Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


NESLAVNO
CMA: Vjerojatnost bankrota Hrvatske 20,5%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – CMA grupa Hrvatsku je u najnovijem izveštaju smjestila na neslavno 16. mjesto ljestvice zemalja prema vjerojatnosti da u idućih pet godina više neće moći vraćati svoje dugove (default).

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/cma-vjerojatnost-bankrota-hrvatske-20%2c5%25,84569.html

ne sekiraj se prika za bankrot.dok Šuki ima što za dati za pozajmice propasti nema.ima otoka i otočića.dok i to prodaju mi čemo se debelo koristiti štapom za hodanje.

Vlada: Trgovinski atašei pomagat će gospodarstvu u inozemstvu

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/vlada-trgovinski-atasei-pomagat-ce-gospodarstvu-u-inozemstvu,84599.html


Postoji jedan ideja koju je Damir Kajin izneo prije 3 dana;
1. Ukinuti valutnu klauzulu u sve HR ugovorne obveze !

uz to ja bi dodao ;
2. da se ukine gotovinsko plaćanje ili Kuna kao i njeno servisiranje , a do uvođenja Eura !

Što dobivamo
Banke su puška s svojim kamatnim računom i gospodarstvu se daje zraka, preko noći nestaje sav kriminal i rad na crno kao i sva siva ekonomija.
Sve to skupa omogućuje realne financije, a koje uvijetuju smanjenje svim poreznih opterečenja i jasne predispozicji svih okolnosti financijskih poslovanja do uvođenja Eura.

Evo još jednom ponavljam, a stvari treba gledati malo dalje ;
http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/ing-u-slucaju-propasti-eura%2c-nove-valute-prema-marki-bi-potonule-do-50%25!,84595.html

iz ovoga je vidljiva da sam upravu i da bi Rohatinski se trebao vezati na Dolar.
Naime Golden Sacsh je napunio Grčku dugom, Grčka je isto prikrila i USA ju je pod pritiskom uvalio u EU zajednicu, a s ciljem da disperzira dug Golden Sacsha.
Kako su se sada svi osvijestili u EU traže odmazdu, a vide je u razbijanju nacionalne valute, te time vratili Amerima milo za drago.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


NESLAVNO
CMA: Vjerojatnost bankrota Hrvatske 20,5%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – CMA grupa Hrvatsku je u najnovijem izveštaju smjestila na neslavno 16. mjesto ljestvice zemalja prema vjerojatnosti da u idućih pet godina više neće moći vraćati svoje dugove (default).

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/cma-vjerojatnost-bankrota-hrvatske-20%2c5%25,84569.html

vidim po ocjenama da velika većina forumaša ovu vijest dočekuje s oduševljenjem?! bankrot države vas raduje? [shocked]

kad nismo do sada, sigurno ni nećemo, ali otpor je jak, trude se

možda ipak kasnim, po padu u zadnjim minutama bi se moglo reći da nisam u pravu



NESLAVNO
CMA: Vjerojatnost bankrota Hrvatske 20,5%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – CMA grupa Hrvatsku je u najnovijem izveštaju smjestila na neslavno 16. mjesto ljestvice zemalja prema vjerojatnosti da u idućih pet godina više neće moći vraćati svoje dugove (default).

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/cma-vjerojatnost-bankrota-hrvatske-20%2c5%25,84569.html

vidim po ocjenama da velika većina forumaša ovu vijest dočekuje s oduševljenjem?! bankrot države vas raduje? [shocked]
[/quote]

Ne.., mislim da ih prije raduje 80%-tna mogućnost da bankrota neće biti…




NESLAVNO
CMA: Vjerojatnost bankrota Hrvatske 20,5%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – CMA grupa Hrvatsku je u najnovijem izveštaju smjestila na neslavno 16. mjesto ljestvice zemalja prema vjerojatnosti da u idućih pet godina više neće moći vraćati svoje dugove (default).

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/cma-vjerojatnost-bankrota-hrvatske-20%2c5%25,84569.html

vidim po ocjenama da velika većina forumaša ovu vijest dočekuje s oduševljenjem?! bankrot države vas raduje? [shocked]
[/quote]

Ne.., mislim da ih prije raduje 80%-tna mogućnost da bankrota neće biti…
[/quote]

ulazak naše države na visoko 16. mjesto po opasnosti od bankrota sigurno nije pozitivna vijest i znači povećan rizik poslovanja i dobivanja novih kredita, a ne zaboravi da naša država do kraja godine treba još skoro 2 milijarde EUR kredita da otplati dospjele obveze i pokrpa sve veće rupe u proračunu [embarass]

Problem je što će isti za 2 mjeseca, a za razliku od ovog prvog predviđanja kao kulturni početak, ove dve vjerojatnosti okrenuti, 80% bankrot, 20% da neće, ali uz ovu financijsku politiku vlade i nema alternative.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



NESLAVNO
CMA: Vjerojatnost bankrota Hrvatske 20,5%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – CMA grupa Hrvatsku je u najnovijem izveštaju smjestila na neslavno 16. mjesto ljestvice zemalja prema vjerojatnosti da u idućih pet godina više neće moći vraćati svoje dugove (default).

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/cma-vjerojatnost-bankrota-hrvatske-20%2c5%25,84569.html

vidim po ocjenama da velika većina forumaša ovu vijest dočekuje s oduševljenjem?! bankrot države vas raduje? [shocked]
[/quote]

pa i Yuga je početkom 80-tih bankrotirala i mi ostali živi i zdravi [proud]


ulazak naše države na visoko 16. mjesto po opasnosti od bankrota sigurno nije pozitivna vijest i znači povećan rizik poslovanja i dobivanja novih kredita, a ne zaboravi da naša država do kraja godine treba još skoro 2 milijarde EUR kredita da otplati dospjele obveze i pokrpa sve veće rupe u proračunu [embarass]

Ma nemamo mi pojma! Ništa mi ne razumijemo! Samo Šuker i Vlada sve to znaju i sve to razumiju ! Ah da, da ne zaboravim i genijalca Milanovića koji stalno zaziva bolne rezove, bolne promjene i bolne reforme, samo što još uvijek nismo čuli koje su to, osim što su bolne.

U bankarskim krugovima se navodno već pripremaju na daljnji pad gospodarstva, BDP-a i na porast udjela loših kredita u 2011. godini. Nemam razloga za širenje loših vijesti jer sam najvećim djelom u dionicama, samo želim prenijeti ono što sam čuo na svoje uši, pa ako lažu mene i ja lažem vas. Nadajmo se da su u krivu i da će se ipak dogoditi kakva pozitivna promjena u politici prema gospodarstvu, daljnjem zaduživanju i rashodima državnog proračuna do prvog tromjesečja iduće godine, jer ako neće, ne znam kako će to izgledati u uobičajeno najtežim mjesecima za proračun.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Vidim da ste se kolektivno raspisali o bankrotu.
Moj portfelj danas narastao preko 2% .Vodite računa o svom portfelju i ne razbijajte glavu o onome
što nije u našoj domeni.
Dakle, vrijeme je za margine kredite dok je ovakvo razmišljanje.
Na ZSE teće med i punomasno mlijeko,ali samo za aktivne i optimistične igraće.
Izgleda da vam je svima
potrebno rame za plakanje
Ne plačite,jer nećete moći gledati ni gledalicu,a ni pratiti pisane vijesti,a onda nećete imati potrebne informacije potrebmih za donošenje pravilnih odluka.
I ne svađajte se,već nastojte smiriti tenzije.
Danas sam zasvršio 98% u dionicama.I osjećam se odlično.
To želim i vama.Mislim,da se osjećate dobro i sa ali i bez dionica.
Ne tražite crnjak,već pozitivne vijesti.Jer što tražite to će vas i snaći.

New Report

Close