Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Tvoj recept o kupovanju malo skupljeg domaćeg ima jednu kvaku… : to nije baš racionalno!, uvijek treba kupiti ono što je povoljnije… jer ovako stimulirati nekonkurentnog proizvođača i nema dugoročno nekog stvarnog smisla… no kombiniranim poduhavatom s jedne strane proizvođača da postanu bar malo efikasniji pa time i jeftiniji i tako se bore za kupce, s druge strane potrošaća da razumiju kvalitetu naših proizvoda i veličinu osobne odluke da ih kupe ako su malo (ali stvarno tek malo!) skuplji… mogli bi se to nekim malim kompromisom svesti na neku zadovoljavajuću mjeru.

Problem je što mi uvozimo svakakvo smeće. Npr. jeftini strani sladoled u Lidlu je sa razlogom jeftiniji jer je loš u usporedbi sa Ledo sladoledom. Uvozimo strane jabuke koje su dugo bile u hladnjačama. To se prodaje raji za malo manju cijenu, a svježe domaće ne budu ni otkupljene. Smrznuto meso kome je istekao rok od 6 mjeseci u EU ne moraju baciti. Pojesti ćemo mi hrvatske budale jer je kod nas rok 1 godina, a možda se malo i poigraju sa datumima. Za mali popust mi ćemo sve to požderati: trulo voće, staro smrznuto meso, stare konzerve. Bojler sam kupio Končar, salame i paštete Gavrilović, sladoled samo Ledo. Skuplji je, ali to je normalno da je hrana za ljude skuplja od smeća. Smeće bi trebalo biti besplatno ili da nam EU još i plati za zbrinjavanje njihovog otpada na ekološki način.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


CROMANE, sve linije grafova ovih malo jačih dionica , imaju neke zavijutke, kao da se spremaju za
ići gore….. čini mi se , ili je to moguće?


@miami

Jos nije vrijeme ali se priblizavamo….znaci …moguce je




Tvoj recept o kupovanju malo skupljeg domaćeg ima jednu kvaku… : to nije baš racionalno!, uvijek treba kupiti ono što je povoljnije… jer ovako stimulirati nekonkurentnog proizvođača i nema dugoročno nekog stvarnog smisla… no kombiniranim poduhavatom s jedne strane proizvođača da postanu bar malo efikasniji pa time i jeftiniji i tako se bore za kupce, s druge strane potrošaća da razumiju kvalitetu naših proizvoda i veličinu osobne odluke da ih kupe ako su malo (ali stvarno tek malo!) skuplji… mogli bi se to nekim malim kompromisom svesti na neku zadovoljavajuću mjeru.

Problem je što mi uvozimo svakakvo smeće. Npr. jeftini strani sladoled u Lidlu je sa razlogom jeftiniji jer je loš u usporedbi sa Ledo sladoledom. Uvozimo strane jabuke koje su dugo bile u hladnjačama. To se prodaje raji za malo manju cijenu, a svježe domaće ne budu ni otkupljene. Smrznuto meso kome je istekao rok od 6 mjeseci u EU ne moraju baciti. Pojesti ćemo mi hrvatske budale jer je kod nas rok 1 godina, a možda se malo i poigraju sa datumima. Za mali popust mi ćemo sve to požderati: trulo voće, staro smrznuto meso, stare konzerve. Bojler sam kupio Končar, salame i paštete Gavrilović, sladoled samo Ledo. Skuplji je, ali to je normalno da je hrana za ljude skuplja od smeća. Smeće bi trebalo biti besplatno ili da nam EU još i plati za zbrinjavanje njihovog otpada na ekološki način.
[/quote]
Za uvoz smeća su krive isključivo državne inspekcije jer neke stvari u opće nebi smjele biti napolicama zato što ne prolaze ama baš nikakav evropski standard. Bivši JUS je bio pojam za ovo što se danas trži. Primjer: poklopac šatro "kromiran" što se ugrađuje na kadu da možeš do sifona zahrđao za 6 mj. To u trgovini bez instrumenate ne možeš utvrditi debljinu kroma a poslije imaš veću štetu nego što to smeće vrijedi. Prošle godine sam vidio pred Pevecom bicikle koji su malo stajali vani i kotači su im zahrđali. Isto krom. Takve stvari se riješavaju odmah na granici. Rampa!

who dares, wins


Kupujmo hrvatsko! makar bilo i malo skuplje to će nam se vratiti višestruko inače odosmo u dužničko ropstvo. Auto kupimo samo ako nam se stari raspada jer kupnjom auta otvaramo radno mjestu u dalekom svijetu. …

Znaci svi kupuju svoje…lijepi scenario bi to bilo…nema turista nema izvoza….not good


Za uvoz smeća su krive isključivo državne inspekcije jer neke stvari u opće nebi smjele biti napolicama zato što ne prolaze ama baš nikakav evropski standard. Bivši JUS je bio pojam za ovo što se danas trži. Primjer: poklopac šatro "kromiran" što se ugrađuje na kadu da možeš do sifona zahrđao za 6 mj. To u trgovini bez instrumenate ne možeš utvrditi debljinu kroma a poslije imaš veću štetu nego što to smeće vrijedi. Prošle godine sam vidio pred Pevecom bicikle koji su malo stajali vani i kotači su im zahrđali. Isto krom.
Takve stvari se riješavaju odmah na granici. Rampa!

Takve stvari se riješavaju u robnim terminalima Carinske uprave Republike Hrvatske koja je u 100% vlasništvu HDZ-a… dakle, budi sretan da ti je poklopac izdržao i tih 6 mj.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ja se bio skoncentrirao u pregovorima sa majstorom na Hanss Grohe doživotnu pipu što je provjerenim kanalima dobila noge iz Njemačke i na kraju popušim na šugavim vratašcima. Tko bi u opće pomislio da se i to falša? I sad ti budi pošten…

who dares, wins



Kupujmo hrvatsko! makar bilo i malo skuplje to će nam se vratiti višestruko inače odosmo u dužničko ropstvo. Auto kupimo samo ako nam se stari raspada jer kupnjom auta otvaramo radno mjestu u dalekom svijetu. …

Znaci svi kupuju svoje…lijepi scenario bi to bilo…nema turista nema izvoza….not good
[/quote]

Verdi je dobro rekao izvoz nam je daleko manji od uvoza e dok je tako ja ću vikati KUPUJMO HRVATSKO. Alternativa nam je da ćemo ići tražiti posao tamo gdje se proizvode dobra koja kupuju naša djeca, možda recimu u Japan u Mazda tvornicu.

BURZA U 2010.
Zagrebačka burza: CROBEX u prvom polugodištu oslabio 7,4%, promet dionicama 19,5%

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-crobex-u-prvom-polugodistu-oslabio-7%2c4%25%2c-promet-dionicama-19%2c5%25,84203.html

Zelenilo sa istoka,cca 1%.Normalno kada zlo/ameri/ nisu radili.
Danas bi i Europlani mogli malo zazeleniti.
Američki futuresi isto u plusu.Ali kod njih je sada mrkla noć.Tko zna što će biti kada se probude.

A di ćemo mi.Kešoljupci kažu da idemo dole pa neće kupovati.
Oni sigurno neće zaraditi već spušiti inflaciju ili sezonski pad EURa/ i US$/.
Mi ćemo prodavati jedan drugoma 1 mil eura.I vjerovatno biti u laganom plusu/dao bog više/ili
un laganom minusu/dao bog što manje/.
Zazivanje boga možda nije primjerno u ovim poslovima jer ovo je domena vraga.

Svojevremeno za predsjedničke kampanje sam čuo jedan zanimljiv prijedlog,da za predsjednika treba izabrati svečenika.Na upit,a zašto,predlagatelj je zaključio da nas samo bog može spasiti,a da su svečenici u prosjeku bliže bogu od ostalih kandidata.
Tada mi je to bilo jako smješno/simpatično/,a sad mi je kiseli osmjeh na licu.
Ipak osmjeh.Kakav takav.
Glavu gore.Nada umire posljednja.

Zelenilo Vani djeluje i na nas, ali da uhvatimo predah od pada…., rast izgleda ne dolazi u obzir…. [cry]

i evo nas u minusu……bitno da naši vrhunski analitičari i dalje pišu kako če grobex pratiti svijet…

Raiffeisen DMF: Porezne olakšice za dobrovoljnu štednju su dobar potez
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Početkom srpnja na snagu je stupio Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o porezu na dohodak. Najznačajnija izmjena vezana uz poslovanje dobrovoljnih mirovinskih fondova se odnosi na uvođenje poreznih olakšica za poslodavce koji uplaćuju dobrovoljnu mirovinsku štednju svojim zaposlenicima.

http://seebiz.eu/hr/fondovi/mirovinski/raiffeisen-dmf-porezne-olaksice-za-dobrovoljnu-stednju-su-dobar-potez,84283.html

New Report

Close