Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo mi je super ! Tragikomični odraz hrvatske administracije koja ne zna tko joj glavu nosi, a mi naivci čekamo kada će doći do oporavka tržišta kapitala:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Vlada-nema-pojma-zasto-u-krizi-manje-ljudi-trazi-socijalne-naknade

“Kako da ovo pristojno kažem? To je strašno!” riječi su kojima je Balasz Horvath iz UN-ova programa za razvoj (UNDP) opisao kvalitetu podataka i praćenje provedbe Vladina programa za gospodarski oporavak. Kada treba provjeriti kakav učinak taj program ostvaruje — podataka jednostavno nema, kazao je.

Da je to rekao netko od naših mufljuza ne bi se na to osvrtao, ali kada to "od šuba" vidi čovjek koji je stranac u Hrvatskoj, onda mu svaka čast !
Državna tajnica ne zna tko joj glavu nosi, a takvih se državnih tajnika zadnjih godina more nakotilo u svakom ministarstvu s izvrsnim beneficijama i plaćama, pogotovo u ministarstvu financija.
I to nije sve !
Nisu svi ti “nezamjenjivi državni tajnici” iz Zagreba, nego sa šireg područja Hrvatske, pa im se plaćaju putni troškovi, troškovi smještaja, koriste službena vozila, plaća odvojeni život, a "patuljci pojma nemaju".
Šta vi forumaši iz Zagreba radite ?
Pa od vas se ne može čuti niti jedna informacija, niti jedan "zločesti" komentar, niti jedan trač na račun silnih državnih dužnosnika, ministara, sabornika, državnih tajnika, načelnika odjela, pododjela, odsjeka, agencija, podagencija koji troše lovu poreznih obveznika, niti će im u ovoj "štednji" pasti dlaka s glave !

Pa nije vrag da vas baš svih netko iz nekih razloga drži za jajca ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


a sutra će prodavati oni koji su danas kupovali


…a preksutra će prodavati oni koji će kupovati sutra….

i tako ce nam se povecati prometi… [cool] pa jos kad krenu prodavati ovi koji drze dionice od prosle god [wink]

Odjeci poreza na dividende ..mogu samo biti pozitivni:

– osim HT i nekih entuzijasta, dividende praktički neke velike od nikog NISMO NITI DOBILI
– oduzeti krizni porez na ta primanja, je samo bilo više posla u obradi isplate dividende, nego
nekih stvarnih abnormalnih prihoda u Proračun..
– ako je porez na dividende- prepreka za donošenje Odluka o isplati- NEK SVE ZADRŽE i ulože u napredak FIRME- bit će manje pogodnosti i isplata prema Upravama, Nadzornim odborima i sl.
– kad će prisilno uložiti novac natrag u poslovanje, povećat će se svi prihodi i dobit u cijelosti-
pa će firme sa takvim poslovanjem biti zanimljivije ulagačima ,i za trgovanje dionicama..
Trgovanje dionicama donosi zaradu na tržištima kakvo je naše.
Dobri rezultati na burzi i buđenje iz kolapsa privući se investitore koji za sada dobivaju
obavijesti o nama od svojih Predstavnika…
Kad dobit dovoljno naraste , Uprave će razmišljati o pogodnostima uplate POREZA NA DOHODAK,
a Država će takve uplatitelje ovih IZVANREDNIH prihoda i nagraditi… npr. poticajima i pogodnostima
u ulaganjima…. zapravo, meni je to logično i o.k. osim što je porez na dohodak – malo previsok
za ovo ranjeno tržište , pa bi bilo dobro početi sa 10 % , a kad se tržište razmaše ..onda to i povećati…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

SKDD će vjerojatno poslati DOPIS, kojim nas poziva na dostavu podataka o ŽIRO-RAČUNU.

Onda ću otići u Zagrebačku banku, gdje je frekvencija takvih najveća ,da se manje sramotim – i sa sobom ću uzeti izvadak o stanju portfelja ili što?
Tim papirom otvorim ŽIRO-RAČUN , samo u banci ili moram i na poreznoj nešto raditi..?
Broj žiro-računa pošaljem na SKDD- i oni zamijene- moj tekući račun SA NOVIM ŽIRO-RAČUNOM?
/ šta će im onda moj tekući račun? /

Za djecu koja su malodobna, a imaju pakete HT-a ću napraviti isto, otvorim im žiro račun na njih
a ja sam OVLAŠTENA OSOBA? Pa mogu to otvoriti sa žiro-računom , na djecu?

Dobro, to malo zvuči zastrašujuće, da će i malu djecu rebnuti s porezom..ali, kaj sad.Nek se odmalena
pripremaju na horor u ovoj državi.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Samo još jedno pitanje: …Onda na kraju godine za sve portfelje- moram ispuniti PRIJAVU POREZA NA
DOHODAK i to sve podastrijeti poreznoj…ili ću porez plaćati po primitku dividende-odmah?
Dođe Rješenje o plaćanju ..i to je sve ? ..gotovo za jednu godinu?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

O kakvom porezu vi ovdje pričate??
Zar niste pročitali članak tog Zakona koji lijepo kaže da se dividende ne smatraju dohotkom.

Neme oporezivanja – naravno.

Jedini razlog zašto se uvodi isplata na žiro je da preko njega (jer ima te ovlasti) porezna uprava može gledati primanja (sumirati ih…) pa u slučaju da požele provjeriti porijeklo imovine (iz nekog razloga…) mogu usporediti sve vaše prihode sa imovinom koju kupujete pa da vide imate li za nju pokriće ili je nešto sumnjivo.

Dakle žiro je ovdje samo radi povećanja kontrole porijekla imovine građana, a ne oporezivanja – bar za sada. Koliko su neodgovorni, još bi mogli i takvo što uvesti. Naši obično od stranaca pokupe gluposti a što je dobro ne. Tako da nikakvo čudo ne bi bilo da jednoga dana (možda i skoroga) i stvarno nekome padne glupa ideja oporezivanja dividendi, "jer tako rade i drugi".

Dvostruko oporezivanje je samo po sebi loše, zato je porez na dividende loša ideja (koju nadam se još nitko nema u glavi), a pored toga vrhunac je to što porezom na dividende bismo bili manje atraktivni stranim investitorima pa bi ovaj porez bio direktno u negativnoj korelaciji sa očekivanjima stranih investecija u RH (jedino možda: ako ih ne želimo?, ok, niti ja ih ne želim – ali i dalje ostaje problem dvostrukog oporezivanje domaćih investitora pa svejedno i ako bismo htjeli otjerati sve potencijalne strance, mislim da ovaj način otjerivanja stranih investitora koji se lomi preko leđa domaćih – ipak ne bi bio ok). Tako da za sada, budimo sretni što još nikome nije pala na pamet takvu glupost implementirati a to što žele kontrolirati porijeklo imovine… to je sasvim ok.

Je li ovo istina???????????? Sutra ćemo vidjeti!!

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Preuzimanja-i-spajanja/Tedeschi-uspio-u-Sloveniji-Atlantic-preuzima-Drogu-Kolinsku?utm_source=RSS-feeds&utm_medium=feed_reader&utm_campaign=RSS-sources&utm_content=RSStitle

Ako je novinarska pakta, treba ih sve pred sud časti (ako ne onaj "pravi") izvesti, jer ovako se zajeb. sa svojim čitateljima bi bio krajnji bezobrazluk.

Ako je istina: juuuuuuuuupiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!! Čestitke Atlanticu!! Nemam njihove dionice jer ih nisam nikada uspio kupiti… ali ih jako volim i želim im sve najbolje!!! [thumbsup] [thumbsup]

Nakon ovakve vijesti, na svim burzama svijeta, vrijednost dionice onoga tko nekoga preuzima, započinje nagli pad. Jedino na ZSE ovce kupuju dionice onoga tko preuzima, valjda zbog ovakvih druk postova.

ki bi da bi


O kakvom porezu vi ovdje pričate??
Zar niste pročitali članak tog Zakona koji lijepo kaže da se dividende ne smatraju dohotkom.

Neme oporezivanja – naravno.

Ajde, ovo nije druk, nego neznanje. Ovogodišnja dividenda za HT isplaćena mi je nakon što su je umanjili za porez.

ki bi da bi

Kakav porez? 😛 (harač je harač, a ne porez na dohodak o kojemu se ovdje priča 🙂 )


Nakon ovakve vijesti, na svim burzama svijeta, vrijednost dionice onoga tko nekoga preuzima, započinje nagli pad. Jedino na ZSE ovce kupuju dionice onoga tko preuzima, valjda zbog ovakvih druk postova.

Ma neka padne koliko god, meni svejedno (i da sam dioničar bilo bi mi također), ali ako je cijena koliko toliko ok (a nadam se da je, ipak Istrabenz nije u prejakoj pregovaračkoj poziciji) onda je ovo dugoročno gledano uspjeh kojemu se ne mogu ne veseliti. Ja sam sretan kada netko čestit i pošten kao što je Atlantic grupa postigne neki uspjeh. Mene tuđi uspjeh: veseli!! (za razliku od nekih ljudi koji drugačije reagiraju)



Nakon ovakve vijesti, na svim burzama svijeta, vrijednost dionice onoga tko nekoga preuzima, započinje nagli pad. Jedino na ZSE ovce kupuju dionice onoga tko preuzima, valjda zbog ovakvih druk postova.

Ma neka padne koliko god, meni svejedno (i da sam dioničar bilo bi mi također), ali ako je cijena koliko toliko ok (a nadam se da je, ipak Istrabenz nije u prejakoj pregovaračkoj poziciji) onda je ovo dugoročno gledano uspjeh kojemu se ne mogu ne veseliti. Ja sam sretan kada netko čestit i pošten kao što je Atlantic grupa postigne neki uspjeh. Mene tuđi uspjeh: veseli!! (za razliku od nekih ljudi koji drugačije reagiraju)
[/quote]

Tako i treba. Treba se veseliti uspjehu.
I meni je drago zbog njihovog uspjeha.
Ali kako znam čitati i između redova, samo sam upozorio forumaše na druk.

A što se tiče poreza, pročitajte ponovno vlastiti post, ako ste zaboravili što ste napisali.
Ili vam se ne da, jer ne volite duge postove čitati.

ki bi da bi

New Report

Close