.
Ujutro se kupuje malo žešće,pa onda zatišje,a koncem dana opet malo živne.Radije se ulazi u
dionice krajem dana.Pojavljuje se želja za kupnjom.Lagano ali sigurno.
Ni sutra nebi trebali padati.
Ali na ovoj bari sve je moguće.Ali mi stalni igraći u ovom trenu nebi trebali izazvati potop i pad.
A novi igrači mogu donijeti samo rast.
Življe rastemo nego što padamo.A da ste vi u pravu logično bi bilo obrnuto jer je pad prirodno
i normalno stanje.
[/quote]

Kolega Lopina, zašto smatrate da su svi koji su u kešu nervozni?

Evo ja recimo ne pišem o tome da su svi koji su u dionicama nervozni

Zato mi se čini da ste vi ovdje nervozan

Inače samo sam komentirao sam proturječnu izjavu po kojoj je "činjenica" da je nešto "vjerovatno"

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim



ne zove li se ova rubrika "Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala" !
Pusti kolege da pisu pozitivno ili negativno a na koncu zar je pojava 100 kom na kupnji LKPC neki iznos!??

Ma, previše me podsjećaju na Fedyu i Vidru kada ovako počnu s "kombinovanim" komentarima, a te sam likove jedva zaboravio.
Ali dobro, kritiku primam na znanje i kao takvu prihvaćem.
[/quote]
Jubito[thumbsup]

Ameri stabilni u zatvaranja,futuresi u negativnoj nuli.
Istok od 0,5 do 1% u minusi.
Europa u laganom minusu.
Hrvatska sa novim zadženjima puna para ko brod.
Odlaskom HSLS umjesto prijevremenih izbora vladajuća koalicija još jača.
Dakle,sve vrlo dobro.
Dakle,ne bi trebali padati,a s obzirom da se pojavljuju i zvijezde kao PODR,DDJH i zvijezdice,kao
ATLN ,možemo očekivati barem pozitivnu nulu.
Naravno ako veliki ne odluče drukćije.
Dakle,danas na ZSE ne očekujem da će teći med i punomasno mlijeko,nego samo med i mlijeko light.

Mrkonja, citiraš nekoga – staviš pod "" i pogrešno citiraš…., spasit će te copy/paste….

New Report

Close