Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


KATASTROFA

Rate veće za 10 posto
Poskupljuje struja, HEP otpušta 700 ljudi

Šef Uprave HEP-a Leo Begović potvrdio je da će struja poskupjeti od osam do 10 posto, i to, kaže, ne zbog lošeg poslovanja državne tvrtke, nego zbog cijene plina. Nije otkrio od kada će nam stizati veći računi, ali je da u HEP-u ima oko 700 zaposlenika viška.
Predsjednik Uprave HEP-a Leo Begović, gostujući u Dnevniku HRT-a, potvrdio je da je zahtjev za poskupljenjem struje već stigao.

"Nije na meni da odgovorim na pitanje hoće li, kada i koliko poskupjeti struja. Zahtjev za poskupljenjem već je upućen, no poslovali smo dobro i zahtjev je ublažen", rekao je Begović.

Na pitanje znači li to da će poskupljenje iznositi od osam do 10 posto, Begović je odgovorio: "Otprilike toliko."

Točan datum poskupljenja Begović nije odredio. No, odgovorio je zašto HEP poskupljuje struju ako posluje pozitivno. Kaže da struja poskupljuje zbog cijene plina, odnosno zbog gradnje novih energetskih postrojenja.

Nedavno je i premijerka Jadranka Kosor izjavila da HEP ima niz razloga za poskupljenje, koje će ipak biti znatno blaže nego što se najavljivalo.

Premijerka Jadranka Kosor od svih javnih poduzeća traži smanjenje broja zaposlenih. No, kako navodi predsjednik Uprave HEP-a, nitko od zaposlenih u HEP-u ne treba brinuti. Prema njegovim riječima, u HEP-u je viška od 500 do 700 djelatnika.

treba hajduka i dinama namirit, vidite da se nogometaši moraju kriminalom služit kako bi mogli "normalno" živjeti


Lopina, pa otkad žene podnose rezultate muškarcima..? U kojoj to državi..ne znam..

Slažem se.
Mislim da su muškarci ugroženi i da bi trebali formirati udrugu.Ugroženi dobrovoljci neka se pridruže!

čini mi se da smo do kraja opet u minusu [angry]

Sve glumci na kupnji LKPC, nema tu pravih kupaca, samo navlakuša za pumpanje.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Promijeni potpis ovo ti je ostalo dok si još pozitivno razmišljao.

Ja i dalje pozitivno razmišljam, ali na sredni rok 3-4 godine. Sad je situacija očajna u gospodarstvu i državi i nema koristi od guranja glave u pijesak i samozavaravanja.
Te članke smatram objektivnima, pa sam ih prenio i ne vidim smisla raspravljati jesam li ja optimist ili pesimist, ali ima i te kako smisla razgovarati o tim službenim podacima, izjavama najboljeg guvernera na svijetu Rohatinskog itd… [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

svi su se sakrili u mišju rupu čekaju da drugi dignu cijene al ne ide baš kako sam ja zamišljao

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

@gismund

Vidim da ste počeli insinuirati vidim da vam se čak priviđaju i neki stari nikovi nije ni čudo ako koristite sve te medikamente koje ste nabrojali a još k tome kupovati IGH na 4000, nije vam lako priznam a lihvari vjerovatno stežu.


ajme kako se zeleni

Slabo je to kolega,Prechter je moćan ali Kass na kraju pobjeđuje [lol]

@barbastari
Svima je jasno da si bio sampras i masa drugih nicova koje sam nabrojao (ah da, zaboravio sam nick "mostarac" i dr.), ali nije bitno.
I kao sampras i sad kao barbastari nisi znao raspravljati argumentima već samo uvredama. Je li to zbog teških grešaka u odgoju, defekta u mentalnom sklopu ili nešto treće, ne znam niti me zanima.
Ako imaš što komentirati članke koje sam objavio-super, ako ne, onda produži dalje, možda najbolje na par piva u krugu Luke Ploče (dok te direktor ne opali po glavi, a to će biti brže nego što msiliš).

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-medju-20-najugrozenijih-drzava-na-svijetu-prijeti-nam-bankrot/500691.aspx

Tko upravlja državom još nam je super

Postoji jedan ideja koju je Damir Kajin izneo prije 3 dana;
1. Ukinuti valutnu klauzulu u sve HR ugovorne obveze !

uz to ja bi dodao ;
2. da se ukine gotovinsko plaćanje ili Kuna kao i njeno servisiranje , a do uvođenja Eura !

Što dobivamo
Banke su puška s svojim kamatnim računom i gospodarstvu se daje zraka, preko noći nestaje sav kriminal i rad na crno kao i sva siva ekonomija.
Sve to skupa omogućuje realne financije, a koje uvijetuju smanjenje svim poreznih opterečenja i jasne predispozicji svih okolnosti financijskih poslovanja do uvođenja Eura.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

cijene su zabetonirane izgleda al vrag če ga znati više nisam ni j a pametan dođe čoviku da sve proda i pošalje u neku stvar i živi od kamata a ne se ovdje nervirati

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close